دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

آموزش اکستنشن عروسکی مژه در تهران

سارا رستمی

به روز رسانی : 1398/08/20

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 01:58

بازدید : 2241

آموزش اکستنشن عروسکی مژه در تهران

آموزش اکستنشن مژه عروسکی به صورت حرفه ای

در اکستنشن عروسکی مژه ابتدا مژه ها را تمیز کرده بنحوی که عاری از هر گونه مواد آرایشی باشد، سپس پد مخصوص را زیر پلک پائین قرار میدهیم. پدها باید خاصیت آبرسانی به پوست را داشته باشند تا شخص حین انجام کار و پس از آن دچار حساسیت نشود. بعد از چسباندن پدهای پائین روی آنها را با یک چسب دیگر میپوشانیم که هنگام کار چسبندگی ایجاد نکنند و با یک پرایمر یا پاک کننده چربی روی آن ها میکشیم. قبل از انجام کار به بلندی و ضخامت مژه های شخص مراجعه کننده دقت کنید تا بتوانید مژه های مناسبی انتخاب کنید و حتما از مشتری در مورد حالتشان (فر- نیمه فر و معمولی) سوال کنید. مژه ها را از گوشه ی بیرونی چشم به سمت بالا شروع به چسباندن کنید. دقت کنید که به اندازه سه تا چهار تار اول و آخر را مژه کار نکنید چون اکستنشن را از حالت طبیعی خارج میکند. بعد از اتمام کار هم از قطره استریل چشمی برای مژه های خود استفاده کنید.

اکستنشن مژه

آموزش اکستنشن عروسکی در منزل

اکستنشن یک آرایش نیمه دائم برای افرادی است که مژه های کم پشتی دارند، یا به دلیل محدودیت زمانی فرصت آرایش کردن ندارند و همچنین برای افرادی که نسبت به لوازم و مواد آرایشی آلرژی دارند، گزینه مناسبی است. از مزایای این روش میتوان به ماندگاری کوتاه مدت آن اشاره کرد و برای افرادی که میخواهند فرم مژه های خود را (فر – نیمه فر – صاف) تغییر دهند در پایان هر ماه میتوانند مژه های خود را ترمیم کرده و به فرم دلخواه در بیاورند.

بهتر است هنگام اقدام برای اکستنشن مژه عروسکی به نکات زیر توجه داشته باشید:

داشتن اطلاعات کافی از سالنی که قرار است در آن کار اکستنشن انجام دهید. استفاده از مواد استریل و ضدعفونی کننده برای آماده سازی و زیر سازی پلک برای اکستنشن به نحوی که پلک شما از هرگونه وسایل آرایشی و حتی آلودگی های محیطی پاک شود. شناخت و استفاده از چسب مخصوص اکستنشن (عدم استفاده از چسب هائی که گاز آنها زیاد است و باعث اذیت مراجعه کننده شده و یا پس از اتمام کار شخص دچار حساسیت شود). دقت در انتخاب مژه و توجه به سایز و ضخامت آن، به نحوی که در پایان اکستنشن نه فرم و حالت طبیعی چشم مراجعه کننده تحت تاثیر قرار بگیرد و نه پس از اتمام کار شخص احساس سنگینی در پلک خود داشته باشد.

اکستنشن عروسکی

 مراقبت های بعد از اکستنشن عروسکی مژه

 تا 24 ساعت بعد از انجام اکستنشن به مژه های خود آب نزنید. بعد از اکستنشن از ریمل های ضد آب استفاده نکنید. اگر قرار است از اکستنشن فقط برای مدت زمان کوتاهی استفاده شود بهتر است که آرایشگر خود را در جریان بگذارید تا از چسب ضعیف تری استفاده کند که هنگام ریموو به مژه های شما آسیب نرسد. بعد از 24 ساعت اگر از مواد آرایشی استفاده میشود بهتر است برای شستشو از شوینده هایی که PH کمتری دارند و یا پاک کننده های کم چرب استفاده شود. دوام اکستنشن بین 2 تا 3 هفته است و در استان هایی که هوای مرطوبی دارند دوام اکستنشن کمتر هم میشود ولی آرایشگران در کنار چسب اکستنشن از مواد دیگری استفاده میکنند که دوام کار را در این مناطق بالا ببرد.

تفاوت اکستنشن عروسکی مژه با کاشت مژه

 اکستنشن عروسکی مژه کاملا متفاوت از کاشت مژه است. اکستنشن روشی است که توسط آرایشگران در کلینیک ها و سالن های آرایشی انجام میشود ولی از آنجایی که کاشت مو در هر قسمت از پوست نوعی جراحی محسوب میشود باید حتما توسط پزشک متخصص و در محیطی کاملا بهداشتی و با تجهیزات کامل انجام شود و طبق آمار موجود پزشکان مگر در مواقع خیلی ضروری کاشت مژه را خیلی توصیه نمیکنند.

آموزش اکستنش عروسکی

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها