دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

بایدها و نبایدهای آرایش و میکاپ ، گریم و کانتورینگ با توجه به فرم چهره هر فرد

راضیه جعفری

به روز رسانی : 1398/07/21

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 03:15

بازدید : 1160

بایدها و نبایدهای آرایش و میکاپ ، گریم و کانتورینگ با توجه به فرم چهره هر فرد

از دیرباز تاکنون آقایان و خصوصا خانوم ها همواره به دنبال تغییر در چهره شان بودند و با رنگ های طبیعی و رسوبی صورتشان را برای جشن ها و مراسم مختلف زیبا و جذاب می کردند و از تغییر چهره خود لذت می بردند. لوازم و تکنیک هایی که برای آرایش و تغییر چهره به کار می روند بسیار مهم هستند که برای اشنایی بیشتر شما عزیزان با این متد ها و جدید ترین تکنیک های گریم، آرایش و متعادل سازی چهره، مطالب و نکات مهمی را تقدیمتان می کنیم.

انواع مختلف میکاپ و گریم صورت

 گریم، هایلایت و کانتورینگ صورت

به روش های مختلف سایه روشن برای نشان دادن برجستگی ها و ویژگی های طبیعی صورت و تعیین حد و مرز های اجزای مختلف آن، گریم میگویند. در واقع گریم صورت یعنی بازی با سایه روشن ها، یعنی ایجاد خطای دید برای پوشاندن ایرادات و زائده های پوستی صورت و در نهایت شکیل تر و جذاب تر نشان دادن چهره. آرایش هم روشی است که آرایشگر با استفاده از این تکنیک ها به صورت رنگ داده که معمولال دوام چندانی ( نهایتا 4 الی 5 ساعت ) ندارد و مقاومت این روش نسبت به گریم، در برابر سرما و گرما کمتر است.

پایه گریم را دو تکنیک اصلی تشکیل می دهد:
 هایلایت کردن که به برجسته و پررنگ کردن اجزای صورت می گویند و لولایت که برعکس هایلایت است. در این تکنیک اجزای صورت کم رنگ و محوتر می شود، برای لولایت از سایه های مات استفاده می شود و در هایلایت سایه های براق کاربرد دارند.

آموزش گریم و آرایش صورت

کانتورینگ صورت با فرم های مختلف چهره

متعادل سازی چهره را کانتورینگ صورت می گویند که با استفاده از پودرها و کرم های ارایشی و ایجاد خطوط تیره و روشن نواقص را می پوشانند. رنگ های تیره را بیشتر برای نواحی پیشانی، چانه، بینی و گونه استفاده می کنند و در پایان کار این رنگ ها باید طوری در هم محو شوند که مرزهای بین خطوط به هیچ عنوان دیده نشوند. برای کانتورینگ صورت اول باید قالب صورت را تشخیص بدهید تا کانتور متناسب با صورت را بتوانید روی صورت اعمال کنید و فرم صورت را به قالب بیضی که متعادل ترین نوع صورت است، نزدیک تر کنید.

آموزش کانتورینگ صورت کشیده: قسمت های پیشانی و زیر گونه ها و چانه را تیره کنید سپس پیشانی و بالای گونه را هایلایت کنید و دقیقا روی گونه ها را رژگونه بزنید.
آموزش کانتورینگ صورت های گرد: قسمت های گردن و شقیقه و فک را تیره تر کنید. وسط بینی، وسط گونه ها، پیشانی و چانه را هایلایت کنید و رژگونه را در قسمت زیر استخوان گونه بزنید.
آموزش کانتورینگ صورت مربعی : چانه، وسط بینی و وسط گونه ها را هایلایت کرده و دقیقا روی استخوان های گونه را رژگونه بزنید. حالا قسمت های فک و شقیقه ها را نسبت به سایر نقاط صورت تیره تر کنید.

آموزش کانتورینگ صورت

آموزش کانتورینگ صورت لوزی : افرادی که دارای این نوع فرم صورت هستند باید از گوش تا وسط گونه ها را تیره کنند، تا صورت شان به فرم صورت بیضی نزدیک تر به نظر برسد.
آموزش کانتورینگ صورت بیضی : با هایلایت کردن زیر چشم ها، وسط پیشانی و چانه می توانید چهره را لاغرتر نشان بدهید.
آموزش کانتورینگ صورت قلبی : فک و زیر گونه ها را روشن تر کرده و قسمت های چانه و شقیقه را تیره تر می کنیم. در نهایت روی استخوان گونه رژگونه را می زنیم تا گریم، کامل شود.

کانتورینگ انواع صورت

اشنایی با لوازم مورد نیاز گریم و میکاپ زیبا و حرفه ای

پرایمر: حداقل ده دقیقه قبل از شروع میکاپ از پرایمر استفاده می کنیم. پرایمر صورت و چشم متفاوت است و برای جلوگیری از عرق کردن و ماندگاری آرایش به کار برده می شود. کرم پودر یا لیکویید : بعد از پرایمر برای زیرسازی و آماده سازی صورت از کرم پودر با پوشانندگی بالا استفاده می کنیم.  کیک میکاپ : قبل از استفاده کیک میکاپ باید پد را کمی نم دار کنید، از این مواد برای آرایش پوست های چرب استفاده می شود. پن استیک: بعد از کرم پودر برای پوست های خشک استفاده می شود و در شماره و رنگ های مختلف عرضه می شود.  کانسیلر: برای رفع تیرگی ها اطراف چشم و صورت استفاده می شود. کانسیلرها در رنگ های متنوعی موجود هستنند که هر رنگ، کاربرد متفاوتی دارد، مثلا کانسیلر نارنجی برای افرادی که پوست تیره دارند بسیار عالی است و کانسیلر بنفش برای پوشاندن حالت تورم کاربرد دارد، کانسیلر زرد برای محو کردن رنگ های تیره کاربرد دارد و کانسیلر سبز برای لک های قرمز و پوشاندن جوش های صورت مورد استفاده قرار می گیرد. در نهایت از کامفولاژ برای برطرف کردن عیب های صورت استفاده می شود. سایه ها: با نوک انگشتتان یا برس مناسب بر روی نقاط مورد نظر بمالید طوری که خطوط پیدا نباشند و کاملا محو شوند. مداد ابرو نیز برای پرتر نشان دادن و رفع عیوب ابرو ها به کار می رود.

وسایل مورد نیاز برای میکاپ

نحوه میکاپ و ارایش فرم های مختلف صورت

ابتدا باید پوست را پاکسازی کنیم که این کار را متناسب با نوع پوست انجام می دهیم و پانزده دقیقه صبر می کنیم. حال برای میکاپ دست به کار می شویم و تمام مراحل بالا را بر روی پوست انجام می دهیم. برای شروع  میکاپ، پشت پلک را کانسیلر می زنیم و بعد از این مرحله پودر فیکساتور را به کار می بریم. برای حالت دادن به ابروها رنگی را انتخاب می کنیم که روشن تر از موهای خود ابرو باشد، مداد ابرو را نیز، هم جهت با موهای ابرو می کشیم ولی پودر و سایه ابرو را مخالف جهت ابرو می کشیم. برای آرایش چشم ها می توان از سایه های متناسب با رنگ چشم استفاده کرد و چشم ها را گیراتر کرد. اگر چشم های ریزی دارید با یک خط چشم که از نیمه چشم شروع می شود می توانید چشم هایتان را درشت تر کنید. حالا مژه ها را کمی ریمل زده و اگر مژه های کوتاهی دارید می توانید از مژه های مصنوعی استفاده کنید. اکنون زمان آن رسیده است تا رژگونه بزنید، برای رژگونه زدن برس رژگونه را خیلی پر نکنید و فقط یک لایه نازک روی برس بزنید. هنگام رژگونه زدن نیز لبخند بزنید تا استخوان گونه های تان دیده شود. در نهایت برای لب هایتان از یک رژ متناسب با رژگونه هایتان استفاده کنید.

آموزش آرایش و گریم صورت گرد

آموزش آرایش صورت گرد

قدم اول این است که زیر چانه، بالای گردن و زیرگونه ها یتان را تیره تر کرده و پیشانی، قسمت پیشانی به سمت بینی و بینی را روشن تر کنید، سپس با یک کرم پودر مات کل صورت را بپوشانید و برای چشم ها از سایه تیره استفاده کنید و برای اینکه صورت شما گرد تر دیده نشود از یک خط چشم دنباله دار و کشیده استفاده کنید. مدل ابرو برای صورت های گرد باید پهن و کشیده باشد تا صورتتان ایده آل شود. حالا برای رژگونه زدن دقت کنید که گرد و دورانی نزنید چون صورت را گرد تر نشان می دهد بلکه باید به صورت خط صاف و کشیده بزنید و از یک رژلب تیره برای لب های تان استفاده کنید.

آموزش آرایش صورت گرد

آموزش آرایش صورت کشیده

در ارایش صورت های کشیده نکته اول این است که هر مدل ابرویی مناسب این فرم صورت نیست و انتخاب نامناسب، فرم صورتتان را بهم می ریزد و بهترین گزینه ابروهای صاف با قوس کم است. برای کوتاه تر نشان دادن پیشانی و چانه نیز از کرم تیره تردر این نواحی استفاده کنید و سپس خطوط تیره را دایره وار به سمت بالا با استفاده از یک قلم موی مناسب محو کنید. در نظر داشته باشید که خطوط به صورت افقی ایجاد شوند نه عمودی، تا صورت گردتر به نظر بیاید . برای آرایش چشم هم از خط چشمی استفاده کنید که فاصله چشم و ابروی شما را زیاد نکند، همچنین از کشیدن خط چشم های دنباله دار بپرهیزید که صورتتان را کشیده تر می کنند.

آموزش آرایش صورت کشیده

تفاوت پنکیک، پن استیک و اکوا چیست

پن کیک به شکل پودر می باشد و کاربرد آن با پد است، در حالی که آکوا با آب مورد استفاده قرار میگیرد و پن استیک برای پوست های خشک استفاده می شود و شکل آن رول مانند است.

آموزش میکاپ های مختلف و گریم

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها