دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

فیلم آموزش طرز تهیه دکوکرم

مجله ماتیکیا

به روز رسانی : 1398/08/25

مدت زمان ویدیو : 07:01

بازدید : 3552

دکوکرم چیست ؟

دکوکرم مخلوطی از پودر دکلره و روغن و کرم است که با فعالیت شیمیای خود پیگمنت های رنگی درون تارهای مو را به بیرون می کشد و در واقع عمل دکلره مو را به صورت ضعیف انجام می دهد و تنها چند درجه مو را روشن می کند .

آموزش ساخت دکوکرم

دکوکرم ممکن است در منطقه شما وجود نداشته باشد و دسترسی به آن آسان نباشد بنابراین ما فیلم آموزش ساخت دکوکرم را برای شما عزیزان قرار داده ایم تا با مشاهده و تهیه مواد آن خود به تنهایی در منزل دکوکرم بسازید و از دکوکرم استفاده نمایید.
مواد مورد نیاز برای آموزش ساخت دکوکرم شامل روغن نارگیل که در دمای اتاق به حالت جامد است و برای استفاده باید روی حرارت غیر مستقیم قرار گیرد تا به حالت مایع در بیاید همچنین می توانید به جای آن از روغن آرگان نیز استفاده نمایید و یک رنگ حرفه ای مو شماره E-0 که بهتر است از مارک ایگورا رویال باشد و دلیل استفاده از آن نیز این می باشد که حالت مایع پیدا کند و روی مو حرکت نماید و در نهایت از پودر دکلره سفید که نسبت به پودر دکلره آبی ضعیف تر می باشد استفاده کنید و همچنین در انجام این کار به اکسیدان نیز نیاز داریم که بهتر است ضعیف باشد .
ساخت دکوکرم بسیار آسان است و کافیست این مواد را در یک ظرف غیر فلزی با هم مخلوط نمایید ولی نکته مهم در آن مقدار ترکیب این مواد برای انجام کار های مختلف است و مقدار استفاده از رنگ E-0 بستگی به خود شما و بلندی مو های شما دارد که خودتان می توانید آن را تشخیص دهید ولی ما در این مقاله مواد را بر اساس ۶۰ میلی لیتر E-0 توضیح می دهیم .
برای ساخت بیس یا پایه رنگ: یک قاشق غذاخوری پودر دکلره و دو تا سه قاشق غذاخوری روغن نارگیل و ۱۲۰ الی ۱۵۰ میلی لیتر اکسیدان در ازای هر ۶۰ میلی لیتر E-0
برای هایلایت مو: دو قاشق غذاخوری پودر دکلره و دو تا سه قاشق غذاخوری روغن نارگیل و ۱۲۰ الی ۱۵۰ میلی لیتر اکسیدان در ازای هر ۶۰ میلی لیتر E-0

نکات مهم در ساخت دکوکرم

– نکته قابل توجه در انتخاب اکسیدان این است که برای هایلایت و همچنین دکوکرم برای موهای مشکی از اکسیدان ۳۰ حجمی یا ۹% استفاده نمایید ولی اگر مو های ضعیف و آسیب پذیر یا موی با رنگ روشنی دارید و همچنین برای بیس یا پایه مو می توانید از اکسیدان ۲۰ حجمی در ساخت دکوکرم استفاده نمایید.
– دکوکرم ساخته شده نباید مدت طولانی بدون استفاده بماند و سعی کنید تا حداکثر ۳۰ دقیقه پس از ساخت دکوکرم آن را مصرف نمایید زیرا به دلیل واکنش های شیمیایی که درون آن اتفاق می افتد خنثی و بی مصرف می گردد .
– بهترین روغن برای ساخت دکوکرم روغن نارگیل می باشد و بهتر است قبل از همه پروسه ها رنگی بهتر است با استفاده از آن مو ها را چرب نمایید زیرا این عمل سبب آسیب کمتر به مو می گردد ولی در صورت در دسترس نبودن آن می توانید از روغن آرگان نیز استفاده نمایید .
– اشخاصی که موهای شان به رنگ مشکی پرکلاغی یا شرابی رنگ نموده اند، نباید این کار را انجام دهند زیرا ساختار رنگ آن ها فرق دارد و باید از ریموور ها استفاده نمایند.

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها