فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی ماتیکیا
صفحه اصلی رنگ موی طبیعی با گیاهان جایگذین خوبی برای رنگ موی شیمیایی

رنگ موی طبیعی با گیاهان جایگذین خوبی برای رنگ موی شیمیایی

رنگ مو طبیعی با گیاهان طبیعی مناسب برای خانم های باردار


زنان همیشه رنگ های لوکس را دوست دارند و طرفدار این رنگ ها هستند ، چرا که این راه حلی مناسب برای  جوانان و زیبایی های زنانه است . ما از رنگ مو برای مطابقت با سبک شخصی ما استفاده می کنیم یا برای پوشیدن موهای سفیدکه بعدا روییده اند. اما تا جایی که ممکن است آنها را دوست داشته باشیم، زیرا رنگ ها دارای مواد شیمیایی هستند که برای سلامتی مناسب نبیست و استفاده ی مداوم از این رنگ ها باعث ایجاد بیماری پوستی و ریوی و سرطانی می شود  .

شایع ترین و خطرناک ترین این مواد شیمیایی احتمالا PPD ها (p-phenylenediamine) است که با سرطان مثانه ، ریه ، اختلالات کلیوی و سیستم عصبی و واکنش های شدید آلرژیک ارتباط دارد . با این حال تقریبا غیرممکن است که یک رنگ مو را بدون PPD پیدا کنیم . مهمترین چیز برای تماشای ، در این مورد ، تمرکز شیمیایی است . در مارک های اصلی سوپرمارکت می توان آن را تا 5 تا 6 درصد افزایش داد یعنی در جاهی غیر معتبر از برند های غیر معتبر استفاده می شود که pdd  ان ها بیشتر است  ، در حالی که مارک هایی که ادعا می کنند طبیعی هستند ، اغلب می تواند کمتر از 1 درصد از این ماده استفاده کنند ، و بله، این تفاوت خیلی زیاد است مثل اینکه  می گویند سیگار کشیدن یک بسته سیگار و داشتن کسی که دود دارد .

پیشنهاد ما استفاده از رنگ مو های طبیعی یعنی گیاهان است که در گذشته از این رنگ ها را استفاده می شد . این رنگ ها علاوه بر اینکه  هیچ اسیبی به مو نمی رسانند تقویت کننده نیز هستند .

 

چه بخواهید موهای خاکستری خود را بپوشانید یا به دنبال تغییر رنگ مو در موهای خود هستید ، رنگ کردن مو یکی از کارهایی است که برای ایجاد تنوع و تغییر روحیه به کار می‌رود . اما ترکیبات طولانی مواد تشکیل دهنده شیمیایی و خطرناک در رنگ مو های مصنوعی خطر ناک است . بر اساس یافته‌های موسسه ملی سرطان ، بیش از ۵۰۰۰ ماده شیمیایی مختلف در محصولات مرتبط با رنگ مو استفاده می‌شود که بیشتر این مواد نیز سرطان زا هستند . خوشبختانه ، روش‌های زیادی وجود دارد که موهای سفید را مخفی کنیم و تغییر در چهره خود ایجاد کنیم . رنگ طبیعی نیز یکی از راه ها است

 رنگ موی طبیعی : نحوه رنگ موی خود را در خانه

    آب هویج
    آب چغندر
    هانا
    آب لیمو
    قهوه
    حکیم
    چای بابونه
    رنگ طولانی تر ساختن
    علامت های رنگ مو طبیعی
    خطرات رنگ موی معمولی

بررسی اجمالی

شما می توانید موهای خود را به طرق مختلف انجام دهید، از انجام آن در سالن ، از یک جعبه در خانه و یا از طریق رنگ اسپری موقت . رنگ موی سنتی ،  با این حال، می تواند مواد شیمیایی بالقوه سمی و مضر مانند آمونیاک یا پارابن داشته باشد . یکی از راه های اجتناب از این مواد شیمیایی ، از طریق رنگ مو طبیعی است که اغلب مواد تشکیل دهنده ای را که ممکن است در خانه داشته باشید استفاده کنید .

اگر موی شما به دنبال روش های جایگزین برای رنگ مو خود هستید ، موهای طبیعی موهای زیر را امتحان کنید .

رنگ-مو
آب هویج
1. آب هویج

اگر می خواهید موهای خود را با رنگ نارنجی مایل به قرمز بدهید، از آب هویج استفاده کنید . بسته به رنگ مو های شما ، رنگ ممکن است چند هفته طول بکشد .

موهای خود را با آب هویج رنگ کنید :

    مخلوط آب هویج با روغن حامل مانند نارگیل یا روغن زیتون .
    مخلوط را به آرامی به موهای خود بمالید .
    موهای خود را در پلاستیک قرار دهید و مخلوط را حداقل یک ساعت بگذارید .
    سرکه سیب سرخ را بشویید . اگر رنگ به اندازه کافی قوی نباشد، می توانید این روز را دوباره تکرار کنید .

آب چغندر
 2. چغندر قند

اگر میخواهید یک رنگ قرمز عمیق تر با تزیین کولر داشته باشید ، به جای آب جوی هویج ، برای آب چغندر انتخاب کنید .

مراحل استفاده از آب چغندر به عنوان یک رنگ موی طبیعی شبیه به آبمیوه های هویج است .

    مخلوط آب چغندر با روغن حامل .

  •     مخلوط را به آرامی به موهای خود بپیچید و سپس موهای خود را بپوشانید .
  •     اجازه بدهید مخلوط را حداقل یک ساعت قبل از شستشو تنظیم کنید .

حنا
3. حنا

حنا یک رنگ گیاهی طبیعی است که به طور سنتی برای ایجاد خالکوبی موقت به طور مستقیم بر روی پوست استفاده می شود . همچنین می توانید رنگ مو قرمز خود را کنید .

حنا به شکل پودری ظاهر می شود و احتمالا طولانی ترین و پررنگ ترین گزینه رنگ موی طبیعی است . رنگ می تواند تا چهار تا شش هفته ماندگاری داشته باشد .

رنگ مو

برای استفاده از حنا برای رنگ مو خود:

  •     حدود 1/2 فنجان هنی همراه با 1/4 فنجان آب مخلوط کنید.
  •     مخلوط را مخلوط کنید تا کاملا ترکیب شود و مانند سس گوجه فرنگی هم مرطوب می شود و در صورت لزوم آب بیشتری اضافه می شود .
  •     پوشش مخلوط را با بسته بندی پلاستیکی ، و اجازه دهید آن را برای حدود 12 ساعت نشستن . ( بعد از 12 ساعت ممکن است نیاز به اضافه کردن آب بیشتری داشته باشید تا بتوان آن را روی موهایتان اعمال کرد . )
  •     موهای خود را بدون تهویه آن شستشو دهید .
  •     یک سوزن را بپوشانید و یک روغن مانند روغن نارگیل را در طول موی خود بمالید. این به این معنی است که حنا پوست شما را لکه نزند .
  •     مخلوط خمیر را به بخش های کوچک موی شاداب و ملایم خود بمالید تا موهای شما پوشیده شود.
  •     مو های خود را در پلاستیک قرار دهید و رنگ آن حداقل دو ساعت (و حداکثر شش ساعت) قبل از شستشو آن را توسعه دهید .

روش های دیگر مثل استفاده از گیاه بابونه قهوه مو ترکیب عسل و دارچین ( که یک ماسک برای تقویت مو محسوب می شود ) نیز استفاده کنید حتی می توانید این گیاهان را برای رنگ مو ترکیب کنید .

رنگ مو طبیعی با گیاهان طبیعی مناسب برای خانم های باردار
رنگ مو طبیعی با گیاهان طبیعی مناسب برای خانم های باردار

مطالب مرتبط با ماتیکیا

آرایش متناسب با رنگ چشم آرایش متناسب با رنگ چشم و فرم چهره یکی از هنر های مهم در آرایش و میکاپ است که اگر به صورت اصولی و درست انجام پذیرد زیبایی چهره شخص را افزایش می دهد. رنگ چشم قهوه ای از جمله ...

نکاتی برای ماندگاری  و دوام بیشتر رنگ مو اگر موهایتان را رنگ میکنید ولی رنگ مو سریع می رود و تغییر رنگ می دهد به شدت ناراحت می شوید شما می توانید برای ماندگاری  بیشتر رنگ مو نکاتی را رعای ...

آموزش رنگ مو ترکیبی که پرطرفدار است ؟ ترکیب رنگها یا یکدیگر و خلق رنگهای جدید خاص و جدید یک هنر است . بدون داشتن مهارت و تخصص نمی توان با یکدیگر ترکیب کرد . شاید برایتان پی امده باشد که رنگمویی ...

خال به قسمت های قهوه ای و سیاه گفته می شود که بر روی پوست ظاهر می شوند و معمولا بصورت تکی یا گروهی بیشتر در بالای کمر پدیدار می شوند و نکته مهم اینکه آن ها می توانند در هر نقطه از بدن رشد کنند و در صو ...

کرم مخصوص پوست های حساس و قرمز شده پوستی که سریع پوست پوست میشود  و سریع ملتهب میشود و در اثر برخورد با نور خورشید و مواد ارایشی شیمیایی سریع واکنش نشان میدهد ، پوست حساس است . این گونه از پوس ...