دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

نکات مهم ترکیب کردن رنگ مو و آشنایی با رنگ های طبیعی

سارا رستمی

به روز رسانی : 1398/08/20

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 02:14

بازدید : 582

نکات مهم ترکیب کردن رنگ مو و آشنایی با رنگ های طبیعی

نکات طلایی در ترکیب رنگ مو های مختلف

یکی از علایق و تفریحات مهم خانم ها ایجاد استایل های مختلف در رنگ و مدل موهایشان است که برای ایجاد یک زیبایی خاص و منحصر بفرد باید در ترکیب رنگ موی خود اصول و قواعد مهمی را لحاظ کنند از این رو در این مبحث سعی داریم تکنیک ها و ترکیبات رنگ مو را با هم بررسی کنیم تا شما را به هدفتان نزدیک تر کنیم. در ابتدا دقت کنید جنسی که می خرید استاندارد باشد و باعث اسیب رسیدن به ساقه و ریشه موی شما نشود. بسیار دیده شده بانوان بعد از تغییر رنگ، موهایشان خشک و زبر شده، زیرا بعضی از سالن دارها بخاطر گرفتن مبلغ کم از مشتری محصول مرغوبی استفاده نمی کنند، بنابراین مارک رنگ موی مورد استفاده بسیار مهم است. اما تکنیک تنظیم رنگ در مواردی به کار میرود که بخواهیم رنگ های روشن را یک تا سه درجه روشن کنیم و رفله های ناخواسته حاصل از رنگ مانند سبز، دودی، بژ و ... را خنثی کنیم، در این صورت هر شماره از رنگ را که انتخاب می کنیم یک تن گرم به آن اضافه میکنیم. اگر بلوند طلایی متوسط را انتخاب کردیم یک چهارم رنگ اصلی را برای قسمت ریشه میزنیم و سه چهارم رنگ را با مخلوط هم پایه در گروه گرم برای قسمت ساقه ها استتفاده میکنیم، مثلا اگر مخلوط رنگ شماره 5/0 با اکسیدان 6% را به ریشه ها بزنیم، باید سه چهارم رنگ 5/0 را با ترکیبی از یک گروه گرم مانند 5/5 یا 5/62 و اکسیدان 3% مخلوط کرده و روی ساقه ها بزنیم.

قواعد ترکیب رنگ مو

رنگ مو مناسب با توجه به رنگ پوست

رنگ پوست یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب رنگ مو است و بهتر است رنگی را انتخاب کنید که با پوستتان هماهنگی داشته باشد، مثلا رنگ موی نسکافه ای تیره برای بانوانی که پوست برنز دارند فوق العاده زیباست و رنگ موی نسکافه ای روشن هم برای افرادی که پوست گندمی دارند ترکیب بی نظیری خواهد ساخت. برای بانوانی که پوست سفید و روشن دارند رنگ موی عسلی پیشنهاد خوبی بنظر میرسد تا جذابیت این افراد دو چندان شود. جدا از این رنگ عسلی با رنگ پوست خانم های ایرانی همخوانی بسیاری دارد.

رنگ موی خوشرنگ و جذاب

آموزش رنگ مو نسکافه ای بدون دکلره

با توجه به اینکه دکلره اسیب جدی به موها زده و استفاده مداوم از آن باعث زبر شدن و از بین رفتن موی سر می شود، همچنین بخاطر سوزشی که در پوست کف سر ایجاد میکند و این امر خارج از تحمل برخی از خانم هاست بنابراین می توانید برای بی رنگ کردن موها به جای استفاده از دکلره از رنگ موی 000 استفاده کنید. این رنگ مو همزمان کار دکلره را روی مو انجام داده و تفاوتش با دکلره این است که مو را تا پایه 6 تا 7 روشن می کند ولی دکلره مو را تا پایه 10 روشن می کند. برای رنگ های تیره مثل نسکافه ای تیره تا نیمه روشن می توانید از رنگ مو نسکافه ای بدون دکلره برای موهایتان استفاده کنید تا هم به ساقه مو اسیب نرسد و هم زمینه رنگ مو دلخواه شما ایجاد شود.

رنگ موی نسکافه ای

آموزش ترکیب رنگ مو عسلی

رنگ موی عسلی از پر طرفدار ترین رنگ ها در چند سال اخیر است. برای رنگ موی عسلی باید مو به پایه 8 برسد اما برای ایجاد رنگ موی عسلی تیره می توانید موها را با استفاده از رنگ موی 000 روشن کرده و سپس رنگ عسلی را روی مو بگذارید. رنگ مو عسلی طیف رنگی گسترده ای دارد و از مهمترین ترکیبات آن میتوان، عسلی روشن، عسلی کاراملی و عسلی تیره را نام برد. برای ترکیب رنگ مو عسلی کافیست مو را به پایه برسانید و رنگ مو عسلی را با واریاسیون نقره ای و اکسیدان شماره سه ترکیب کرده و روی مو به مدت 30 دقیقه نگه دارید.

رنگ موی عسلی

 رنگ موی طبیعی با گیاهان دارویی بدون عوارض

 با این که رنگ کردن مو باعث تغییر چهره و افزایش انرژی و اعتماد به نفس در افراد میشود و خانم ها از این کار لذت میبرند و دوست دارند هر از گاهی در رنگ موی خود تنوع ایجاد کنند، اما انجام اینکار به طور مداوم و مستمر باعث ایجاد موخوره، اسیب رسیدن به ساقه مو و شکنندگی موها می شود، بنابراین اگر از مشتریان پر و پا قرص رنگ کردن مو هستید میتوانید به جای استفاده از رنگ موهای شیمیایی از گیاهان طبیعی برای تغییر در رنگ مو خود استفاده کنید که هم جنبه زیبایی دارد و هم برای سلامت موها بسیار مفید است. حنا از جمله همین گیاهانی است که موها را تقویت کرده و تغییر رنگ محسوسی به مو می دهد. اگر بخواهید موهای خود را به رنگ قرمز در بیاورید این کار را میتوانید با استفاده از آب شلغم انجام دهید به این صورت که شلغم را جوشانده و با زدن این آب روی موها و تکرار دو و سه باره این کار باعث تغییر در رنگ مو شوید. استفاده از آب هویج هم موی شما را نارنجی خواهد کرد. برای قهوه ای کردن موها از قهوه استفاده کنید که برای مو هم بسیار مفید است. گیاه سدر نیز ترکیب رنگ زیبایی به موهایتان می بخشد.

رنگ مو با مواد طبیعی

عوارض استفاده غلط از رنگ مو

  1. ارایشگرانی که بصورت مداوم با رنگ مو در ارتباطند بخاطر وجود ماده ppd در ترکیب رنگ های شیمیایی، دچار تنگی نفس و بیماری آسم میشوند.
  2. راش یک ضایعه پوستی است که ممکن است با رنگ کردن مو در کف سر ایجاد شود. در صورت ایجاد چنین عارضه ای به پزشک متخصص مراجعه کنید.
  3. افراط در رنگ کردن رطوبت مو را از بین برده و باعث شکنندگی و اسیب رسیدن به ساختار مو میشود و براقیت مو را هم از بین می برد.
  4. از رنگ کردن ابرو با مواد شیمیایی تا حد امکان پرهیز کنید چرا که در صورت بروز حساسیت امکان اسیب رسیدن به چشم هم بالا میرود.
  5. حساسیت پوستی یکی از شایع ترین عوارض استفاده بیش از حد از رنگ مو در بین خانم هاست. اگر برای بار اول موهایتان را رنگ می کنید و نمیدانید که ایا به آن حساسیت دارید یا نه، حتما قبل از رنگ کردن کامل مو، تکه کوچکی از آن را تست کنید چرا که در صورت بروز حساسیت در برخی افراد پوست کف سر زخم شده و یا خارش پیدا می کند و در برخی دیگر کنار بینی و چشم ها متورم می شوند.

تکنیک های ترکیب رنگ مو

 

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها