دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

فواید روغن آرگان برای پوست و مو و لک های صورت و نحوه استفاده از آن

مجله ماتیکیا

به روز رسانی : 1398/09/02

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 01:58

بازدید : 771

فواید روغن آرگان برای پوست و مو و لک های صورت و نحوه استفاده از آن

روغن آرگان از میوه یک درخت بسیار مقاوم گرفته شده است که خواص درمانی و دارویی بسیار زیادی دارد. درخت حاوی میوه آرگان در بیابان ها و صحراهای مراکش رشد کرده و در برابر انواع شرایط محیطی کاملاً مقاوم است. استفاده منظم از روغن آرگان بر روی پوست و مو می تواند مانند یک معجزه شگفت انگیز عمل کرده و همه نقص ها و ایرادات آنها را به طور کامل برطرف کند.

روغن آرگان

 خواص روغن آرگان بر روی لک های صورت

استفاده از روغن آرگان بر روی پوست صورت مزیت های بسیاری دارد از جمله اینکه پوست صورت شما را جوان تر نشان داده و آن را مرطوب تر و نرم تر می کند. این روغن دشمن درجه یک لک ها و جوش های سر سیاه روی صورت است که فقط با چند بار استفاده از روغن آرگان روی پوست صورتتان تأثیر آن را خواهید دید.

خواص روغن آرگان برای لک های صورت

خواص روغن آرگان روی ابرو

اگر برای داشتن ابروهایی پر پشت و خوش رنگ به دنبال یک شگفتی هستید و هر روز مواد شیمیایی مختلفی برای رسیدن به این خواسته مصرف می کنید، با چند هفته استفاده از روغن آرگان که یکی از بهترین مواد طبیعی برای رشد، پر پشت کردن و تقویت رنگدانه های موهای ابرو است به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید.

خواص روغن آرگان روی ابرو

خواص روغن آرگان بر روی پوست

وجود نقص هایی مانند آکنه و جوش در قسمت های مختلف بدن و خشک شدن مرتب آنها یکی از دغدغه هایی است که تقریباً همه ما با آنها روبرو هستیم. بسیاری از افراد برای رفع این عیوب به سراغ استفاده از مواد مختلف رفته و هزینه های بسیار بالایی نیز برای رفع آنها می پردازند؛ اما روغن آرگان به تنهایی می تواند مانند یک مرطوب کننده قدرتمند عمل کرده و پوست شما را از خشکی نجات دهد و تمام نقص های این چنینی را از روی آن برای همیشه پاک کند. لایه برداری، کاهش چربی های پوست، کاهش روند پیری پوست و بهبود زخم های قدیمی از دیگر مزیت های استفاده از روغن آرگان روی پوست است.

خواص روغن آرگان بر روی پوست

روش استفاده از روغن آرگان

برای بهره بردن از مزیت های فوق العاده روغن آرگان برای پوست، مو و ابروها باید در هر قسمت به اندازه مناسب و به شیوه خاصی استفاده شود. مثلا برای پوست باید روزی دو بار آن را روی پوست تمیز و خشک شده خود بمالید و یا برای موها این روغن حتماً باید به ریشه موها رسیده و با دست آنها را کاملاً مالش دهید تا روغن به همه قسمت های مو برسد. استفاده از روغن آرگان برای ابروها هم 2 بار در روز صبح و شب و به ‌صورت مالشی خواهد بود.

روش استفاده از روغن آرگان

بهترین مارک روغن آرگان

برای موها برندها و مارک های بسیار زیادی از روغن آرگان در داخل ایران وجود دارند که اگر به دنبال بهترین برند آن برای موهای خود هستید می توانید از برندهای آیس کریم آرگان اویل و آرگان اویل استفاده کنید.

بهترین مارک روغن آرگان

قیمت روغن آرگان

روغن آرگان اصل با توجه به مسیر زیادی که تا ایران طی می کند قیمت پایینی ندارد و جزء روغن های گرانقیمت محسوب می شود. با دیدن قیمت های ارزان روغن آرگان در اصل و اورجینال بودن آن باید شک کرد. یک ظرف 5 میلی لیتری این روغن چیزی حدود 150 هزار تومان قیمت دارد.

قیمت روغن آرگان

نحوه تشخیص تقلبی و اصل بودن روغن آرگان

ترفندهای زیر از جمله موارد تشخیص اصل یا تقلبی بودن روغن آرگان هستند:
روغن آرگان تولید کشور مراکش است و منبع دیگری ندارد. ظرف بسته بندی این روغن باید تیره باشد تا آن را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارد. روغن آرگان بافتی نرم دارد و اضافه کردن آب و یا سایر مواد به آن باعث روان شدن آن می شود. این روغن عطر و رایحه ای شبیه به برگ تازه درخت داشته و شدت این رایحه هم در آن بسیار ملایم است و روغن آرگان اصل به سرعت جذب بدن می شود.

نحوه تشخیص تقلبی و اصل بودن روغن آرگان

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها