دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

چگونه سرمه بکشیم؟ و هنگام سرمه کشیدن چه آدابی را باید رعایت کنیم؟

راضیه جعفری

به روز رسانی : 1398/08/12

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 00:56

بازدید : 430

چگونه سرمه بکشیم؟ و هنگام سرمه کشیدن چه آدابی را باید رعایت کنیم؟

سرمه کشیدن یکی از روش های مرسوم و قدیم آرایش و گیرایی چشم است که اگر به درستی و با رعایت آداب اصولی آن رااستفاده کنید فواید بسیاری هم برای چشم ها دارد.

آموزش صحیح سرمه کشیدن

آموزش صحیح سرمه کشیدن در وهله اول نیاز به سرمه و سرمه دان با کیفیت دارد. سرمه ها از مواد اولیه مختلفی مانند سنگ ها، منشاء حیوانی، مغزهای روغنی و گیاهی ساخته می شوند که هرکدام مزیت ها و معایب خود را دارند. اما سرمه تولید شده از مغزهای طبیعی بهترین نوع سرمه محسوب می شوند. بعد از تهیه سرمه مرغوب مراحل زیر می توانند در سرمه کشیدن بهترین روش باشند.

سرمه کشیدن

ابتدا با استفاده از یک مداد مخصوص سرمه نوک تیز خط چشم خود را سرمه بکشید. سرمه کشیدن خط چشم داخلی و خارجی باید از گوشه خارجی شروع شده و به سمت گوشه داخلی ادامه پیدا کند. پر رنگ شدن سرمه یکی از راه های اصلی ماندگاری بالای آن است. برای این کار می توانید در چند مرحله از سرمه استفاده کنید. دقت کنید که سرمه در مرتبه دوم به بعد تنها برای خط چشم بیرونی چشم لازم است. اگر نیاز به خط چشم های پهن تر و تیره تر داشته باشید می توانید بعد از خط چشم آن را با استفاده از یک فرچه مخصوص پهن تر کنید. اما مواظب باشید که سرمه شما کم رنگ و یا محو نشود. خط چشم پلک بالایی را نیز این بار فقط برای قسمت خارجی بکشید و خط پهنی هم روی پلک بالا ترسیم کنید تا آرایش چشم شما به وسیله سرمه به پایان برسد. در همه مراحل باید دقت داشته باشید که سرمه به درون چشم شما نفوذ نکند. از سرمه برای آرایش ابروها و پر رنگ کردن آن نیز می توانید استفاده کنید.

آموزش سرمه کشیدن

فواید سرمه کشیدن

اصلی ترین دلیل سرمه کشیدن زیبایی و جذابیت ظاهریست که به چشم می دهد. دوم اینکه سرمه هیچ ماده صنعتی و شیمیایی درون خود ندارد و کاملاً بدون عارضه است. سرمه کشیدن باعث پر پشت شدن مژه ها و ابروها شده و سرعت رشد موهای آن ها را نیز افزایش می دهد. اگر چشمان ضعیفی دارید و نور چشم شما کم شده است، از سرمه کشیدن به عنوان دوای کم سویی چشم خود استفاده کنید. سرمه از ریزش بی رویه اشک چشم هم جلوگیری می کند. آب دهان با سرمه گوارا می شود.

فواید سرمه کشیدن

آداب سرمه کشیدن

سرمه کشیدن آداب مخصوص به خود را دارد که برخی از آداب آن عبارتند از: زمان سرمه کشیدن بسیار مهم است. اگر از سرمه برای زیبایی و آرایش استفاده می کنید، صبح ها و چند ساعت قبل از مهمانی زمان مناسبی است و اگر برای فواید آن سرمه می کشید شب ها قبل از خواب بهترین زمان برای انجام آن است. برای تأثیر گذاری بیشتر سرمه، حداقل سه بار آن را در قسمت های مد نظر دور چشم خود بکشید.

آداب سرمه کشیدن

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها