دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

آموزش رنگ کردن مو با شامپو رنگ

سارا رستمی

به روز رسانی : 1398/08/18

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 01:02

بازدید : 346

آموزش رنگ کردن مو با شامپو رنگ

رنگ کردن موها، به ویژه موهای بلند مستلزم صرف زمان و هزینه های فراوانی است که ممکن است گاهی رنگ دلخواهتان هم از اب در نیاید، به همین منظور متخصصان زیبایی استفاده از شامپو رنگ را به شما پیشنهاد می دهند. شامپو رنگ در کوتاه ترین زمان و کمترین هزینه رنگ موهای شما را تغییر داده و زیبایی و درخشنگی را برای موهایتان به ارمغان می آورد. در ادامه نکات مهمی را در رابطه با نحوه استفاده و مزایا و معایب شامپو رنگ متذکر خواهیم شد.

شامپو رنگ

آموزش استفاده از شامپو رنگ

رنگ موهای شیمیایی که در مقایسه با شامپوهای رنگ، ماندگاری بالاتری دارند با نفوذ رنگ دانه ها در مو باعث تغییر رنگشان می شوند، این رنگ ها معمولا با اکسیدان ترکیب شده و با شست و شو موها از بین نمی روند، اما شامپوهای رنگ با شستن موها و حمام رفتن تغییر رنگ داده و بزودی به حالت اولیه خود برمی گردند. این سبک از رنگ مو بیشتر مناسب افرادی است که درصد سفیدی موهایشان بالا است. روش استفاده  از این محصول به این صورت است که ابتدا باید موها را بشویید تا آلودگی و چربی آنها کاملا پاک شوند، سپس کمی از شامپو رنگ را با آب ترکیب کرده و موها را با آن مالش دهید و به مدت 10 دقیقه مکث کنید و در پایان با آب ولرم بشویید.

آموزش استفاده از شامپو رنگ

به همین سادگی موهای خوشرنگ و زیبایی خواهید داشت. شامپو رنگ های بسیاری در بازار موجود است، حتی شامپو مخصوص هایلایت کردن موها را نیز می توانید به سادگی تهیه و استفاده کنید. این شامپوها در رنگ های طبیعی تنوع چندانی ندارند و مو را نهایتا یک تا دو درجه روشن تر و یا تیره تر می کنند، اما شامپوهایی که در طیف رنگ های فانتزی هستند تنوع بسیار بالایی دارند. همچنین شامپوهای رنگ، موها را درخشان تر از حد معمول نشان می دهند، چون شامل پروتئین های مخصوص مو هستند و نوعی کراتینه برای مو به حساب می آیند که از خشکی آنها نیز جلوگیری می کنند.

شامپو رنگ فانتزی

فواید شامپو رنگ

این سبک از رنگ کردن موها، مناسب افرادی است که رنگ های دائمی حوصله آن ها را خیلی زود سر می برد و یا می خواهند موها را در کمترین زمان ممکن رنگ کنند و عملا زمان کافی برای انجام آن ندارند و همچنین طبق انچه که پیش تر گفته شد افرادی که درصد سفیدی موهایشان بالاست هم کاندید مناسبی برای این روش هستند چرا که جلوه این رنگ ها روی موهای روشن دو چندان است. این شامپو برای موهای بلند و پرحجم خیلی توصیه نمی شود، زیرا برایشان اصلا مقرون به صرفه نیست.

فواید شامپو رنگ

عوارض شامپو رنگ

اگر از مارک های نامعتبر شامپو رنگ استفاده کنید، ممکن است در هوای مرطوب یا با عرق کردن رنگ پس دهند و پوست و لباس شما را رنگی کنند. همچنین عوارضی مانند تورم، سوزش، ایجاد تاول، عفونت، بروز حساسیت در پوست سر را هم ممکن است به همراه داشته باشند.

میزان ماندگاری شامپو رنگ

این رنگ ها موقت هستند و دوام انها نهایتا چند روز است که با شست و شوی موها، از بین خواهد رفت.

عوارض شامپو رنگ

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها