دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

پنکیک چیست و کاربرد انواع مختلف آن به چه صورت است؟

سارا رستمی

به روز رسانی : 1398/09/06

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 01:16

بازدید : 622

پنکیک چیست و کاربرد انواع مختلف آن به چه صورت است؟

 پنکیک آرایشی چیست و چه کاربردی دارد :

پنکیک یکی از لوازم آرایشی پرکاربرد است که جلوی درخشش پوست را گرفته و مانع از دیده شدن بیش از حد چربی پوست می شود و اگر درست و بجا مورد استفاده قرار بگیرد می تواند تأثیر آرایش را روی صورت شما چندین برابر کند. تمام فوت و فن ها و اطلاعاتی که برای استفاده صحیح از پنکیک نیاز است در این مطلب برای شما جمع آوری کرده ایم.

نکات کاربردی قبل از زدن پنکیک

آموزش نحوه استفاده از پنکیک :

برای خلق یک آرایش جذاب با پنکیک و کسب بهترین نتیجه از آن اولین قدم استفاده از کمی مرطوب کننده روی پوست صورت و گردن است. پس از پنج دقیقه که مرطوب کننده به طور کامل جذب پوست شد مقدار کافی از پنکیک را روی قسمت مرکزی پوست صورت خود مالیده و با استفاده از قلمو یا براش آن را به سایر قسمت های پوست بسط دهید. دقت کنید که پنکیک باید به طور هماهنگ و در یک لایه نازک روی پوست مالیده شود.

نکات قبل از زدن پنکیک :

 نحوه استفاده از پنکیک تنها به زمان استفاده از خود پنکیک محدود نمی شود. بسیاری از نکات مربوط به قبل از استفاده از آن است، یعنی قبل از زدن پنکیک باید با کرم پودر و مرطوب کننده مناسب پوست صورت را آماده دریافت آن کنید.

شناخت انواع پنکیک :

پنکیک آرایشی در برندهای بسیار متنوع در بازار وجود دارند که هرکدام از این برندها فرمولاسیون خاص خود را برای تهیه پنکیک به کار برده اند. استفاده از پنکیک باید با توجه به تجربه قبلی و متناسب با نوع پوست انتخاب شود. در یک تقسیم بندی پنکیک ها به دو نوع چرب یا سوپرا و خشک یا آکوا تقسیم می شوند. میزان فشردگی هم یکی دیگر از فاکتورهای دسته بندی پنکیک های آرایشی موجود در بازار است.

پنکیک آرایشی چیست و نحوه استفاده از آن چگونه است

علت ماسیدن پنکیک :

ماسیدن پنکیک روی صورت دلایل مختلفی دارد که برخی از آنها مربوط به جنس پنکیک و برخی هم مربوط به نحوه استفاده از آن از جانب آرایشگران است. در درجه اول شما باید پنکیک متناسب با نوع پوست صورت خود را بیابید. عوامل زیر شایع ترین دلایل ماسیدن پنکیک روی صورت است.

  •   استفاده از پنکیک نامتناسب با نوع پوست صورت
  •   درست استفاده نکردن از پنکیک
  •   استفاده از پنکیک های بی کیفیت و ضعیف
  •   استفاده از دست به جای فرچه و قلمو
  •   استفاده از یک لایه ضخیم از پنکیک روی صورت
  •   عدم استفاده از کرم مرطوب کننده و نرم کننده قبل از پنکیک

علت ماسیدن پنکیک

عوارض ناشی از زدن پنکیک :

پنکیک در واقع یک کرم پودر بسیار فشرده است که ذات بسیار خشکی دارد. عوارض ناشی از استفاده از پنکیک روی صورت عوارض قطعی نبوده و هر کسی با کمی دقت و توجه می تواند آن را بدون هیچ گونه عارضه خاصی روی صورت خود استفاده کند. پنکیک آرایشی اگر به درستی استفاده نشود عوارض زیر را ناشی خواهد شد.

  •    پوست صورت بعد از استفاده مکرر از پنکیک بسیار خشک شده و رطوبت خود را از دست خواهد داد. راهکار این مشکل استفاده از کرم های مرطوب کننده و نرم کننده قبل از استفاده از پنکیک است.
  •    بسته شدن منافذ پوست از دیگر عوارض استفاده زیاد از پنکیک است. بسته شدن منافذ پوست مانع از ورود مواد معدنی و مغذی به درون سلول های پوست شده و رطوبت آن را هم از بین می برد.
  •    استفاده از پنکیک بعد از کرم ضد آفتاب اثر آن را خنثی می کند زیرا باعث بسته شدن منافذ پوست شده و خاصیت حفاظت این کرم در برابر نور خورشید را از بین میبرد.
  •    منتظر جوش های سر سیاه بیشتر باشید. عدم استفاده از مرطوب کننده قبل از زدن پنکیک باعث ایجاد جوش های سر سیاه روی صورت شما خواهد شد.

عوارض ناشی از پنکیک

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها