فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی ماتیکیا
صفحه اصلی علت پف زیر چشم بعد از بیدار شدن و به صورت ناگهانی در چیست ؟

علت پف زیر چشم بعد از بیدار شدن و به صورت ناگهانی در چیست ؟

از بین بردن پف زیر چشم و راهکار های درمانی آن با تغذیه خوب و خواب به موقع

کبودی و پف زیر چشم

چگونه از پف دور چشم بعد از بیدار شدن از خواب جلوگیری کنیم

شاید شما هم این مشکل را دارید که در صبح هنگامی که در آینه  چهرتان را میبینید ، متوجه می شوید که چشمان پف کرده و متورم شده است.  پف چشم می تواند ناشی از جمع شدن خون در پوست زیر چشم، و یا در اثر الرژی و حساسیت به غذایی که خورده اید این مشکل برایتان به وجود آمده است. اگر صبح ها به صورت جزئی زیر چشم تان پف کرده است نگران نباشید! روش هایی وجود دارد که می شود پف زیر چشم را درمان کرد و از بروز آن جلوگیری کرد . برای آموزش با ما در سایت ماتیکا همراه باشید.

خلاصه ای از علت های پف زیر چشم در کودکان و بزرگ سالان

سریع ترین و ساده ترین راه ها برای جلوگیری از پف زیر چشم در صبح، خواب در ساعت 9 شب است. گذاشتن بالش اضافی و یا بلند تر زیر چشم باعث می شود موقع خواب سیگنال های چشم شما به درستی کار نکند برای رفع پف چشم موثر است. همچنین می توانید سعی کنید تغذیه تان را تغییر دهید، مانند خوردن سدیم، شکر و شیرین کننده های مصنوعی و کاهش خوردن الکل. اگر پف چشمتان همچنان ادامه دارد، ممکن است یک مسئله اساسی مانند آلرژی و تحریک داشته باشید. جهت یادگیری نحوه درمان پف چشم مربوط به آلرژی یا تحریک، مطالب زیر را بطور کامل بخوانید !

خواب به موقع و اندازه مهم ترین راه جهت جلوگیری از پف زیر چشم

علت پف زیر چشم

 شما باید در طول شبانه روز 7 الی 9 ساعت بخوابید اگر خوابتان بیشتر از این مقدار و یا کمتر باشد موجب پف زیر چشم شما می شود سعی کنید عادت داشته باشید که هر روز در همان زمان بیدار شوید و از خواب بیدار شوید، .

جلوگیری از نگاه کردن به صورت طولانی به یک صفحه

پف چشم

 قبل از خواب، از غذا خوردن یا نگاه کردن به یک صفحه ( گوشی ، تلوزیون ، سیستم ، کتاب ) خودداری کنید. خوردن و تماشای صفحه می تواند به کیفیت خوابتان در شب تأثیر بگذارد. اگر خواب شب خوبی نداشته باشید، چشمهایتان بیشتر از روز قبل پف می کند. عادت کنید قبل از اینکه بخوابید خوردن را متوقف کنید و غذا نخورید اگر احساس ضعف کردید خوردن یک لیوان شیر کافیست.

درست خوابیدن و اندازه مناسب بلندی بالشت زیر سر

درست خوابیدن

 شکل خوابیدن خود را اصلاح کنید موقعی که به پشت می خوابید سیستم گواش شما به خوبی عمل نمی کند. و باعث پف زیر چشم شما می شود. خواب در پشت اصلا توصیه نمی شود. اگر از خواب بیدار شوید و دیدید روی معده ی خود خوابیده اید مدل خوابیدن خود را تغییر دهید. در نهایت بدن شما به این روش خوابیدن عادت می کند. از بالش اضافی به منظور بلند کردن سر خود در هنگام خواب استفاده نکنید. دقیقا مثل خواب در پشت، بلند کردن سر موجب می شود آب به پوست سر شما نرسد و در نهایت منجر به پف زیر چشم شود. پس در زیر سر خود از یک بالش استفاده کنید . اگر این برایتان سخت است از متکا به جای بالش استفاده کنید که سفت نیست.

 

تغذیه مناسب علت مهم برای جلوگیری از پف زیر چشم کودکان

اجتناب از غذا برای رفع پف چشم

 خوردن کمتر از 2300 میلی گرم (0.16 قاشق غذاخوری) سدیم در روز. یک رژیم غذایی با سدیم بالا می تواند به مواردی مانند افزایش فشار خون، بیماری های قلبی و سکته مغزی منجر شود و همچنین می تواند چشمان شما را کبود کند. سدیم مایع بدن را حفظ می کند و از آنجا که مایع در اطراف چشم چیزی است که باعث پوسیدگی و تورم آن می شود، بهتر است از خوردن زیاد آن جلوگیری کنید. یک راه آسان برای کاهش سدیمی که می خورید محدود کردن میزان غذاهای فرآوری شده و غذاهای رستوران است.

کاهش خوردن مشروبات الکلی و کشیدن دخانیات

کاهش استفاده از مشروبات الکلی برای کاهش پف چشم

نوشیدن الکل کمتر مصرف الکل بیش از حد موجب التهاب و کم آبی بدن می شود که باعث می شود زیر چشم ها شما پف کند. این نیز کیفیت خواب شما را تحت تاثیر قرار می دهد،که باعث مشکلاتی حتی بدتر نیز می شود. سعی کنید بیش از 1-2  لیوان نوشیدنی در روز بنوشید.
 سیگار کشیدن را ترک کنید. سیگار پوست حساس که در حال حاضر حساس به نظر می رسد را تحت تاثیر قرار می دهد، که باعث می شود چشم شما بیشتر در معرض پوسیدگی قرار گیرد. اگر سیگار می کشید، سعی کنید آن را ترک کنید. اگر دچار مشکل در ترک سیگار به طور کامل هستید، یک رالی 3 روز سیگار نکشید و ببینید آیا این کمک می کند که پف زیر چشم شما از بین برود.

 

یکی از علت های پف زیر چشم استفاده از وسایل زیبایی چشم ها

علل زیبایی چشم ها

 استفاده از قطره های چشم. اگر شما از قطره ی چشم استفاده کردید و در صبح دیدید که چشمان شما پف کرده است شما به قطره حساسیت دارید. بهتر است دیگر قطره را مصرف نکنید. اگر چشمان شما به قطره نیاز دارد قطره ای را استفاده گنید که بدون الرژی و حساسیت باشد. بنابراین آنها کمتر پف کرده و تحریک می شوند. قبل از خواب از چشم بند استفاده کنید این به از بین بردن پف زیر چشم شما کمک می کند خوابیدن با لنز نیز می تواند موجب بروز پف چشم شما شود. از کرم چشم و کرم ضد آفتاب برای مبارزه با پیری در اطراف چشم استفاده کنید. با گذشت زمان، پوست در اطراف چشم ها ضعیف تر و مستعد ابتلا به تورم می شود. اگر متوجه شدید که چشمان شما در صبح پف می کند هر روز شب کرم زیر چشم خود را به پوست زیر چشمان خود بمالید. همچنین، به آرامی کرم های ضد آفتاب را روی پوست خود در اطراف چشم خود قرار دهید تا هر زمان که بخواهید بیرون بروید تا از آفتاب محافظت کنید.

علت پف زیر چشم بعد از خواب در صبح چیست ؟ و راهکار های درمان آن چیست
علت پف زیر چشم بعد از خواب در صبح چیست ؟ و راهکار های درمان آن چیست

مطالب مرتبط با ماتیکیا

اسکالپ و میکرواسکالپ چیست؟ اسکالپ موی سر به منطقه ای از کف سر (از دستگاه مو تا پست سر )گفته می شود و میکرو اسکالپ به کاشت رنگدانه کف سر گفته می شود که به صورت فولیکولهای ظریف مو در کف سر انجام ...

آموزش آرایش پوست تیره یکی از موضوعات مهمی که در بحث گریم و میکاپ مطرح می شود آرایش پوست تیره می باشد که به دلیل ناهماهنگی رنگ تیره و مواد آرایشی مقداری کار را برای میکاپ آرتیست دشوار می کند زیرا ای ...

خواسته ی هر بانویی داشتن رنگ مو تک و جذاب مطابق ترکیب رنگ موی مدل سال است و ارزو دارند که جذاب تر و شیک تر از بقیه بانوان به چشم برسند. یکی از لازمه های جذاب بودن داشتن ترکیب رنگ مو 2018 است که شما را ...

آرایش متناسب با رنگ چشم آرایش متناسب با رنگ چشم و فرم چهره یکی از هنر های مهم در آرایش و میکاپ است که اگر به صورت اصولی و درست انجام پذیرد زیبایی چهره شخص را افزایش می دهد. رنگ چشم قهوه ای از جمله ...

جلوگیری از ترک خوردگی لب : ترک خوردگی لب یکی از مشکلات زیبایی پوست است که باعث می شود ظاهر لب ها فاجعه به نظر برسد همچنین ظاهر لب ها تاثیر فراوانی در زیبایی چهره دارد این امر باعث از فرم افتادن چهر ...