دسته بندی مجله

عوارض و خطرات تاتو و خالکوبی برای سلامتی

مجله ماتیکیا

به روز رسانی : 1398/08/25

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 01:13

بازدید : 515

عوارض و خطرات تاتو و خالکوبی برای سلامتی

عوارض تاتو

امروزه از تتو برای خلق زیبایی در نقاط مختلف صورت و بدن مانند ابرو، چشم، لب و ... و البته طرح هایی روی بدن استفاده میشود، اما باید بدانید که انجام آن عوارض و عواقبی را هم در پی خواهد داشت. ضمن اینکه حتما باید در مراکز مخصوص و با ابزار کاملا بهداشتی انجام شود در غیر این صورت خطرات جبران ناپذیری گریبانگیر فرد خواهد شد. اگر مایلید قبل از انجام آن در رابطه با عوارض جدی آن اطلاعات کافی کسب کنید مطالعه این مطلب خالی از لطف نیست.

چند عارضه جدی و خطرناک تاتو کردن بدن !

سرطان پوست: یکی از بزرگترین عوارض آن است که مس و جیوه ای که در برخی از رنگ های تتو وجود دارد، به مرور زمان وارد جریان خون شده و با تغییر ساختار پوست، سرطان پوست را در پی خواهد داشت.

حساسیت رنگ قرمز: رنگ قرمزی که در آن استفاده می شود، بیشترین حساسیت و آلرژی را برای پوست ایجاد می کند و علائمی مانند خارش، قرمزش، و برآمدگی پوستی و ... را دارد، که حتی ممکن است چندین سال پس از انجام این علائم ظاهر شوند.

بیماری های خونی: اگر از وسایل استریل نشده و غیربهداشتی استفاده شود، محل تتو دچار عفونت های شدید شده و فرد مستعد ابتلا به بیماری های غیرقابل درمانی مانند هپاتیت، ایدز و تبخال در ناحیه تتو می شود.
عدم انتقال خون: افرادی که خالکوبی انجام داده اند تا مدت ها پس از انجام آن، انتقال خون برایشان ممنوع بوده و پس از انجام یک سری از آزمایشات و تایید سلامت خون این افراد توسط متخصصین، مجاز به انتقال خون خواهند بود. این امر برای افرادی که عزیزانشان نیاز فوری به خون دارند، بسیار ناخوشایند و ناراحت کننده خواهد شد.

عوارض تتو

افزایش وزن: اگر می خواهید تتو انجام دهید، قسمتی از پوست را که خالکوبی خواهد شد را به خوبی بررسی کنید، زیرا با افزایش وزن ممکن است شکل ظاهری آن به شکل ناخوشایندی تغییر کند.
سی تی اسکن و ام آر آی: قبل از انجام تتو باید کمی شم اینده نگری داشته باشید، زیرا اگر دچار بیماری شده و نیاز به انجام سی تی اسکن یا ام آر آی باشد، ممکن است تتو در سی تی اسکن و یا ام آر آی شما پدیدار شود و تشخیص درستی برای بیماری شما انجام نشود و همچنین ممکن است رنگ های به کار رفته در آن هنگام عکس برداری اشعه را جذب کرده و به پوست زیان هایی را وارد کنند.
تهدید سیستم دفاعی بدن: تتو سطح پوست را که نوعی سد برای جلوگیری از ورود باکتری ها و میکروب ها می باشد را تخریب کرده و ورود میکروب ها را به بدن آسان می کند و بدن برای مبارزه با میکروب ها، گلبول های سفید را به نقاطی که انجام شده ارسال می کند، گلبول ها تصور می کنند که رنگ آن میکروب بوده و شروع به پاک سازی می کنند. این پدیده در سطح پوست ایجاد برآمدگی هایی می کند که اصلا از نظر ظاهری برای فرد جالب نیست.

عوارض شایع تاتو

پارگی پلک چشم: افرادی که از تتو برای زیبایی چشم ها استفاده می کنند، باید توجه داشته باشند که برای انجام آن خط چشم حتما به متخصصین زیبایی که در کار خود بسیار خبره هستند مراجعه کنند، زیرا اگر فشار وارد شده بر سوزن کمی بیش از حد معمول باشد، پلک پاره شده و خطرات جدی مانند آسیب به کره چشم را به دنبال خواهد داشت.
پاک نشدن : بعضی از رنگ هایی که در ام استفاده می شوند، به هیچ وجه از سطح پوست شما پاک نمی شود، حتی اگر از روش لیزر برای پاک کردن آن کمک بگیرید، باز هم جای آن باقی مانده و یا رنگ پوست نسبت به سایر قسمت ها تیره تر می شود.
مشکلات گوارشی: برای مقابله با برخی از عوارض پزشک ناچار به تجویز داروهای هورمونی می باشد، بعضی از این داروها دستگاه گوارش و پوست را با مشکلات و خطراتی مواجه می کند. حالا با خواندن مطالبی که در بالا عنوان شد، برای انجام روش دائمی، موقت و یا نیمه دائم با توجه به شرایط خود، مناسب ترین تصمیم را بگیرید تا از زیبایی خود همیشه لذت ببرید.

عوارض تاتو صورت و بدن

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها