فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی ماتیکیا
صفحه اصلی رنگ مو پعوارض رنگ مو |روش هایی برای کمتر اسیب رسیدن به مو

رنگ مو پعوارض رنگ مو |روش هایی برای کمتر اسیب رسیدن به مو

عوارض های رنگ مو که شاید ندانید ؟؟

رنگ کردن مو ها عوارضی  بر روی پوست و مو و سلامت ریه های ما دارد . اکثر بانوان فقط به زیبایی رنگ مو توجه داردند و به جهت های دیگر آن توجهی نمی کنند .

در ترکیبات ساخت مو مواد شیمیایی وجود دارد که به ساقه مو آسیب می زند و باعث ایجاد موخره ، حالت شکننده گی و حتی استفاده ی مداوم باعث خورد شدن مو ها می باشد . رنگ کردن مو ها به صورت دائمی الان در سراسر جهان وجود دارد و توجه 80 درصد بانوان ایرانی و حتی جوانان را جلب کرده است . حتی امروزه اقایان هم موهای خود را رنگ میکنند . رنگ مو به عنوان یک عایق در مقابل تابش نور خورشید عمل میکند و باعث کمتر آسیب رسیدن به مو ها می شود .

رنگ-مو

بعد از چه مدتی رنگ مو را تمدید کنیم !!!

بعضی خانم ها عادت کردند و یک سره و مداوم تا ریشه مو در می ایند سریع مو های خود را رنگ می کند با این که امروزه ضرر رسانی رنگ مو با توجه به فناوری نوین که شرکت های معتبر از ان بهره می گیرند کمتر شده است ولی  باز این کار اشتباه است .

زمان مشخصی برای رنگ موی ها وجود نداد که مثلا بگوییم یک ماه به یک ماه مناسب است . رنگ مو به عواملی چون جنس مو میزان مقاومت و ضخیم بودن مو بستگی دارد .

رنگ مو های طبیعی

حنا به عنوان یک رنگ مو طبیعی از گذشته تا الان وجود داشته است که علاوه بر رنگی کردن مو ها برای مقاوم کردن مو جلوگیری از ریزش مو بسیار مناسب است . حنا روی رنگ مشکی تاثیری ندارد ولی موی سفید و موهای روشن تر را رنگ میکند . رنگ حنا مقداری به قرمزی میزند که با ترکیب گیاهان دیگر مثل قهوه موها دیگر قرمز نخواهد شد و به رنگ خرمایی و قهوه ای متمایل می شود . حنا عوارض رنگ مو ندارد .

رنگ-مو-عوارض

توصیه ای برای آرایشگران

آرایشگرانی که به طور مداوم پوست و دستشان در تماس با رنگ مو است دقت کنند که حتما از دستکش های مناسب برای این کار استفاده کنند .

نکته ی دیگر بوی رنگ مو است که اگر زیاد در این محیط تنفس کنیم و وجود داشته باشیم باعث بیماری های ریوی ، تنفسی و آسم خواهیم شد . و حتی ذرات معلق شیمیایی موجود در هواباعث ایجاد سر درد و میگرن می شود محققان حرفه ای آرایشگری را یک شغل در مقابل بیماری های خطر ناک دانسته اند . محققانی در امریکا دارند بررسی میکنند که  این مواد موجب سرطان می شود یا خیر هنوز نتیجه ای بدست نیاورده اند ولی این امکان کم است .

چرا به طور مداوم دکلره نکنیم ؟؟

دکلره کردن کار بسیار حساسی است و اسیب ها جدی به مو می رسانو و باعث از بین رفتن  لایه کف موی سرو سوختن کف سر میشود که بسیار خطر نک است و در اثر سوختگی حتما حتما حتما به دکتر پوست مراجعه کنید . توصیه میشود بیشتر از دو ماه یکبار موهای سر خود را دکلره نکنیم اثرات خوبی روی بدن ندارد .

رنگ مو و عوارض رنگ مو و دکلره
رنگ مو و عوارض رنگ مو و دکلره

مطالب مرتبط با ماتیکیا

لاک ناخن زمستان یکی از موضوعات مهم در فصل زمستان برای بانوان آرایش متناسب با این فصل می باشد که از یکی زیرشاخه های آن لاک ناخن متناسب با این فصل می باشد و از آن جایی که زمستان  فصل سردی است و ...

جوانسازی و پاک سازی سطح پوست و رفع چین و چروک اگر به آیینه نگاه می کنید و ناراحت می شوید که دیگر پوستتان طراوت و شادابی سابق را ندارد و وجود چین و چروک های پوستتان شما را پیر تر نشان میدهد. این ...

آموزش کاشت ناخن پودری ( اکریلیک )  نوع کاشت ناخن پودری کاشت مادر به حساب می آید و سایر روش اموزش کاشت پودری از آن برگرفته شده اند و امروز پرکاربرد ترین نوع کاشت در ایران و حتی جهان به شمار ...

پنکیک چیست ؟ | آموزش استفاده از پنکیک پنکیک نوعی کرم پودر فشرده شده است که جلوی درخشش پوست را گرفته و مانع دیده شدن بیش از حد چربی پوست می شود. پنکیک در آخرین مرحله آرایش صورت،روی پوست زده می شو ...

رنگ مو نسکافه ای دودی روشن به همراه تصویر و عکس آن  رنگموی نسکافه ای طرفداران زیادی دارد وبه دلیل رنگ خاصش به اکثر چهره ها و رنگ پوست ها می آید. همیشه توجه کنید که رنگی که برای موی سر انتخاب م ...