فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی ماتیکیا
صفحه اصلی رنگ مو پعوارض رنگ مو |روش هایی برای کمتر اسیب رسیدن به مو

رنگ مو پعوارض رنگ مو |روش هایی برای کمتر اسیب رسیدن به مو

عوارض های رنگ مو که شاید ندانید ؟؟

رنگ کردن مو ها عوارضی  بر روی پوست و مو و سلامت ریه های ما دارد . اکثر بانوان فقط به زیبایی رنگ مو توجه داردند و به جهت های دیگر آن توجهی نمی کنند .

در ترکیبات ساخت مو مواد شیمیایی وجود دارد که به ساقه مو آسیب می زند و باعث ایجاد موخره ، حالت شکننده گی و حتی استفاده ی مداوم باعث خورد شدن مو ها می باشد . رنگ کردن مو ها به صورت دائمی الان در سراسر جهان وجود دارد و توجه 80 درصد بانوان ایرانی و حتی جوانان را جلب کرده است . حتی امروزه اقایان هم موهای خود را رنگ میکنند . رنگ مو به عنوان یک عایق در مقابل تابش نور خورشید عمل میکند و باعث کمتر آسیب رسیدن به مو ها می شود .

رنگ-مو

بعد از چه مدتی رنگ مو را تمدید کنیم !!!

بعضی خانم ها عادت کردند و یک سره و مداوم تا ریشه مو در می ایند سریع مو های خود را رنگ می کند با این که امروزه ضرر رسانی رنگ مو با توجه به فناوری نوین که شرکت های معتبر از ان بهره می گیرند کمتر شده است ولی  باز این کار اشتباه است .

زمان مشخصی برای رنگ موی ها وجود نداد که مثلا بگوییم یک ماه به یک ماه مناسب است . رنگ مو به عواملی چون جنس مو میزان مقاومت و ضخیم بودن مو بستگی دارد .

رنگ مو های طبیعی

حنا به عنوان یک رنگ مو طبیعی از گذشته تا الان وجود داشته است که علاوه بر رنگی کردن مو ها برای مقاوم کردن مو جلوگیری از ریزش مو بسیار مناسب است . حنا روی رنگ مشکی تاثیری ندارد ولی موی سفید و موهای روشن تر را رنگ میکند . رنگ حنا مقداری به قرمزی میزند که با ترکیب گیاهان دیگر مثل قهوه موها دیگر قرمز نخواهد شد و به رنگ خرمایی و قهوه ای متمایل می شود . حنا عوارض رنگ مو ندارد .

رنگ-مو-عوارض

توصیه ای برای آرایشگران

آرایشگرانی که به طور مداوم پوست و دستشان در تماس با رنگ مو است دقت کنند که حتما از دستکش های مناسب برای این کار استفاده کنند .

نکته ی دیگر بوی رنگ مو است که اگر زیاد در این محیط تنفس کنیم و وجود داشته باشیم باعث بیماری های ریوی ، تنفسی و آسم خواهیم شد . و حتی ذرات معلق شیمیایی موجود در هواباعث ایجاد سر درد و میگرن می شود محققان حرفه ای آرایشگری را یک شغل در مقابل بیماری های خطر ناک دانسته اند . محققانی در امریکا دارند بررسی میکنند که  این مواد موجب سرطان می شود یا خیر هنوز نتیجه ای بدست نیاورده اند ولی این امکان کم است .

چرا به طور مداوم دکلره نکنیم ؟؟

دکلره کردن کار بسیار حساسی است و اسیب ها جدی به مو می رسانو و باعث از بین رفتن  لایه کف موی سرو سوختن کف سر میشود که بسیار خطر نک است و در اثر سوختگی حتما حتما حتما به دکتر پوست مراجعه کنید . توصیه میشود بیشتر از دو ماه یکبار موهای سر خود را دکلره نکنیم اثرات خوبی روی بدن ندارد .

رنگ مو و عوارض رنگ مو و دکلره
رنگ مو و عوارض رنگ مو و دکلره

مطالب مرتبط با ماتیکیا

آموزش آرایش پوست تیره یکی از موضوعات مهمی که در بحث گریم و میکاپ مطرح می شود آرایش پوست تیره می باشد که به دلیل ناهماهنگی رنگ تیره و مواد آرایشی مقداری کار را برای میکاپ آرتیست دشوار می کند زیرا ای ...

پودر موبر : پودر موبر از یک ماده جامد و خشک تشکیل شده است به عبارت دیگر از تعداد زیادی ذرات بسیار ریز که می توانند آزادانه سبب تحریک یا کج شدن و حتی از بین بردن مو ها شوند . این پودرها یک طبقه خ ...

چند راهکار ساده برای زیبا تر شدن چشم پف چشم : به دلیل اینکه پوست چشم غده های جذب چربی ندارند زمان استفاده از اب و کرم این مواد را جذب می کنند و باعث پف کردن چشم ها می شوند . برای جلوگیری از پف ...

آموزش آرایش | اشتباه های رایج آرایش یکی از موضوعات مهم در آرایش ، مبحث اشتباه های رایج آرایش است که گریبانگیر افرادی است که مهارت کافی در امر میکاپ ندارند ولی دست به آرایش صورت خود می زنند و به جای ...

یکی از مسائلی که از گذشته مورد توجه خانم ها بوده و یکی از مشکلات آرایش بوده و هست بی رنگی لب می باشد که در گذشته با استفاده از ماده هایی براق کننده سعی داشتند که  این مشکل را حل نمایند اما به دلی ...