دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

اثرات مخرب افراط در رنگ کردن موی سر

راضیه جعفری

به روز رسانی : 1398/07/21

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 01:12

بازدید : 298

اثرات مخرب افراط در رنگ کردن موی سر

عوارض رنگ مو

صرف نظر از زیبایی و جذابیت خاصی که استایل های مختلف رنگ مو در فرد ایجاد می کنند، بسیاری از افراد نیز برای پوشاندن موهای سفیدشان از این ابزار بهره میبرند، اما توجه داشته باشید که افراط در استفاده از رنگ موهای شیمیایی برای رسیدن به این هدف، به دلیل نفوذ رنگ دانه ها صدمات جبران ناپذیری به ساختار مو وارد می کنند. اگر شما هم جزء مصرف کنندگان دائمی رنگ موهای شیمیایی هستید در ادامه با چند عارضه جدی استفاده از این مواد اشنا شوید تا شاید در مصرف افراطی خود از رنگ موها تجدید نظر نمایید.

عوارض ناشی از رنگ مو

 مهمترین مضرات رنگ کردن مو

ابتلا به سرطان: افرادی که به طور مداوم از رنگ مو استفاده می کنند، با درصد بالاتری نسبت به سایر افراد، در معرض ابتلا به سرطان هستن زیرا در رنگ موها موادی وجود دارند که رشد سلول های سرطانی را تحریک کرده و خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهند.
خشکی و شکنندگی مو: استفاده بیش از حد از رنگ مو، رطوبت موها را از بین برده و موهایی خشک و بسیار شکننده را بر جای می گذارد. با رنگ کردن زیاد موهایتان کوتیکول های مو کم کم ناپدید می شوند و موها دیگر درخشش اولیه خود را نخواهند داشت.

رنگ کردن موها و عوارض آن

حساسیت: رنگ مو در بیشتر افراد موجب بروز حساسیت می شود. این حساسیت در گردن، پیشانی و گوش ها به شکل قرمزی، تورم و خارش ظاهر شده و در اطراف پلک و بینی پوسته های ریزی ایجاد می شود و همچنین پف اطراف چشم نیز یکی از عوارض شایع رنگ موها می باشد. اگر تا کنون به رنگ مو حساسیت نداشته اید، با رنگ کردن موهایتان به طور پیوسته ممکن است بعدها دچار مشکلات پوستی و بروز حساسیت شوید. اگر مبتلا به بیماری های پوستی مانند اگزما، پسوریازیس و ناراحتی های دیگر هستید، به هیچ وجه از رنگ موهای دائم برای رنگ کردن موهایتان استفاده نکنید، زیرا گازهای موجود و مواد به کار رفته در رنگ مو، باعث تحریک بیشتر مشکل پوستی شما می شود.

حساسیت به رنگ مو

ناباروری: خانم ها باید بدانند که اگر از رنگ مو به طور دائم برای زیبایی و ایجاد تغییر و تنوع استفاده می کنند و علاقه زیادی به این کار دارند، ماده ای در ترکیب رنگ مو موجود است که ناباروری و نازایی را در پی دارد. همچنین توصیه می شود که در هنگام بارداری از رنگ کردن موهایتان خودداری کنید، زیرا رنگ مو تاثیرات غیرقابل جبرانی بر روی جنین می گذارد.
آسم: همچنین رنگ موها دارای گازهای شیمیایی هستند که اگربه مدت طولانی در معرض این گازها قرار بگیرید، به دلیل سمی بودن آن، اثرات مخربی بر ریه و دستگاه تنفسی می گذارند که با بروزعلائمی از جمله خس خس سینه، التهاب و دشوار نفس کشیدن همراهند. این بیماری برای آرایشگران و افرادی که موهایشان را مکررا رنگ می کنند تهدیدی بسیار جدی است.

ناباروری از عوارض رنگ کردن مو

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها