دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

چگونه با انتخاب عینک مناسب جذاب تر بنظر برسیم

راضیه جعفری

به روز رسانی : 1398/07/23

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 02:59

بازدید : 598

چگونه با انتخاب عینک مناسب جذاب تر بنظر برسیم

تأثیر عینک روی زیبایی صورت، خوب، عالی و یا جذاب

عینک درانواع مختلف عینک طبی، آفتابی، دودی، شنا و حتی عینک‌های مخصوص کار در شرایط مختلف، همگی در اولین و بزرگترین هدف مشترک خود مأمور محافظت از چشمان ما و شما در برابر خطرات محتمل بیرونی هستند؛ اما در حال حاضر و در زندگی امروز تأثیرپذیری و اهداف مدنظر از انواع عینک‌ها، مخصوصاً عینک طبی بسیار فراتر از یک محافظ ساده پیش رفته و تبدیل به یک سلیقه شخصی و عضو جدائی ناپذیر زندگی افراد در قرن جدید شده است.

تولد عینک طبی

تاریخچه عینک یک کتاب سیاه و پر رمز و راز است. تاریخ نویسان و پژوهشگران ابداع و اختراع عینک آن هم برای بهبود دید چشم انسان، را در تاریخ بشریت با روایت‌های مختلفی بیان می‌نمایند. ابداع این نوع از عینک‌ها که در حال حاضر به عینک طبی معروف هستند گاهی به رومیان، گاهی به مصری‌ها و در پاره‌ای از کتب به چینی‌ها نسبت داده می‌شود اما هرچه هست قاجاریه زمان ورود این سبک از عینک به ایران است. تولد عینک طبی در ایران با چالش‌های بزرگی روبرو بود که اکنون نیز این چالش‌ها با کمی تغییر وجود دارند و از بین نرفته‌اند. در بدو ورود استفاده از عینک هر چند به منزله داشتن علم و سواد بود اما نشانه‌ای از اجنبی پرستی در ایران محسوب می‌شد ولی کم‌کم همه چیز کاملاً عادی شد و عینک تبدیل به یک اکسسوری پرطرفدار گشت.

عینک و جذابیت

تضاد رفتاری درباره عینک طبی

عینک طبی در حال حاضر همان‌طور که بیان شد نه فقط برای محافظت و تقویت چشم انسان بلکه برای بالا بردن جذابیت چهره و زیباتر کردن آن نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما یک نوع تضاد رفتاری هم هنوز در این باره وجود دارد که چالش جدید عینک‌ها در قرن جدید است.  بسیاری از افراد که نیازی به استفاده از عینک طبی ندارند، از آن برای زیبایی چهره خود استفاده می‌نمایند و برخی از افراد هم که چشمان ضعیفی دارند برای رهایی از عینک زدن دست به انجام عمل‌های خطرناک و گران قیمت می‌زنند تا برای همیشه از زدن عینک رها شوند. عینک و مخصوصاً عینک طبی هر چقدر هم که منتقد داشته باشد قطعاً به عنوان یک اکسسوری بسیار جذاب و پرطرفدار محسوب می‌شود که اکثریت دوست دارند از مدل‌های جذاب آن برای ایجاد جذابیت روی چهره خود استفاده نمایند.

عینک طبی و زیبایی

جذابیتی که تمامی نخواهد داشت

به چهره افراد عینکی نگاه کنید. بسیاری از آنها بدون عینک چهره کاملاً متفاوتی دارند و حتی در برخی مواقع قابل شناسایی نیستند و شما باید کمی روی چهره آنها دقت کنید که موفق به یادآوری آنها شوید. برای اکثر افراد عینکی این موضوع پیش آمده است که وقتی عینک طبی خود را روی صورت خود ندارند، توسط آشنایان با کمی مکث و تردید شناخته می‌شوند. تأثیر عینک طبی روی چهره دیگر بر کسی پوشیده نیست. شاید باور نکنید اما همانطور که بیان کردیم بسیاری از افراد تنها برای زیبایی و بالا بردن جذابیت چهره خود از عینک استفاده می‌نمایند. با این وجود نادیده گرفتن تأثیر عینک بر روی زیبایی چهره کمی کوته بینانه خواهد بود؛ اما شما باید انتخاب درستی داشته باشید.

عینک و آرایش صورت

عینک خود را ست کنید

اگر گذری بر عینک‌ فروشی‌های شهر داشته باشید و نگاهی به تنوع فریم‌ها و شکل‌های عینک‌های موجود بیندازید متوجه خواهید شد که شما برای انتخاب یک عینک برای چهره خود کار آسانی در پیش نخواهید داشت. عینک طبی و آفتابی که پرطرفدارترین عینک‌ها هستند در شکل‌های بسیار متنوع و با قیمت‌های بسیار متفاوتی در بازار موجود هستند که شما باید برحسب نوع شخصیت و تیپ ظاهری خود و فرم چهره خود بهترین و ایده آل ترین آن را برای خود انتخاب نمایید.  عینک طبی روی صورت شما البته کمتر با لباس و بیشتر با فرم صورت همگون می‌شود اما شما می‌توانید حتی قاب عینک خود را با رنگ‌های لباس خود نیز ست کنید. عینک‌های موجود در بازار در انواع بدون فریم، نیم فریم و تمام فریم و در شکل‌های دایروی، بیضوی، الماسی، چند ضلعی و ... موجود هستند که هر کدام از این موارد برای فرم خاصی از صورت مناسب است، پس سعی کنید حتماً در موقع خرید به این نکته توجه داشته باشید.

تیپ با عینک

نکات طلایی برای انتخاب عینک طبی 

انتخاب عینک برای صورت یک سلیقه کاملاً شخصی است و هر کسی بر اساس معیارهایی که دارد دست به این انتخاب می‌زند؛ اما در این میان نکاتی هم وجود دارد که دقت کردن به آنها می‌تواند تأثیر بسزایی روی انتخاب شما بگذارد و تأثیر عینک طبی را روی زیبایی صورت و چهره شما چندین برابر کند. احتمالاً شما هم مانند ما عینک‌هایی با فریم‌های خاص روی چهره برخی از افراد دیده‌اید که بلافاصله عاشق این فریم‌ها شده و در دل قصد کرده‌اید که نمونه‌ای از این مدل‌ها را برای خود تهیه کنید. پسندیدن یک فریم و یک شکل خاص از عینک خیلی هم خوب است و می‌تواند تا حدی شما را در این بین راهنمایی کند اما این نکته را در ذهن داشته باشید که هر فریمی برای هر صورتی زیبا نخواهد بود. کمی اگر هندسه بلد باشید و مفاهیم دوران راهنمایی را در ذهن خود یادآوری کنید، تصویرسازی این نکات برای شما کار آسانی خواهد بود. این موارد هم برای عینک طبی و هم سایر عینک‌ها می‌توانند مفید واقع شوند.

نکاتی برای انتخاب عینک

در فریم عینک و صورت خود تضاد ایجاد کنید

در نظر داشته باشید که یک عینک هم‌شکل با صورت خود، آنچنان که باید زیبایی عینک را روی چهره شما نشان نخواهد داد و ظرافت‌های چهره شما را نیز کم‌رنگ خواهد کرد، پس بهتر است از فریم‌های متضاد با نوع چهره خود استفاده کنید.

با فریم عینک طبی خود راحت باشید

وزن، شکل، حجم و رنگ چهار قابلیتی است که شما باید آنها را مخصوصاً در عینک طبی خود طبق سلیقه و البته راحتی خود مورد بررسی قرار دهید. در نظر داشتن سبک زندگی و زمان‌های استفاده از عینک طبی می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد. اگر مدام عینک به چشم دارید بهتر است از نمونه‌های سبک و کم‌وزن بهره ببرید و یا اگر فقط برای زمان‌های رانندگی از آن بهره می‌برید استفاده از عینک‌های بزرگتر می‌تواند گزینه بهتری برای شما باشد.

عینک روی چهره

انتخاب فریم متناسب با فرم صورت

صورت‌های بیضوی از جمله فرم‌های صورتی هستند که اکثر نمونه‌ها و مدل‌های عینک طبی موجود به راحتی با آنها ست می‌شود. اگر بگوییم نسبت به این فرم از صورت، کمی حسادت داریم دروغ نگفته‌ایم. این افراد بهتر است از فریم‌های خیلی ریز که همگون با صورت آنها است، کمی دوری کنند اما فریم‌های بزرگ در شکل‌های مختلف مربع، دایره، مستطیل و بیضی می‌تواند گزینه خوبی برای آنها باشد.

صورت‌های دایره‌ای که همیشه خاص هستند

برای کسانی که دارای فرم صورت دایره‌ای هستند بهتر است از عینک‌های ریز و یا دایره‌ای شکل دوری کنند. آنها به راحتی می‌توانند عینک‌های زاویه‌دار با زاویه‌های تیز را با صورت خود مچ کنند. استفاده از عینک طبی بدون فریم دایره‌ای ریز می‌تواند زیبایی چهره این افراد را کم‌رنگ نماید. استفاده از فریم‌های مربع و مستطیل می‌تواند بهترین گزینه برای صورت گردها باشد.

عینک و فرم صورت

صورت‌های مربع شکل

از عینک طبی دایره‌ای بیشتر استفاده کنند. وجود زوایای صورت و فک این افراد با ترکیب با عینک طبی گرد و یا بیضی می‌تواند ترکیب فوق‌العاده ایده آلی برای چهره آنها باشد. اگر صورت مربع شکل دارید، سریعاً و بدون فوت وقت یک عینک دایره‌ای بزرگ را بر روی صورت خود امتحان کنید. تأثیر این عینک روی زیبایی صورت شما، هر کسی را محو تماشای شما خواهد کرد.

زنانه و مردانه

دقت داشته باشید که هرچند بسیاری از عینک‌های موجود در بازار البته بیشتر نوع عینک طبی، شباهت‌های زیادی در انواع زنانه و مردانه دارند و در برخی مواقع هم اصلاً قابل تشخیص و تمایز از هم نیستند اما باز شما باید دقت داشته باشید که ظرافت‌های موجود در صورت زنان و ابعاد اعضای صورت شما باید با نوع عینک طبی در نظر گرفته هماهنگی داشته باشد.

تأثیر عینک روی ویژگی‌های رفتاری

استفاده از عینک و در درجه بالاتر عینک طبی علاوه بر زیبایی‌های ظاهری می‌تواند روی اعتماد به نفس و ویژگی‌های رفتاری افراد نیز تأثیر مثبت داشته باشد. افراد عینکی همیشه کمی دقیق‌تر، ریزبین‌تر و گاهی هم باهوش‌تر ظاهر می‌شوند.

عینک و صورت های گرد

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها