دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

ویژگی های لوازم آرایشی اصل و محصولات بهداشتی دارای برچسب FDA

سارا رستمی

به روز رسانی : 1398/09/05

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 02:29

بازدید : 318

ویژگی های لوازم آرایشی اصل و محصولات بهداشتی دارای برچسب FDA

بیشتر اقلام لوازم آرایشی در ترکیبات خود دارای مقادیری از مواد شیمیایی بوده و مضراتی برای بدن دارند. حال اگر در تهیه آنها دقت کافی نداشته باشید و اقدام به خرید لوازم آرایشی فیک و نامعتبر کنید ریسک بزرگ تری برای سلامتی خود به جان خریده اید. در این مطلب قصد داریم شما را با راهکارهای شناسایی مواد آرایشی با کیفیت و مرغوب آشنا کنیم.

لوازم آرایش برند و معتبر بخرید

اولین گام برای خرید مواد آرایشی مرغوب و با کیفیت رفتن به سراغ برندهای معتبر و معروف است. هر کدام از لوازم آرایشی موجود در بازار دارای برندهایی هستند که اکثر مردم آنها را می شناسند. هیچ وقت به دنبال برندی نباشید که قیمت بسیار ارزان و هویت نامشخصی داشته باشد و فروشنده صرفا به خاطر فروش محصولات خود آن را به شما پیشنهاد داده باشد.

لوازم آرایشی مرغوب و با کیفیت

قیمت یکی از فاکتورهای مهم در خرید لوازم آرایش

این جمله را همیشه در ذهن داشته باشید. هیچ کیفیتی ارزان به دست نمی آید. کسانی که وعده لوازم آرایشی ارزان به شما می دهند، احتمالا کاسه ای زیر نیم کاسه دارند. قیمت محصولات ایرانی کاملاً مشخص است و قیمت محصولات خارجی هم نرم مشخصی دارد. هرگز ریسک استفاده از لوازم آرایشی ارزان و بی کیفیت را به جان نخرید.

استانداردها را چک کنید

بسیاری از خانم ها با دیدن نام برند، دیگر سراغ هیچ کدام از فاکتورهای شناسایی محصولات آرایشی مرغوب نمی روند و چشم بسته هزینه یک محصول بی کیفیت را می پردازند. حتماً بعد از انتخاب محصول، استانداردهای روی ظرف و جعبه آن را بررسی کنید. برای محصولات ایرانی مرغوب استانداردهای داخلی و برای محصولات خارجی مهر و نشانه وزارت بهداشت و دارو را روی آن جست و جو کنید.

استانداردهای لوازم آرایشی

از فروشگاه های معتبر خرید کنید

هیچ فروشنده با اعتباری آبرو و اعتبار چند ساله خود را برای فروش چند محصول بی کیفیت به حراج نخواهد گذاشت. در فروشگاه هایی که فروش کمی دارند و سعی میکنند سود خود را از همان اندک فروش خود جبران کنند این اتفاق بسیار می افتد. بنابراین چاره کار اینجاست که از فروشگاه های معتبر و پرفروش منطقه خود خرید کنید.

جمله کلیشه ای محصول قاچاق

این جمله دستمایه فریبکاری بسیاری از فروشنده ها خصوصاً در صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی برای مردم شده است و محصولی که هیچ مهر استاندارد و یا کنترل کیفیتی روی خود نداشته به عنوان محصول خارجی درجه یک و با قیمت گزاف به فروش می رسانند و تنها توجیه این فروشندگان، ورود قاچاق محصولاتشان است. بی هیچ رودربایستی از خرید این محصولات خودداری کرده و سلامتی خود را به خطر نیندازید.

لوازم آرایشی معتبر

تاریخ انقضاء را چک کنید

هیچ وقت سرسری خرید نکنید و سرمایه خود را برای خرید چند محصول بی کیفیت هدر ندهید. تاریخ انقضاء از جمله مواردی است که معمولاً خریداران اهمیتی برای آن قائل نیستند. اما توجه داشته باشید یکی از فاکتورهای مهم در کیفیت و سلامت اقلام آرایشی، تاریخ انقضاء آنهاست که علاوه بر اینکه باید روی محصول درج شده باشد، شما هم باید در همان نگاه اول آنرا بررسی کنید تا جنس تاریخ گذشته نصیب شما نشود.

محصول شناس باشید

علاوه بر ویژگی های فیزیکی بیان شده، محصولات و لوازم آرایشی و بهداشتی مرغوب و با کیفیت را می توان از اثر آنها هم شناخت. یک ریمل مرغوب، لاک ناخن با کیفیت، کرم پودر درجه یک و رژ لب اصل همگی بعد از اولین استفاده کاملاً ویژگی های کیفی خود را بروز می دهند و با یک بار امتحان خودتان هم متوجه میزان کیفیت آنها خواهید شد.

تاریخ انقضا لوازم آرایشی

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها