دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

آموزش مرحله به مرحله انجام لیفت و لمینت مژه

سارا رستمی

به روز رسانی : 1398/08/22

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 02:19

بازدید : 129

آموزش مرحله به مرحله انجام لیفت و لمینت مژه

اگر جزء آن دسته افرادی هستید که از حجم مژه، طول و حالت افتاده و بدون فر مژه هایتان ناراضی هستید نیاز به لیفت مژه دارید. لیفت مژه یک متد جدید است که تمام مشکلات گفته شده را مرتفع می کند. در این روش به کمک مواد لیفت (کراتین و مکمل ویتامین) و لمینت، مژه ها فر و بلندتر شده و با تقویت مژه ها، پر رنگ تر و حجیم تر دیده می شوند. ضمن اینکه استفاده از این تکنیک هیچ محدودیتی ندارد و حتی خانم های باردار و شیرده هم مشکلی در انجام آن ندارند.

لیفت و لمینت مژه شیک

نحوه انجام لیفت مژه

مدت زمان انجام این روش تقریبا 40 دقیقه طول می کشد و برخلاف اکستنشن مژه که شدیدا نیاز به مراقبت دارد و نسبت به مالش، تماس با آب و مواد چرب و کرم‌های شب حساس است، لیفت مژه هیچ نوع مراقبت خاصی نیاز ندارد. شما می‌ توانید به راحتی از تمامی کرم‌ های مراقبتی خود استفاده کنید و نگران افتادن یا جدا شدن مژه‌ ها هم نباشید. این روش لمینت مژه هم نامیده می شود با این تفاوت که  لمینت مژه یک روش کامل‌ تر است که در آن از مواد تقویتی و رنگی هم برای مژه‌ ها استفاده می‌ شود. نحوه انجام لیفت به این صورت است که در ابتدا بعد از اینکه مژه‌ها تمیز شدند، مژه‌های پایینی را از بالایی تفکیک می کنند، سپس پوششی سیلیکونی با چسبی مخصوص به پوست پشت چشم چسبانده می‌شود و مژه‌های فرد به سمت و حالتی که دوست دارد، شانه می‌شوند. در ادامه از لوسیونی برای نرم کردن مژه‌ها استفاده می شود تا امکان شکل و حالت دادن به آنها امکان پذیر شود. این لوسیون حاوی مواد ارگانیکی مانند اسید تیوگلیکولیک و رابینگ الکل (اِماکول) است که به انعطاف و حالت گرفتن مژه‌ها کمک می ‌کنند. لوسیون باید به ‌مدت شش تا دوازده دقیقه روی مژه ‌ها قرار بگیرد. در گام بعدی از یک محلول و روغن برای ادامه کار استفاده می ‌شود. محلول باعث سفت شدن و تغییر ساختار مژه به حالت جدید می ‌شود. در واقع به کمک این محلول حالت جدید مژه‌ها را ثابت می کنند. استفاده از محلول باید با یک لوسیون مغذی حاوی کِراتین و سدیم PCA همراه باشد. لوسیون به بازگشت رطوبت به مژه‌ها کمک می ‌کند و آنها را از سخت و زبر شدن محافظت می کند. لوسیون علاوه ‌بر موادی که گفته شد دارای آلوئه‌ورا، روغن دانه انگور و گلیسیرین هم می باشد. این مواد باعث جذب رطوبت و دور نگه داشتن مژه‌ها از خشکی می ‌شوند.

نحوه انجام لیفت مژه

موارد استفاده از لیفت مژه

در مژه های صاف و بدون فر که به کمک ریمل نیز حالت نمی گیرند. در مژه های افتاده و به اصطلاح خسته اشخاصی که چشمان ریز دارند، لیفت کردن مژه چشم ها را درشت تر نشان می دهد.

مزایای لیفت مژه

پرپشتی و استحکام مژه به روش طبیعی، عدم استفاده از مواد شیمیایی مضر در لیفت مژه، عدم خشکی و ریزش مژه در لیفت مژه.

ماندگاری لیفت مژه

مدت زمان ماندگاری این روش بین دو تا سه ماه است و در طول این مدت مانند روش های دیگر نیازی به ترمیم ندارد. بعد از این مدت مژه ها به حالت اولیه خود باز می گردند.

مزایا و معایب لیفت و لمینت مژه

مراقبت های لازم بعد از لیفت مژه

بعد از انجام این کار شستن و ریمل زدن مژه ها تا 48 ساعت ممنوع است. چون رسیدن آب باعث از بین رفتن مواد طبیعی به کار رفته در مژه می شود. بعد از گذشت 48 ساعت دیگر نیازی به مراقبت از مژه هایتان ندارید، اما برای بهبود رشد و تقویت مژه می توانید از روغن های طبیعی مانند روغن جوجوبا و رزماری استفاده کنید.

عوارض لیفت مژه

در این روش به دلیل عدم استفاده از مواد شیمیایی مضر، عوارض خطرناکی، مژه ها و چشم ها را تهدید نمی کند. چسب خمیری مانند موقتی هم که برای بالا بردن مژه ها استفاده می شود بی خطر است. انجام لیفت مژه را حتما به تکنسینی بسپارید که مهارت و تجربه کافی را در انجام این کار داشته باشد در غیر این صورت امکان آسیب رسیدن به مژه ها دور از ذهن نیست. در ضمن حتما از رعایت بهداشت توسط تکنسین مطمئن شوید تا از بروز عواملی مانند عفونت‌های چشمی و گل مژه‌ها جلوگیری شود. اگر سابقه مشکلات پوستی یا چشمی خاصی دارید، توجه داشته باشید موادی که در لیفت استفاده می‌شوند باعث حساسیت های چشمی، عفونت چشم، حساسیت پوستی و گل مژه خواهند شد.

لمینت مژه

لمینت مژه

لمینیت مژه بعد از لیفت انجام می شود که با تقویت و ویتامینه کردن مژه ها با کراتین و مکمل های ویتامینه، مژه ها را ضخیم تر و پررنگ تر می کند. لمینت مژه برای حالت دادن مژه های صاف در پنج مرحله انجام می شود که به ترتیب زیر است: پاکسازی کامل مژه به کمک پروتئین و آماده سازی مژه بوسیله انواع تقویت کننده های ویتامینه ۲ - افزایش طول مژه ها و خمیده کردن آنها ۳ - پر کردن ساقه مژه با کراتین ۴ - رنگ آمیزی مژه با رنگدانه ۵ - فیکس تقویت مژه با سرم.

مزایای لمینت مژه

در لمینت، تقویت مژه ها برای بلندتر شدن، فر شدن و مشکی شدن مژه با استفاده از بهترین مواد انجام می شود. در این روش هیچ گونه چسب و مژه اضافی به مژه ها اضافه نمی شود، حالت طبیعی دارد، مانند اکستنشن هر ماه نیاز به ترمیم ندارد و هر سه ماه یکبار دوباره تکرار می شود. این روش به جز زیبایی طبیعی و خاصی که به چشم میدهد، نقش درمانی هم دارد.

تفاوت لیفت و لمینت مژه با اکستنشن مژه

در اکستنشن، حجم مژه را با چسباندن تار موهای مصنوعی در لابه لای مژه، افزایش می دهند اما در لیفت و لمینت مژه طبیعی تر است و مژه مانند زمانی که ریمل زده شده بصورت طبیعی بلند می شود. لیفت و لمینت مژه برخلاف اکستنشن روشی درمانی محسوب می شود زیرا مواد کراتین و مکمل های ویتامینه کاملا ارگانیک که در این تکنیک استفاده می شوند داخل چشم و مژه نفوذ نمی کنند و باعث تقویت مژه ها می شوند.

تفاوت لیفت و لمینت مژه

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها