دسته بندی مجله

آموزش مانیکور حرفه ای ناخن

راضیه جعفری

به روز رسانی : 1398/07/21

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 00:48

بازدید : 935

آموزش مانیکور حرفه ای ناخن

مانیکور ناخن یک تکنیک خاص و عالی برای سوهان کشیدن و پاک کردن ناخن های دست از همه آلودگی ها، گوشت های اضافه و بافت ها و ناخن های اضافه موجود در اطراف ناخن های دست است. صدمه ندیدن لبه های ناخن اولین و مهم ترین اصل در انجام این تکنیک است.

مانیکور

مانیکور ناخن چگونه انجام می شود؟

مانیکور ناخن یک روند ثابت دارد که شما می توانید آن را در خانه و یا زیر نظر آرایشگر انجام دهید. ابتدا با استفاده از ناخن گیر و سوهان ناخن، آن را به طور کامل مرتب کرده و فرم دهید. گوشه دار کردن و یا دایره ای کردن ناخن در این مرحله به سلیقه خود شما بستگی دارد. حال باید ناخن ها و پوست اطراف آن را کاملاً نرم کنید. برای این کار باید پنجه‌های دست خود را به مدت 5 دقیقه درون یکی از ترکیبات آب و صابون، روغن زیتون، آب گرم و یا شیر گرم فرو ببرید. برای راحتی بیشتر می توانید مانیکور را بعد از استحمام انجام دهید. دست های خود را به طور کامل خشک کنید.

مانیکور ناخن

با کمک ناخن گیر و یا قیچی مخصوص گوشت های اضافی دور و بر ناخن ها را کاملاً حذف کنید. برای یک دست شدن ناخن ها با استفاده از پوشر و یا ناخن گیر کوتیکول ناخن های خود را به سمت عقب رانده و اضافات آن را جدا نمایید. سپس با استفاده از یک تمیز کننده مانند الکل ناخن های خود را از همه باکتری ها و آلودگی ها پاک کنید. برای لاک زدن ناخن ها بعد از مانیکور هم ابتدا یک لایه لاک پایه بی رنگ روی ناخن های خود قرار داده و سپس از لاک اصلی روی آنها استفاده کنید. در هر مرحله ناخن ها بعد از لاک گذاری باید کاملاً خشک شوند.

انواع مانیکور ناخن

انواع مانیکور ناخن

مراحل انجام انواع مختلف مانیکور تقریباً مشابه به هم هستند اما تفاوت های بسیار اندک در تکنیک انجام آنها باعث نامگذاری اسامی مختلف مانیکور روی ناخن های دست شده است. انواع مانیکور ناخن دست عبارتند از: مانیکور فرانسوی، مانیکور برزیلی، مانیکور پارافین، مانیکور ژله ای مانیکور روغن زیتون، مانیکور آب داغ، مانیکور اکریلیک

وسایل مانیکور ناخن

وسایل لازم برای مانیکور ناخن

برای مانیکور کردن ناخن ها به وسایل زیر نیاز دارید: حوله برای خشک کردن کاسه یا تشت آب گرم صابون، شیر و یا روغن زیتون، الکل برای ضد عفونی ناخن گیر و گوشت گیر و یا قیچی مخصوص برای بریدن گوشت های اضافی، سوهان ناخن، لاک بی رنگ و لاک اصلی در صورت نیاز

فواید مانیکور

فواید مانیکور

ناخن تمام باکتری ها و عفونت ها با این تکنیک از روی ناخن های دست شما از بین می رود. زیبایی مهم ترین و اصلی ترین مزیت مانیکور برای ناخن های دست شما خواهد بود. ناخن ها کاملاً مرتب می شوند. ضدعفونی انجام گرفته امکان رشد قارچ ها را زیر ناخن ها کاهش می دهد.

قیمت مانیکور

قیمت مانیکور ناخن

قیمت مانیکور ناخن های دست به عوامل متغیر زیادی بستگی دارد و در آرایشگاه های مختلف شما شاهد قیمت های بسیار متنوعی برای آن خواهید بود. تفاوت قیمت ها به دلیل نوع لاک مورد استفاده، مواد مورد استفاده، کیفیت انجام این تکنیک و امکانات آرایشگاه مورد نظر است. در نهایت قیمت مانیکور در سال جدید در آرایشگاه های مختلف از 6000 تومان برای هر ناخن شروع می شود.

مانیکور ناخن کوتاه

مانیکور ناخن کوتاه

مراحل انجام مانیکور روی ناخن های کوتاه نیز دقیقاً مشابه با ناخن های بلند می باشد اما باید در هنگام استفاده از مانیکور برای ناخن های کوتاه در نظر داشته باشید که هنگام سوهان کشیدن آسیبی به بافت و یا قسمت های اصلی ناخن خود وارد نکنید. آرایشگرهای مبتدی هم ممکن است به ناخن های کوتاه در هنگام مانیکور آسیب برسانند.

مانیکور ناخن چیست

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها