دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

آموزش مدل مو چتری دخترانه

مجله ماتیکیا

به روز رسانی : 1398/08/25

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 00:57

بازدید : 963

آموزش مدل مو چتری دخترانه

از اولین باری که مدل چتری در میان خانم های خوش پسند مورد استفاده قرار گرفته، سال های بسیاری گذشته اما همچنان این استایل یکی از پرطرفدارترین استایل های مو میان دختران جوان و خانم های بروز است. ویژگی خاصی که در استایل چتری وجود دارد این است که با هر فرم صورتی هماهنگ شده و با تنوع سبک های مختلفی که دارد، سلبریتی ها و افراد مشهور را نیز مجاب به استفاده از آن کرده است. استایل مو چتری در یک برهه خاص در اروپا و تمام نقاط جهان در صدر برترین مدل موهای زنانه قرار گرفت و پس از گذشت سال های بسیار و با پیدایش انواع مختلف استایل و دیزاین مو، همچنان محبوبیت خود را حفظ کرده است.

انواع مدل موی چتری

انواع مدل مو چتری کوتاه و بلند

استایل چتری هم برای موهای کوتاه و هم موهای بلند مورد استفاده قرار گرفته و هر کدام از این سبک ها زیبایی های خاص خود را دارند. مدل موی چتری با قد موهای کوتاه که طرفداران کمتری دارد کمی دخترانه تر و برای سنین کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، اما استفاده از استایل موی چتری با موهای بلند هر چهره ای را زیباتر از قبل خواهد کرد. انتخاب بین این دو سبک از مدل موی چتری بسته به سلیقه هر فرد متفاوت بوده و شما می توانید در یک برهه کوتاه هم که شده آنها را روی صورت خود امتحان کنید؛ اما اگر قدرت ریسک پذیری بالایی ندارید و موهای بلند یکی از خواسته های مهم شما باشد، مدل موی چتری بلند می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

مدل موی چتری کوتاه

چرا مدل مو چتری

شاید دلیل اصلی نام گذاری این استایل به چتری، شباهت زیاد قسمت جلوی مو به چتر باشد. در استایل چتری موهای بالای پیشانی مانند چتر روی پیشانی قرار گرفته و آن را می پوشاند. البته در انواع مدل دار آن قسمت هایی از پیشانی هم معلوم می شود، از این رو استفاده از استایل چتری برای پیشانی های بلند فوق العاده خواهد بود.

چتری

چتری صاف یا نامرتب

انتهای موهای شما تعیین کننده سبک صاف یا نامرتب بودن آن است. در مدل صاف انتهای موها کاملاً برهم منطبق و در مدل نامنظم انتهای موها با هم منطبق نیستند.

چتری صاف

چتری طرح دار

استفاده از مدل موهای چتری طرح دار در بین بازیگران و سلبریتی های مشهور جهان به وفور دیده می شود. در این روش قسمت جلوی موها با طرح های خاصی به نمایش در آمده و موها در قسمت بالایی و اطراف نیز طرح هایی را به خود می گیرند. استفاده از اکسسوری های خاص مو در این سبک از موهای چتری بسیار مرسوم است.

چتری طرح دار

چتری صاف یا فرفری

استایل چتری هم در نوع صاف و هم در نوع فرفری مورد استفاده قرار می گیرد. اگر مو فرفری با صورت شما هماهنگ باشد استفاده از این مدل مو شما را تبدیل به یک ملکه خواهد کرد.

چتری کج

چتری کج، نامتقارن و یا متقارن

اکثر سبک های چتری هم در نوع متقارن و هم در سبک نامتقارن مورد استفاده قرار می گیرد. استایل چتری نامتقارن در بین خانم های ایرانی طرفداران زیادی دارد. در این سبک اندازه موها در سمت چپ و راست با هم یکسان نیست.

چتری متقارن

 چتری یکدست

برای فرم صورت گرد و صورت های تپل استفاده از مدل چتری یکدست می تواند یک سبک خاص و ویژه باشد. در این سبک از مدل مو ارتفاع موها در پیشانی و اطراف تفاوتی با هم نداشته و با هم منطبق هستند.

چتری یکدست

سایر مدل های چتری

چتری موها در انواع مختلفی طراحی و انتخاب می شوند و هر فرهنگی در هر قسمتی از جهان سبک خاصی از این مدل مو را استفاده می کنند. استفاده از استایل چتری با موهای بسته در پشت سر و یا بالای سر و مدل چتری کره ای از دیگر انواع مدل موی چتری هستند.

مدل مو چتری

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها