دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

معجزه ای به نام ماساژ صورت

راضیه جعفری

به روز رسانی : 1398/07/21

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 02:32

بازدید : 766

معجزه ای به نام ماساژ صورت

ماساژ صورت یک روش درمانی فوق العاده مؤثر و علمی برای کند کردن روند پیری و سالم و جوان تر ماندن پوست صورت است، همچنین از این روش برای درمان مواردی مانند تسکین استرس، سردرد میگرنی و در برخی موارد برای درمان بیماری های کل بدن مورد استفاده قرار می گیرد.  ماساژ صورت به دو روش های غربی و شرقی و هرکدام با اهداف مشخصی بر روی صورت و برای رفع دردها و بیماری های خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. در حال حاضر علاوه بر مواد و روغن های مکمل بسیار خاصی که از گیاهان دارویی گرفته می شوند، تجهیزات و دستگاه های بسیار پیشرفته ای نیز برای راحت تر کردن ماساژ روی صورت تولید شده اند.

ماساژ

سرچشمه ماساژ صورت

ماساژ از زمان های قدیم به عنوان یک روش درمانی برای بیماری های مختلفی که غالبا نشات گرفته از استرس و فشار عصبی هستند، مورد استفاده بوده است. اولین بار طبق سندهای کتبی ماساژ صورت توسط چینی ها ابداع و مورد استفاده قرار گرفته اما در تاریخ یونانیان، ایرانی ها، ژاپنی ها و هندی ها هم نشانه هایی از قدمت طولانی این روش درمانی وجود دارد. آنها حتی روش های درمانی توسط ماساژ صورت را در ادبیات پزشکی خود با جزئیات بسیار دقیق ثبت کرده اند.

ماساژ صورت

ماساژ صورت غربی یا شرقی؟

ماساژ صورت در حال حاضر با دو روش متفاوت غربی و شرقی آن هم به صورت کاملاً حرفه ای در دنیا رواج دارد. این روش ها به قدری پیشرفته و حرفه ای هستند که حتی موسسه هایی در تمام نقاط جهان اقدام به تدریس این روش ها نموده و فواید درمانی آن را در کل دنیا نشر می دهند. در روش های درمانی ماساژ شرقی، ماساژ صورت به عنوان بخشی از درمان کامل بدن صورت می گیرد. در این روش نقاط فشار بر روی صورت و گردن از قبل تعیین و تحریک می شوند تا انرژی حیاتی بدن از این طریق آزاد شود. لوسیون ها و روغن های مخصوصی نیز در انواع طب سوزنی، شیاتسو و یا تکنیک های یوگا برای ماساژ روی صورت در روش شرقی مورد استفاده قرار می گیرد. در روش ماساژ روی صورت غربی اغلب از حرکات نرمشی و خنک کننده برای جوان سازی صورت استفاده می شود. عامل تحریک کننده و کمک کننده در روش ماساژ صورت غربی از ماسک های متداول، بخار و تکنیک هایی از این قبیل استفاده می شود. انجام برخی از تکنیک های ماساژ بر روی پوست صورت به قدری دقیق و ظریف است که اشتباه انجام دادن آن خطرات بسیار زیادی را برای بیمار ایجاد می نماید.

ماساژ پوست

بهترین زمان روز برای ماساژ صورت

ماساژ صورت تایم مشخصی و ویژه ای ندارد. شما هر وقت که اراده کنید می توانید ماساژ روی صورت را انجام دهید. استفاده از یک کرم صورت و با فشار نوک انگشتان در صبح می توانید شادی و نشاط را تا آخر روز در بدن خود ایجاد نمایید. استفاده از این ماساژ در میانه روز می تواند تنش های میانه روز را در بدن شما کاملا از بین ببرد. شب هاو قبل از خواب نیز این روش درمانی یک خواب آرام و بدون استرس را برای شما رقم خواهد زد. این برنامه ماساژ می تواند در دراز مدت معجزه ای در بدن شما به وجود آورد و همه استرس ها و بیماری هارا از شما دور کند.

ماساژ درمانی

مقدمات ماساژ صورت

روش های شرقی ماساژ صورت معمولاً نیاز به هیچ مقدمه ای ندارد و در هر حال قابل انجام می باشند؛ اما روش های غربی ماساژ روی صورت نیاز به تهیه مقدماتی دارد که بهتر است این مواد را قبل از شروع ماساژ در کنار خود داشته باشید. حوله تمیز، لوسیون پاک کننده برای تمیز کردن صورت قبل از ماساژ، دستمال پنبه ای مرطوب، پنبه و دستمال مخصوص برای پاک کردن موارد آرایشی، پاک کننده های بعد از ماساژ و کرم ماساژ مواردی هستند که برای ماساژ صورت به روش غربی از قبل باید آماده شوند.

ماساژ برای رفع جوش

فواید و مزایای ماساژ صورت

علاوه بر ارامشی که از ماساژ صورت بدست می اورید مزایای دیگری که میتوان به آنها اشاره کرد:
از بین رفتن چین و چروک ماساژ صورت با تولید کلاژن در سلول های بدن علاوه بر اینکه چین و چروک های قدیمی را به مرور از بین می برد بلکه از ایجاد چین و چروک های آینده نیز جلوگیری می کند.
زیبایی صورت اسیدهای ترشح شده ناشی از ماساژ صورت سلول های پوست را جوان کرده و در تقویت رنگ چهره شما نیز تأثیر زیادی خواهد داشت.
افزایش جریان خون در زیر پوست صورت باعث زیبایی و متقارن شدن اعضای صورت نیز خواهد شد. روش های مختلف این ماساژ باعث بیرون رفت سموم و مایعات مضر بدن نیز می شوند.
فوایددرمانی شاید مهم ترین مزیت ماساژ صورت را در فواید درمانی آن باید دانست. از بین رفتن سردردها، نابودی کامل تنش ها و استرس هایی که باعث کاهش عمر و ایجاد بیماری های مختلف می شوند، از جمله فواید درمانی این ماساژ می باشد. کنترل فشار خون و بهبود سیستم گردش خون بدن

فواید ماساژ

افزایش روحیه در طول روز یکی از فواید اصلی ماساژ صورت در کاهش اضطرابی که باعث روحیه منفی در افراد می شود، است. تحقیقات و مطالعات نشان داده که افرادی که از این روش درمانی استفاده می کنند، به مرور به شدت خوش رفتار شده و رفتارهای منفی به کل از آنها دور می شود. از بین رفتن عفونت ها ماساژ درمانی باعث زهکشی درست فاضلاب بدن و از بین رفتن عفونت ها خواهد شد. استنشاق بخار و ماساژ ملایم در روش ماساژ صورت غربی می تواند سینوس های شما را همیشه از عفونت ها و آسیب های ویروسی در امان نگه دارد. ماساژ روی پوست صورت با تحریک عروق لنفاوی برون رفت سموم را از ناحیه صورت تسهیل می نماید. آرامش عضلات صورت و چشم آرامش جسمی و روانی کلی افزایش بینایی و قدرت چشم، اصلاح عدم تعادل کبد و مثانه، تسکین تنش گردن کاهش اختلالات عصبی

مضرات ماساژ صورت

در موارد زیر استفاده از ماساژ روی صورت توصیه نمی شود

در صورت وجود زخم ها، جوش ها و بریدگی های مختلف روی صورت وجود التهاب و کبودی روی صورت وجود بافت زخم های تازه در صورت وجود آکنه، پسوریازیس و یا اگزما روی صورت؛ زیرا ماساژ صورت می تواند این موارد را تشدید نماید.

ماساژ درمانی

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها