دسته بندی مجله

کاربرد انواع موچین و معرفی پر استفاده ترین نوع موچین

سارا رستمی

به روز رسانی : 1398/08/21

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 00:54

بازدید : 346

کاربرد انواع موچین و معرفی پر استفاده ترین نوع موچین

موچین ها یکی از ابزارهای کمک آرایشی هستند که کاربرد بسیاری در آرایش دارند. انواع مختلفی از موچین ها وجود دارند که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند و بر اساس شکل ظاهری خود در دسته های مختلف قرار می گیرند. در ادامه با انواع موچین و کاربرد هر یک از آنها آشنا خواهیم شد.

موچین

موچین های دسته پهن

مناسب ترین نوع موچین برای تازه کارها و کسانی که خیلی در استفاده از آن خبره نیستند موچین های دسته پهن هستند که برای هر کاری اعم از برداشتن موهای ابرو، پیشانی و سایر موارد می توان از آنها استفاده کرد. این موچین ها معمولاً دارای سرهای انبردستی هستند.

موچین های نوک تیز

کاربران موچین های نوک تیز معمولاً آرایشگران حرفه ای و خبره هستند و از این وسیله بیشتر برای ریموو موهای زائد خیلی ریزی که گیر موچین های دیگر نمی آیند استفاده می کنند.

موچین نوک تیز

موچین های سر صاف و یا سرگرد

بی مصرف ترین نوع موچین ها همین موچین های سر صاف هستند که به هیچ وجه مناسب کارهای حساس و دقیق نیستند. آنها همزمان قادر به گرفتن یک دسته موی زیاد در سر گیره خود بوده و به همین دلیل ظرافت را از دستان شما دور می کنند. این سبک از موچین ها در دو نوع سر گرد یا سر صاف تولید می شوند.

موچین های نیمه پهن

این موچین ها دارای سری نیمه پهن و شیب دار هستند. برای برداشتن موهای نزدیک به هم می توان از این نوع موچین ها استفاده کرد. اگر برای فرم دهی به ابروهای خود نیاز به برداشتن برخی از آنها هستید از این نوع موچین هم می توانید استفاده کنید.

موچین نیمه پهن

موچین های سرنیزه ای

این نوع از موچین ها سری مانند نیزه دارند. در نزدیکی سر کمی دراز تر از سایر موچین ها هستند. برای برداشتن موهایی زائدی که دست در نزدیکی آنها خیلی قابلیت دوران نداشته و البته نیاز به دقت نیز دارند از این نوع از موچین ها می توان استفاده کرد.

بهترین موچین

خیلی به دنبال انتخاب بهترین موچین برای آرایش خود نباشید. برای داشتن بهترین استفاده از موچین ها باید هر کدام از آنها را در جای خود استفاده کنید. از این رو برای آرایش ابرو ممکن است نیاز به استفاده از چند نوع موچین داشته باشید که هر کدام در مراحل مختلف آرایش می توانند نقش خود را ایفا کنند.

بهترین موچین

نکاتی در هنگام استفاده از موچین ها

استفاده صحیح و اصولی از موچین می تواند تا حد زیادی دردهای ناشی از کندن موهای زائد را کمتر کند. هیچ وقت از موچین ها برای برداشتن دسته ای موها استفاده نکنید. موها را در جهت رشد آنها بکشید تا راحت تر از ریشه خارج شوند و از نیمه جدا نشوند. توجه کنید که سرعت عامل مهمی در نتیجه کار است. هر چه سریعتر بکشید کمتر درد خواهید داشت.

نکات استفاده از موچین

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها