دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

نکات مهم و کاربردی در آموزش میکروبلیدینگ ابرو

سارا رستمی

به روز رسانی : 1398/09/02

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 03:17

بازدید : 3119

نکات مهم و کاربردی در آموزش میکروبلیدینگ ابرو
نکات مهم و کاربردی در آموزش میکروبلیدینگ ابرو

تصور کنید که ابروی شما کاملاً تراشیده شده و یک ابروی زیبا و باب میلتان جایگزین آن شده است، در این صورت از چه فرمی استفاده می کنید؟ میکروبلیدینگ ابرو سبکی از آرایش نیمه دائم و تاتو است که می تواند آن را به همان فرم ایده آل و مطابق میلتان تبدیل کند. میکروبلیدینگ ابرو با توجه به تأثیری که روی خط رویش مو دارد یک نوع تاتو محسوب می شود که البته تکنیک انجام متفاوت تری نسبت به تاتوی معمولی دارد. بایدها و نبایدهایی برای هاشور ابرو به روش میکروبلیدینگ وجود دارد که در ادامه به آن میپردازیم.

میکروبلیدینگ ابرو

آموزش میکروبلیدینگ ابرو و تفاوت آن با تکنیک های دیگر تاتو

میکروبلیدینگ ابرو را می توان یک نمونه و تکنیک مدرن و جدید برای تاتو دانست. هر چند بسیاری از افراد آن را متمایز از تاتو می دانند اما اگر تعریف درستی از تاتو داشته باشیم، میکروبلیدینگ هم نوعی تاتو به حساب می اید. در انجام و آموزش میکروبلیدینگ ابرو با استفاده از یک سوزن بسیار تیز و استریلیزه هاشور همرنگ ایجاد شده و خط رویش مو پررنگ تر می شوند. در متد میکروبلیدینگ نفوذ به ریشه ها و رنگدانه ی بسیار پایین مو، نمی رسد و سوزن تنها به سطح اول زیر پوست نفوذ می کند. در واقع رنگ در میکروبلیدینگ ابرو با استفاده از یک قلم مخصوص که یک ردیف سوزن به آن متصل است به این عمق از پوست تزریق می شود. هاشوری که توسط این متد ایجاد میشود بسیار طبیعی به نظر می رسد.

روش انجام میکروبلیدینگ

آشنایی با مزایای میکروبلیدینگ ابرو

هاشور زدن با متد میکروبلیدینگ ابرو بسیار طبیعی است و کمتر کسی توانایی تشخیص نتایج آن را با ابرو طبیعی خواهد داشت. استفاده از میکروبلیدینگ ابرو برای سایه زدن کاملاً بدون درد و خون ریزی است. کنترل تاتو آرتیست در این روش بسیار بالا خواهد بود. در متد میکروبلیدینگ هاشور زنی به صورت نقطه به نقطه و با ظرافت بسیار بالا صورت می گیرد.

آشنایی با معایب میکروبلیدینگ ابرو

نتایج حاصل از تکنیک میکروبلیدینگ ابرو دوام بسیار زیادی نداشته و پس از گذشت مدتی دوباره باید تمدید شود. انجام میکروبلیدینگ ابرو برای بیماران کلیوی و زنان باردار اصلاً توصیه نمی شود.

مزایای میکروبلیدینگ

تفاوت میکروبلیدینگ ابرو و مقایسه آن با سایر روش های هاشور زدن

 تکنیکها ی زیادی برای هاشور و سایه زدن وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. هر کدام از این متدها عملکردی بسیار نزدیک به هم و البته نتایجی بسیار شبیه به یکدیگر ایجاد می کنند، اما در همه آنها تفاوت اساسی هم وجود دارد. تکنیک دیگر هاشور و سایه زدن، میکروپیگمنتیشن است که از نظر ساختاری شباهت زیادی به میکروبلیدینگ دارد، در واقع تفاوت اصلی و عمده تکنیک میکروبلیدینگ با سایر تکنیک ها در سطحی بودن جراحی در آن است. در این متد برخلاف دیگر روش ها، سوزن مخصوص میکروبلیدینگ، خیلی به عمق پوست فرو نرفته و همه عملیات در لایه بالایی زیر پوست انجام می شود. تفاوت بعد، میزان ماندگاری نتایج میکروبلیدینگ است. در این تکنیک شما به طور متوسط هر چند ماه یکبار نیاز به تمدید نتایج خواهید داشت و آخرین تفاوت این است که میکروبلیدینگ با دست انجام شده و برخلاف میکروپیگمنتیشن دستگاه مخصوصی برای آن وجود ندارد و به همین علت این تکنیک 1 تا 2 ساعت به طول می انجامد.

تفاوت میکروبلیدینگ با سایر روش های هاشور

درباره تکنیک میکروبلیدینگ ابرو باید بدانیم که ...

برای کسب نتایج عالی از میکروبلیدینگ باید بعد از گذشت حدود 8 ماه دوباره آن را تمدید کنید. نتایج حاصل از میکروبلیدینگ بستگی به تجربه و تخصص و البته مهارت پیگمنتر دارد. افراد مبتدی در انجام میکروبلیدینگ کاملاً تصادفی عمل کرده و نتیجه جراحی آنها با اما و اگرها یی روبروست. حدود 2 هفته زمان برای درمان کامل زخم ایجاد شده از روش میکروبلیدینگ نیاز است. در طول مدت درمان کاربر باید از انجام ورزش سنگین و هرگونه آرایش با مواد شیمیایی روی قسمت جراحی شده خودداری کند.

میکروبلیدینگ

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها