دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

فیلم اموزش میکروپیگمنتیشن خط چشم و بن مژه

مجله ماتیکیا

به روز رسانی : 1398/08/25

مدت زمان ویدیو : 02:26

بازدید : 2829

آموزش میکروپیگمنتیشن خط چشم و بن مژه

اصولا تکنیک میکروپیگمنتیشن در حوزه پزشکی و زیبایی کاربرد های مختلفی دارد که در مبحث آرایش دائم بیشتر برای بانوان و در مبحث رفع عیوب چهره، بیشتر مختص آقایان است، یکی از پر کاربردترین روش ها در ایجاد آرایش دائم، پیگمنت زیبایی چشم است که به دلیل وجود سلایق مختلف در افراد کاربردهای متفاوتی را شامل می شود که یکی از آنها میکروپیگمنتیشن خط چشم و تاتو بن مژه است که هم برای برای پلک بالا و هم پلک پایین قابل انجام است؛ در میکروپیگمنتیشن بن مژه برخلاف خط چشم خطوط واضحی دیده نمی شود و پیگمنت لا به لای مژه های فرد تزریق شده و نیاز به طراحی ندارد .

 افرادی که چشم های بسیار درشتی دارند یا به طبیعی و کم پشت بودن مژه هایشان اهمیت می دهند ، بهتر است از تاتو بن مژه استفاده کنند. نتیجه انجام تکنیک بن مژه برای تمامی چشم ها بسیار زیبا و گیراست و جذابیت خاصی به چشم می دهد و مدل و حالت چشم تاثیری در فرم آن ندارد و برای همه یکسان است اما گزینه میکروپیگمنتیشن خط چشم بیشتر برای افرادی مناسب است که چشم هایی کشیده یا نرمال داشته باشند تا کشیدگی خط چشم بر روی مژه به طور کامل نمایان شود .

مراقبت های میکروپیگمنتیشن خط چشم و بن مژه

مراقبت هایی که بعد از انجام میکروپیگمنتیشن خط چشم باید لحاظ کنید این است که در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید، از رسیدن آب به چشم طی یک الی سه هفته اول جلوگیری کنید، از تماس هر گونه آلودگی به چشم جلوگیری کنید، با پماد جنتامایسین یا هر پماد تجویز شده ای توسط پیگمنت کار، هر روز موضع  را چرب نگه دارید ولی دقت کنید خیلی هم چربی این قسمت زیاد نشود چرا که باعث پس دادن رنگ میشود و در پایان انجام میکروپیگمنتیشن خط چشم بهتر است  ۱۰ الی ۱۲ روز  از خط چشم یا مداد چشم استفاده نکنید .

اموزش نحوه انجام میکروپیگمنتیشن خط چشم و بن مژه

نکته حائز اهمیت در انجام میکروپیگمنتیشن خط چشم طراحی قبل از شروع کار است. حتما قبل از انجام کار، طراحی را انجام داده و پس از موافقت مراجعه کننده اقدام کنید و حتما در طراحی بن مژه و خط چشم آناتومی چهره مراجعه کننده را مورد نظر قرار دهید . نحوه کار میکروپیگمنتیشن خط چشم به این صورت است که ابتدا چشم را با پد الکلی پاک می کنیم تا چربی آن گرفته شود؛ اگر بن مژه برای پلک پایین چشم انجام میشود نیازی به استفاده از بی حس کننده نیست چون در ترکیبات این بی حسی ها، مواد شیمیایی وجود دارد که در هنگام کار با باز و بسته شدن چشم ممکن است بی حس کننده به داخل چشم نفوذ کرده و صدمات جبران ناپذیری ایجاد کند. اما اگر پلک بالای چشم تاتو میشود استفاده از بی حس کننده مانعی ندارد با این شرط که کمی بالاتر از محل کار باشد تا احتمال نفوذ مواد به چشم به صفر برسد، ولی دقت کنید که به هیچ وجه از بی حس کننده های قوی برای چشم استفاده نکنید چون به قرنیه چشم آسیب می رسانند. پیش از شروع کار از قطره استریل چشمی برای ضدعفونی کردن و شستشوی ناحیه چشم استفاده کرده و بعد از آن از تکنیک سایه زدن لا به لای مژه ها استفاده کنید. برای کشیدن بن مژه و خط چشم زاویه نشستن شما و ناحیه چشم مراجعه کننده و زاویه ابزار خیلی مهم است که بهتر است زاویه دست نود درجه باشد تا پخش رنگ نداشته باشید . هنگام شروع کار میکروپیگمنتیشن خط چشم و بن مژه باید طوری سایه زدن را حرفه ای در لا به لای مژه ها انجام دهید که رنگ پخش نشود و لازمه این امر فشار سوزن در عمق مشخصی از پوست است که اصولی ترین روش برای انجام آن به این صورت است که با متد رفت و برگشت از امتداد گوشه بیرونی چشم شروع بکار کرده و به طرف ابتدای چشم در کنار بینی حرکت کنیم و یک نکته مهم اینکه بهتر است با توجه به رنگ چشم مراجعه کننده از ترکیب رنگ متناسب استفاده کنیم. در رنگ های معمول چشم، رنگ قهوه ای تیره و قرمز به اندازه یک خال استفاده میشود تا زود تغییر رنگ ندهد و نکته پایانی اینکه برای جلوگیری از تورم چشم ها باید فشار دست کنترل شده ای داشته باشیم .

قیمت میکروپیگمنتیشن خط چشم و بن مژه

هزینه میکروپیگمنتیشن خط چشم و بن مزه بسته به عوامل مختلفی همچون محیط انجام میکروپیگمنتیشن، میزان تخصص و تبحر پیگمنتر، برند و کیفیت مواد و محصولات مورد استفاده، مدت زمان و میزان تمرکز بر انجام کار میکرو، در تغییر و نوسان است.

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها