دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

فیلم معرفی واریاسیون برای رنگ مو

زهرا سپهرنوش

به روز رسانی : 1398/08/19

مدت زمان ویدیو : 09:56

بازدید : 2642

فیلم معرفی استفاده از واریاسیون برای انواع رنگ مو

شناخت واریاسیون ها، کارایی و ویژگی های آنها یک نکته مهم در رنگ کردن مو می باشد که برای داشتن رنگ موی بی نقص آشنایی با آنها بسیار تاثیرگذار است.

واریاسیون ها گروهی از رنگ موها هستند که دارای یک پیگمنت رنگی خاص می باشند، برای مثال واریاسیون رنگ سبز دارای پیگمنت رنگ سبز به طور خالص است. واریاسیون ها به دلیل خلوص و قدرت بالایی که برای رنگ دهی به مو در یک رنگ خاص دارند نمیتوانند مانند رنگ مو استفاده شوند بلکه در ترکیبات رنگ مو به صورت خیلی کم و سانتیمتری استفاده میشوند زیرا در صورت استفاده بیش از حد مجاز رنگ موی  شما را خراب  می کنند.

واریاسیون ها ترکیبی کرم مانند دارند و برای استفاده از آنها در ترکیبات رنگ مو باید به صورت سانتیمتری با مواد ترکیب شوند.برای اینکه به صورت دقیق بدانید چه مقداری واریاسیون برای رنگ مورد نظر شما نیاز است می توانید از فرمول زیر استفاده کنید تا به  مقدار واریاسیون مناسب رنگ خود برسید.

12-شماره رنگ مصرفی = مقدار واریاسیون مصرفی بر حسب سانتی متر

که توضیحات بیشتر این روش را می توانید در فیلم مشاهده کنید.

چرا باید از واریاسیون استفاده کرد؟

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا باید از واریاسیون ها استفاده کنیم؟ واریاسیون ها تناژ گرم ناخواسته ای که بر اثر رنگ کردن روی موهای شما به وجود می آید را خنثی می کنند. برای مثال اگر بر اثر رنگ کردن یک زردی ناخواسته روی موهای ما ایجاد شود میتوان با استفاده از مقدار کمی واریاسیون در ترکیب رنگ مو از به وجود آمدن این تناژ زرد رنگ جلوگیری کرد. البته باید توجه داشت که واریاسیون ها تنها می توانند از به وجود آمدن تناژ گرم ناخواسته روی موها جلوگیری کنند و قادر به خنثی نموندن تناژ گرم رنگ های اصلی نیستند، یعنی نمیتوان برای خنثی کردن قرمزی ای که بر اثر رنگ موی شرابی به وجود می آید از واریاسیون سبز، که برای خنثی کردن قرمزی ناخواسته مو است، استفاده کرد.

حال به معرفی تعدادی از واریاسیون ها می پردازیم:

واریاسیون 011 به رنگ بنفش کم رنگ است و برای خنثی نمودنم تناژ گرم زرد ناخواسته مو می باشد.

واریاسیون 022 به رنگ آبی برای خنثی نمودن تناژ گرم نارنجی ناخواسته مو می باشد.

واریاسیون 033 به رنگ سبز خالص است و تناژ قرمز ناخواسته مو را از بین می برد.

می توانید برای استفاده از توضیحات تکمیلی مبحث واریاسیون، فیلم معرفی واریاسیون را مشاهده کنید.

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها