دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

وکس خانگی برای رفع موهای زائد بدن

راضیه جعفری

به روز رسانی : 1398/08/16

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 01:41

بازدید : 174

وکس خانگی برای رفع موهای زائد بدن

از بین بردن موهای زائد صورت و بدن دغدغه ای نیست که به این راحتی ها بتوانید از آن خلاص شوید. روش های بسیاری زیادی برای خلاص شدن و رهایی از موهای زائد بدن وجود دارد که وکس کردن نیز یکی از این روش ها می باشد. شما با آموزش صحیح وکس کردن در منزل می توانید به راحتی از این روش مؤثر در از بین بردن موهای زائد بدن خود استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که هر روش مزایا و معایب خاص خود را دارد. استفاده از وکس کردن در منزل برای از بین بردن موهای زائد هر چند خیلی مؤثر است اما با کمی درد نیز همراه خواهد بود. با استفاده از مراحل زیر این روش را در خانه به راحتی به اجرا در آورید.

آموزش وکس کردن

آموزش مراحل صحیح وکس کردن در منزل

1. ابتدا محیط را آماده کنید

استفاده از وکس ممکن است کمی تمیزی محیط شما را به هم بزند؛ بنابراین قبل از وکس کردن در منزل سعی کنید یک محل اختصاصی برای آن در نظر گرفته و با روزنامه و یا پارچه های مخصوص این منطقه را کاملاً بپوشانید تا وکس به محیط زندگی شما چکه نکند.

2. مواد لازم را آماده کنید

شما برای وکس کردن در منزل نیاز به ماده وکس، ژل بعد از اصلاح و یا روغن های مرطوب کننده خواهید داشت. جعبه های وکس به اندازه های مختلف در فروشگاه های لوازم آرایشی و داروخانه ها موجود بوده و شما باید از اندازه های مورد نیاز خود استفاده کنید. وکس ها در جعبه به صورت جامد بوده و برای شروع کار باید آنها را با حرارت غیر مستقیم آب کنید. برای این کار می توانید از گرم کن و یا گرمای بخارآب استفاده کنید.

وکس چیست؟

3. محل استعمال وکس را آماده کنید

برای انجام صحیح وکس کردن در منزل و کسب بهترین نتیجه از آن شما باید از قبل محل استفاده آن را کاملاً تمیز کرده و خشک کنید. دقت داشته باشید که از وکس بر روی موهای تراشیده و اصلاح شده هرگز نباید استفاده کنید.

4. وکس را به مقدار نیاز بمالید

وکس ماده قدرتمندی است و شما برای از بین بردن موهای زائد خود با وکس کردن در منزل نیاز به حجم زیادی از آن ندارید؛ بنابراین وکس را فقط به مقداری استفاده کنید که سطح پوست قسمت مورد نظر را بپوشاند. استفاده از وکس زیاد در یک منطقه تأثیر مثبتی روی نتیجه نمیگذارد. برای مالیدن وکس روی سطح پوست از کاردک یا چوب های مخصوص که معمولاً در بسته های وکس و همراه آن ارائه می شود استفاده کنید.

وکس خانگی

5. خلاف جهت رویش موها بکشید

وکس پس از گذشت مدت بسیار کمی سریع سفت شده و شما باید آن را برخلاف جهت رویش موهای زائد خود از روی پوست خود جدا کنید. برای راحتی کار پوست خود را نیز در خلاف مسیر کشش وکس بکشید تا وکس راحت تر جدا شود.

6. روغن بمالید

بعد از پایان کار و برای مرطوب سازی پوست خود می توانید از روغن زیتون و یا کرم بعد از اصلاح به سطح پوست خود بزنید. استفاده از وکس باعث لایه برداری پوست هم می شود و پوست های مرده را از روی بدن جدا میکند.

وکس خانگی برای بدن و صورت

نکات مهم وکس کردن در منزل

دقت کنید که وکس باید به اندازه مورد نیاز داغ شود. داغی بیش از حد آن ممکن است به پوست شما آسیب برساند. اجازه ندهید که وکس خیلی روی پوست شما باقی بماند و بعد از سفت شدن آن را بلافاصله جدا کنید. استفاده از وکس بر روی قسمت های تازه اصلاح شده ممکن است باعث خونریزی شود. تنها عیبی که استفاده از وکس در منزل برای شما خواهد داشت، دردناک بودن استفاده از آن است. برای کسب یک نتیجه عالی کمی درد را تحمل کنید. استفاده از روش صحیح وکس کردن در منزل در دوره های زمانی مشخص رویش موهای زائد بدن شما را به شدت کاهش خواهد داد. ظرف مورد استفاده برای نگهداری و استفاده از وکس را برای استعمال مواد خوراکی استفاده نکنید.

وکس ناحیه تناسلی

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها