فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی ماتیکیا

وکس کارتریج مو بر گرم چیست ؟

باید ها و نباید های استفاده از وکس کارتریج مو بر

استفاده از وکس کاتریج مو بر روشی راحت برای وکس کردن هستند اما نکاتی در این باره باید بدانیم
مزایای استفاده از وکس کارتریج مو بر چیست؟  
 وکس کارتریج , وکسی تمیزتر, روانتر و یکنواختر را به ما ارائه میدهند.
انواع گرمکن و کارتریج چیست؟
گرمکن چندتائی و گرمکن تکی  
و انواع مختلف کارتریج که میتوان به وکس روغن زیتون , لاجوردی یا توت فرنگی که برای همه نوع مو و پوست مناسب هستند اشاره کرد, که برای موهای شیو شده که معولا کوتاه و ضخیم هستند این نوع وکس ها بسیار مناسب است.

دستگاه  ثابت

کارتریج های وکس مناسب چه نواحی هستند؟  

برای سالن هایی خیلی شلوغ که دنبال روشی سریع و موثر هستند بسیار مناسب است و این نوع وکس از نظر اقتصادی برای قسمت هائی بزرگ همچون پاها ,دست ها و پشت بسیار مقرون به صرفه است. همچنین برای افرادی که هنگام وکس کردن سرعت عمل ندارند گزینه خوبی است.
همانطور که گفته شد جدائی از گرمکن تکی برای سالن های شلوغ و یا حتی وکس های طولانی بهتر است از گرمکن چندتائی استفاده شود که در حین کار که کارتریج شما دماش به حداقل میرسه اون رو داخل گرمکن بذارید و کارتریج جدیدی برای ادامه کار بردارید چون هرچه که وکس داخل کارتریج گرمتر باشه سریعتر بیرون میاد و شما هم میتوانید با سرعت بیشتری کار انجام دهید.

وکس صورت

چندتا نکته در مورد سیستم گرمکن چندتایی:

کنار دستگاه درجه حرارت داره که معمولا باید بین 4تا 5 باشه که وکس شما بیش از حد داغ نشود.
در صورت کنترل نداشتن روی جابجائی و جاسازی کارتریج ها و یا حتی استفاده زیاد از یکسری از جاساز ها ممکن است سرکارتریج بشکند پس بهتر است اگر دستگاه شما دارای شش جاساز کارتریج است بصورت دوره ای از این جاسازها استفاده کنید.    
انواع کارتریج : سری ثابت یا سر قابل تجدید
در سری ثابت بعد از تمام وکس به دلیل اینکه سری آن ثابت است باید کارتریج دور انداخته شود اما در سری قابل تجدید بعد از اتمام میتوانید سری کارتریج را دربیاورید. کارتریج را از وکس پرکنید و مجدد سری آن را محکم ببندید دقت کنید به دلیل اینکه سری بازشو پلاستیکی هست فقط چندین بار میتوانید اینکار را انجام دهید چون اگر بیش از حد استفاده شود ممکن است در حین کار سری آن باز شده و کل وکس بیرون بریزد.

وکس کارتریج

نحوه کار دستگاه کارتریج مو بر و باید و نباید های آن:

ابتدا سر کارتریج را محکم کنید و سپس آن را داخل دستگاه گرمکن قرار دهید.
حتما توجه داشته باشید که قبل از اینکه وکس را روی پوست مشتری بکشید روی نوار وکش بکشید تا از دمای وکس و روان بودن آن اطمینان حاصل کنید و دقت کنید که بسته به مارک دستگاه گرم کن همیشه دما را یکنواخت نگه دارید. در زمان کشیدن وکس روی پوست به آرامی این کار را انجام دهید و هیچ وقت کارتریج را روی پوست فشار ندهید. اگر کارتریج را با زاویه 45 درجه روی پوست به سمت جلو حرکت دهیدوکس بصورت یکنواخت بیرون میاید. پس از اتمام کار وکس های روی کارتریج را به وسیله نوار وکس و روغن پس از وکس تمیز کنید.
برای هر مشتری از یک سر کارتریج مجزا استفاده کنید و بدانید که  وکس کارتریج هائی که سری ثابت دارند یکبار مصرف هستند و اگر از کارترج  یکبار مصرف استفاده نمیکنید , میتوانید سر کارتریج ها را جدا کرده و بعد از تمیز کردن سری آن را با وکس پر کنید, دقت کنید که هرگز موم به داخل گرمکن نفوذ نکند چون به علت گرم شدن دستگاه ممکن است باعث خرابی گرمکن شود.