دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

آشنایی با وکس کارتریج مو و کاربرد انواع مختلف کارتریج و گرم کن

سارا رستمی

به روز رسانی : 1398/09/05

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 02:11

بازدید : 235

آشنایی با وکس کارتریج مو و کاربرد انواع مختلف کارتریج و گرم کن

بایدها و نباید های استفاده از وکس کارتریج مو بر

استفاده از وکس کاتریج مو بر روشی آسان برای وکس کردن است که خوب است نکاتی در خصوص استفاده از آن بدانیم.

مزایای استفاده از وکس کارتریج مو بر

وکس کارتریج, وکسی تمیزتر, روانتر و یکنواختر را به ما ارائه میدهد.

شناخت انواع مختلف گرمکن و کارتریج 

گرمکن ها شامل گرمکن چندتائی و گرمکن تکی هستند و از انواع مختلف کارتریج میتوان به وکس روغن زیتون, لاجوردی و توت فرنگی که برای همه انواع پوست و مو مناسب هستند اشاره کرد، همچنین این وکس برای موهای شیو شده که کوتاه و ضخیم هستند هم گزینه بسیار مناسبی است.

دستگاه  ثابت

کارتریج های وکس، مناسب کدام نواحی هستند ؟  

این وکس برای سالن های خیلی شلوغ که به دنبال روشی سریع و موثر هستند بسیار مناسب است و از نظر اقتصادی هم برای قسمت های وسیع مانند دست ها، پاها و پشت بسیار مقرون به صرفه است. همچنین برای افرادی که هنگام وکس کردن سرعت عمل ندارند گزینه خوبی است. در این سالن ها یا در وکس های طولانی جدا از گرمکن تکی بهتر است از گرمکن چندتائی استفاده شود که در حین کار که دمای کارتریج شما به حداقل میرسد آنرا داخل گرمکن گذاشته و کارتریج جدیدی برای ادامه کار بردارید، چون هرچه که وکس داخل کارتریج گرمتر باشد سریعتر بیرون آمده و میتوانید با سرعت بیشتری کار انجام دهید.

وکس صورت

نکات کاربردی در مورد سیستم گرمکن چندتایی :

درجه حرارتی که کنار دستگاه قرار دارد باید بین 4 تا 5 باشد که وکس شما بیش از حد داغ نشود. در صورت کنترل نداشتن روی جابجائی و جاسازی کارتریج ها و یا حتی استفاده زیاد از یکسری از جاساز ها ممکن است سر کارتریج بشکند پس بهتر است اگر دستگاه شما دارای شش جاساز کارتریج است بصورت دوره ای از این جاسازها استفاده کنید.  

 شناخت انواع کارتریج :

کارتریج با سری ثابت یا سر قابل تجدید. در سری ثابت بعد از اتمام وکس به دلیل اینکه سری آن ثابت است باید کارتریج دور انداخته شود اما در سری قابل تجدید بعد از اتمام کار میتوانید سری کارتریج را دربیاورید و مجددا کارتریج را از وکس پر کرده و سری آن را محکم ببندید. دقت کنید به دلیل اینکه سری بازشو از جنس پلاستیک است فقط چند بار میتوانید اینکار را انجام دهید چون اگر بیش از حد استفاده شود ممکن است در حین کار سری آن باز شده و کل وکس بیرون بریزد.

وکس کارتریج

نحوه کار دستگاه کارتریج مو بر و باید و نبایدهای آن :

ابتدا سر کارتریج را محکم کرده و سپس آن را داخل دستگاه گرمکن قرار دهید. حتما توجه داشته باشید که قبل از اینکه وکس را روی پوست مشتری بکشید روی نوار وکس بکشید تا از دمای وکس و روان بودن آن اطمینان حاصل کنید و دقت کنید که بسته به مارک دستگاه گرم کن همیشه دما را یکنواخت نگه دارید. در زمان کشیدن وکس روی پوست به آرامی این کار را انجام دهید و هیچ وقت کارتریج را روی پوست فشار ندهید. اگر کارتریج را با زاویه 45 درجه روی پوست به سمت جلو حرکت دهید وکس بصورت یکنواخت بیرون میاید. پس از اتمام کار وکس های روی کارتریج را به وسیله نوار وکس و روغن پس از وکس تمیز کنید. برای هر مشتری از یک سر کارتریج مجزا استفاده کنید و بدانید که  وکس کارتریج هائی که سری ثابت دارند یکبار مصرف هستند و اگر از کارتریج یکبار مصرف استفاده نمیکنید, میتوانید سر کارتریج ها را جدا کرده و بعد از تمیز کردن سری آن را با وکس پر کنید, دقت کنید که هرگز موم به داخل گرمکن نفوذ نکند چون به علت گرم شدن دستگاه ممکن است باعث خرابی گرمکن شود.

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها