دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

اموزش ویتامینه کردن مو در منزل و آشنایی با کراتین و بوتاکس مو

مجله ماتیکیا

به روز رسانی : 1398/07/22

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 03:08

بازدید : 110

اموزش ویتامینه کردن مو در منزل و آشنایی با کراتین و بوتاکس مو

آموزش ویتامینه کردن مو با محصولات و کرم های خانگی

انواع روشهای ویتامینه کردن مو :
1- ویتامینه کردن به روش خانگی
2- بوتاکس مو
3- کراتین سرد
4- کراتین گرم

کراتین کردن مو

ویتامینه کردن مو به روش خانگی چیست؟

عده ای از خانم ها ماسک هایی را مناسب با جنس موهایشان را از داروخانه تهیه کرده و از آنها استفاده میکنند. عده ای هم با استفاده از مواد طبیعی مثل انواع روغن ها , زرده تخم مرغ , کتیرا یا مواد گیاهی موهای خود را به روشهای خانگی ویتامینه میکنند. بعضی افراد نیز برای ویتامینه کردن موها از داروها و آمپولهای ویتامینه استفاده میکنند . توجه داشته باشید از هر روشی که برای ویتامینه کردن مو استفاده میکنید باید مکث 20 دقیقه ای دهید و در این تایم برای گرم نگه داشتن سر از سشوار استفاده کنید.

ویتامینه های شرکتی ( کرم ، شامپو ) چیست یا همان بوتاکس مو؟

امروزه شرکت های مختلف موادی را به عنوان ویتامینه مو تولید کرده و روانه بازار میکنند که به آن بوتاکس مو هم گفته می شود موارد استفاده همه یکی است ولی نوع آنها بسته به شرکت سازنده متفاوت است. شما می توانید با خرید از داروخانه یا سالن های فروش لوازم آرایشی ست کامل بوتاکس مو را تهیه کنید و اقدام به ویتامینه کردن مو کنید .

ویتامبنه کردن شرکتی

انواع بوتاکس مو برای ویتامینه کردن مو

1-موهایی که در اثر رنگ و دکلره آسیب دیدند.
۲-موهایی که طبیعی هستند در اثر آفتاب زیاد ، موخوره یا اتو کردن دچار آسیب دیدگی شدند.

بوتاکس نوع اول: در این نوع پک بوتاکس فقط دو نوع مواد ویتامینه وجود دارد که آن دو مواد را با هم مخلوط میکنیم تا بصورت ژل دربیاید و مو را با آن ماساژ میدهیم قبل از انجام بوتاکس باید مو را با شامپوهای مخصوص (ریپییر شامپوئیست که قبل از انجام کراتینه یا ویتامینه مو را با ان میشوریم تا پولکهای مو باز شوند و نتیجه مطلوبی بدست اید) بعد ار شستشوی مو , مو را هشتاد درصد خشک میکنیم و مواد ویتامینه را روی موها ماساژ میدهیم به مدت 20 دقیقه مکث میدهیم مجددا موها را شسته از ماسکهای ویتامینه استفاده میکنیم و در نهایت موها را خشک میکنیم.
بوتاکس نوع دوم: در این نوع پک بوتاکس جدایی از مواد ویتامینه , ماسک ویتامینه نیز وجود دارد و روند کاری در همه بوتاکس ها به همان شیوه ایست که در بالا گفته شد.
بوتاکس نوع سوم: در این پک بوتاکس جدائی از مواد ویتامینه و ماسک ویتامینه نوعی آمپول وجود دارد که زمانیکه مو را به مواد ویتامینه آغشته کرده ایم این آمپول را داخل سرنگ مخصوص خود کشیده و بصورت قطره ای روی موها ریخته و ماساژ میدهیم.

بوتاکس

انواع کراتین مو برای صاف کردن مو و ویتامینه کردن مو :

کراتین صافی (مخصوص افرادی که میخواهند وز و یا فری موهایشان از بین برود)
کراتین احیا ( مخصوص کسانی که فقط دنبال احیا کردن موهای آسیب دیده خود هستند)

کراتین سرد چیست؟

نوع دیگری از روشهای ویتامینه کردن موها استفاده از کراتین سرد است که فقط جنبه احیا کنندگی دارد و دوام و ماندگاری آن مانند کراتین گرم نیست. در این روش نیز مو را با شامپوهای مخصوص میشوریم تا حدی خشک می کنیم و بعد کراتین سرد را روی موها ماساژ می دهیم و نیم ساعت مکث می دهیم, بعد از اتمام این زمان مو را ابکشی می کنیم و با باد سرد سشوار خشک میکنیم. دوستان عزیز توجه داشته باشید که بعد از انجام کار انتظار صافی مو نداشته باشید چون همانطور که گفته شد کراتین سرد فقط احیا کننده موهای آسیب دیده هست و حتما باید ماهی یکبار اینکار تکرار شود(حداقل تا سه ماه) کراتین سرد صافی ندارد و فقط درمانی است. از اتوی سرامیکی مخصوص کراتین استفاده کنید.

احیا سازی مو

کراتین گرم چیست؟

  1. اول مو رو با شامپو مخصوص میشوریم.
  2. هشتاد درصد اب موها رو میگیریم.
  3. مواد کراتین گرم رو از یک سانت مانده به ریشه با قلمو سلیکونی به مو زده و بنا به نوع محصول بین 20 تا 30 دقیقه روی مو قرار می دهیم.
  4. مکث میکنیم و در این روش موها را آبکشی نمی کنیم.
  5. موها را براشینگ می کنیم یا با باد گرم سشوار خشک می کنیم و بعد موها را اتو می کشیم.
  6. حرارت اتو را بنا به نوع مو و مقدار اسیب دیدگی تنظیم کرده و لایه نازکی با حرارت 220 تا 230 بین 10 تا 15بار اتو می کنیم اگر موی مشتری اسیب دیدگی بیشتری داشت درجه حرارات اتو و دفعات اتو کشی را کمتر می کنیم.
  7. مو ها را تا سه روز نمی شوییم (بعضی کراتین ها هم فقط یک روز قرنطینه دارند ) و بعد از سه روز با شامپو مخصوص کراتین و یا شامپو اسیدی شسته و ماسک مو میزنیم و بعد از 5 دقیقه ابکشی کرده و کاملا خشک میکنیم .
  8. سپس هر لایه را دو بار اتو می کنیم (این کراتین فقط خاصیت صافی و درمانی دارد و فقط ساقه ها را درمان میکند.)

ویتامینه کردن مو در خانه

آیا بوتاکس مو شبیه کراتین است؟ چه تفاوتی با هم دارند ؟

باید توجه داشته باشید که بوتاکس مو با کراتین مو تفاوت دارد . برخی کراتین ها شامل فرمال دهید هستند که استفاده بیش از حد آن می تواند سبب خارش سر یا حتی سرطان شود اما بوتاکس مو دارای مواد مطمئن تری است . همچنین برخلاف سایر محصولاتی که شامل مواد شیمیایی هستند ، این محصول مو ها را ضعیف نمی کند .

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها