دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

اموزش ویتامینه کردن مو در منزل و آشنایی با کراتین و بوتاکس مو

سارا رستمی

به روز رسانی : 1398/09/03

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 03:08

بازدید : 2321

اموزش ویتامینه کردن مو در منزل و آشنایی با کراتین و بوتاکس مو

آموزش ویتامینه کردن مو با محصولات و کرم های خانگی

انواع روشهای ویتامینه کردن مو :

 •  ویتامینه کردن به روش خانگی
 •  بوتاکس مو
 •  کراتین سرد
 •  کراتین گرم

کراتین کردن مو

ویتامینه کردن مو به روش خانگی :

عده ای از خانم ها ماسک هایی را مناسب با جنس موهایشان از داروخانه تهیه کرده و از آنها استفاده میکنند. عده ای هم با استفاده از مواد طبیعی مثل انواع روغن ها, زرده تخم مرغ, کتیرا یا مواد گیاهی موهای خود را به روشهای خانگی ویتامینه میکنند. برخی افراد هم برای ویتامینه کردن موها از داروها و آمپولهای ویتامینه استفاده میکنند. توجه داشته باشید از هر روشی که برای ویتامینه کردن مو استفاده میکنید باید مکث 20 دقیقه ای به مواد داده و در این فاصله برای گرم نگه داشتن سر از سشوار استفاده کنید.

انواع ویتامینه های شرکتی ( کرم ، شامپو ) یا بوتاکس مو :

امروزه شرکت های مختلف موادی را به عنوان ویتامینه مو تولید کرده و روانه بازار میکنند که به آن بوتاکس مو میگویند و موارد استفاده همه آنها یکی است ولی نوع و کیفیت هر یک از آنها بسته به شرکت سازنده متفاوت است. شما می توانید با خرید از داروخانه یا سالن های فروش لوازم آرایشی ست کامل بوتاکس مو را تهیه کرده و اقدام به ویتامینه کردن موهایتان کنید.

ویتامبنه کردن شرکتی

انواع بوتاکس مو برای ویتامینه کردن مو :

 1. موهایی که در اثر رنگ و دکلره آسیب دیده اند.
 2. موهایی که در اثر آفتاب زیاد، موخوره یا اتو کردن دچار آسیب دیدگی شده اند.
 • بوتاکس نوع اول : در این پک بوتاکس دو نوع ماده ویتامینه وجود دارد که باید با یکدیگر مخلوط شوند تا بصورت ژل در آمده و مو را با آن ماساژ دهیم. قبل از انجام بوتاکس ابتدا باید مو را با شامپوهای مخصوص (ریپییر شامپوئیست) بشوییم تا پولکهای مو باز شوند و نتیجه مطلوبی بدست اید، سپس مو را هشتاد درصد خشک میکنیم و مواد ویتامینه را روی موها ماساژ میدهیم و پس از یک مکث 20 دقیقه ای مجددا موها را شسته و از ماسکهای ویتامینه استفاده میکنیم و موها را خشک میکنیم.
 • بوتاکس نوع دوم : در این نوع پک بوتاکس جدا از مواد ویتامینه, ماسک ویتامینه هم وجود دارد، اما روند کاری در همه بوتاکس ها به همان شیوه ایست که در بالا گفته شد.
 • بوتاکس نوع سوم : در بوتاکس نوع سوم همراه با مواد ویتامینه و ماسک ویتامینه نوعی آمپول وجود دارد که زمانیکه مو را به مواد ویتامینه آغشته کرده ایم این آمپول را داخل سرنگ مخصوص خود کشیده و بصورت قطره ای روی موها میریزیم و ماساژ میدهیم.

بوتاکس

انواع کراتین مو برای صاف کردن و ویتامینه کردن مو :

 • کراتین گرم یا کراتین صافی (مخصوص افرادی که میخواهند وز و یا فری موهایشان از بین برود و موها کمی صاف شوند)
 • کراتین سرد یا کراتین احیا ( مخصوص کسانی که فقط دنبال احیا کردن موهای آسیب دیده خود هستند)

کراتین سرد چیست؟

یکی دیگر از روشهای ویتامینه کردن مو استفاده از کراتین سرد است که فقط جنبه احیا کنندگی و درمان دارد و دوام و ماندگاری آن به اندازه کراتین گرم نیست. در این روش ابتدا موها را با شامپو مخصوص میشوییم و کمی خشک می کنیم و بعد کراتین سرد را روی سر ماساژ می دهیم و نیم ساعت مکث می دهیم, بعد از اتمام این زمان موها را ابکشی کرده و با باد سرد سشوار خشک میکنیم. دوستان عزیز توجه داشته باشید که بعد از اتمام کار انتظار صافی مو را نداشته باشید چون همانطور که گفته شد کراتین سرد فقط احیا کننده موهای آسیب دیده است و باید حداقل تا سه ماه انجام آن ماهی یکبار تکرار شود.

احیا سازی مو

کراتین گرم چیست؟

در این روش هم ابتدا موها را با شامپو مخصوص شسته و هشتاد درصد اب موها رو میگیریم. سپس مواد کراتین گرم را از یک سانت مانده به ریشه با قلمو سیلیکونی به مو زده و بسته به نوع محصول بین 20 تا 30 دقیقه روی مو قرار می دهیم. پس از طی این مدت بدون اینکه موها را آبکشی کنیم با باد گرم سشوار موها را خشک کرده و سپس اتو (اتوی سرامیکی مخصوص کراتین) می کشیم. حرارت اتو را با توجه به جنس مو و مقدار اسیب دیدگی تنظیم کرده و لایه نازکی را با حرارت 220 تا 230 بین 10 تا 15بار اتو می کشیم. اگر موی مشتری اسیب دیدگی بیشتری داشت درجه حرارت اتو و دفعات اتو کشی را کمتر می کنیم. پس از اتمام کار موها را تا سه روز نمی شوییم ( که البته برخی کراتین ها فقط یک روز قرنطینه دارند) و بعد از سه روز با شامپو مخصوص کراتین و یا شامپو اسیدی شسته و ماسک مو میزنیم و بعد از 5 دقیقه ابکشی کرده و کاملا خشک میکنیم. سپس هر لایه را دو بار اتو می کشیم. کراتین گرم خاصیت صافی و درمانی دارد و فقط ساقه ها را درمان میکند.

ویتامینه کردن مو در خانه

تفاوت بوتاکس مو و کراتین :

 توجه داشته باشید که بوتاکس مو با کراتین مو تفاوت دارد. برخی کراتین ها شامل فرمالدهید هستند که استفاده بیش از حد آنها می تواند باعث خارش سر یا حتی سرطان شود اما بوتاکس مو دارای مواد مطمئن تری است. همچنین برخلاف سایر محصولاتی که شامل مواد شیمیایی هستند، این محصول مو ها را ضعیف نمی کند.

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها