دسته بندی مجله

آموزش پدیکور ناخن و فواید آن

راضیه جعفری

به روز رسانی : 1398/07/21

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 01:35

بازدید : 1737

آموزش پدیکور ناخن و فواید آن

پدیکور و اصلاح ناخن چیست؟

پدیکور ناخن پا به کل پروسه پاک کردن، تمیز کردن، ضد عفونی کردن و سوهان کشیدن ناخن های پا برای مرتب شدن و زیبایی، گفته میشود. اهمیت دادن به نظافت و سلامت پا می تواند سلامت بدن را هم حفظ کرده و روند پیری را در بدن شما به تأخیر بیندازد.

پدیکور

مراحل پدیکور ناخن چگونه است؟

بسیاری از خانم ها اهمیت زیادی برای پاهای خود قائل نیستند و فقط به انجام مانیکور ناخن های دست خود می پردازند. پدیکور ناخن های پا نیز امری کاملاً ضروری برای ناخن های پا است که شما می توانید مطابق مراحل زیر آن را در خانه و یا آرایشگاه انجام دهید. ابتدا با استفاده از یک لاک پاک کن سطح ناخن ها را کاملاً تمیز کنید. پاهای خود را در تشت آب گرم بگذارید تا کاملاً خیس و نرم شوند. برای ضدعفونی شدن و نتیجه بهتر می توانید از لوسیون، آب صابون، نمک دریایی و روغن زیتون هم در تشت استفاده کنید. 10 تا 15 دقیقه زمان برای این مرحله لازم است. پاها را کاملاً خشک کرده و برای از بین بردن پوست های مرده و لایه برداری از سنگ پا استفاده کرده و دوباره پاها را با آب بشویید و خشک کنید.

پدیکور ناخن

با استفاده از ناخن‌گیر ناخن های خود را کوتاه کنید و آنها را با استفاده از سوهان ناخن فرم دهید. نوبت به استفاده از گوشت گیر و یا قیچی مخصوص برای بریدن گوشت های اضافی ناخن ها می رسد. با استفاده از پوشر کوتیکول ها را کمی به عقب برانید. برای نرم شدن پوست کوتیکول ها و پوست اطراف ناخن قبل از این مرحله می توانید از مرطوب کننده و یا لوسیون مخصوص و ماساژ آنها روی ناخن ها استفاده کنید. برای لاک گذاشتن روی ناخن های پا حتماً باید از پد جدا کننده انگشتان پا استفاده کنید. ابتدا بیس کت و سپس لاک تاپ کت را با صبر و حوصله روی ناخن پای خود مالیده و در صورت لزوم از طرح های جذاب و اکلیل برای زیبایی بیشتر استفاده کنید.

انواع پدیکور ناخن

انواع پدیکور ناخن

انواع مختلف پرکاربرد پدیکور ناخن پا عبارتند از: پدیکور پارافینی، پدیکور فرانسوی، پدیکور آب گرم، پدیکور سنگ گرم، پدیکور ژله ای، پدیکور ماهی، پدیکور شیر و عسل

فواید پدیکور ناخن

فواید پدیکور ناخن

زیبایی ناخن های پا، از بین رفتن آلودگی ها در ناخن، ضد عفونی شدن ناخن ها و از بین رفتن باکتری ها و قارچ ها در زیر ناخن، از بین رفتن پوست های مرده در ناخن، حذف گوشت های اضافه در اطراف ناخن پا، مرتب شدن ناخن ها مرطوب شدن و رسیدن آب کافی به پوست پا

قیمت پدیکور

قیمت پدیکور ناخن

پدیکور نسبت به مانیکور مراجعین و طرفداران کمتری دارد. با توجه به عدم دید کافی ناخن های پا متأسفانه بسیاری از خانم ها اهمیت مشابه ناخن های دست را برای ناخن های پایشان قائل نیستند. قیمت های موجود در میان صنف آرایشگران مختلف بسته به متریال و لاک های مورد استفاده و کیفیت کار متفاوت بوده و از حدود 30000 تومان تا 150000 تومان متغیر است.

پدیکور ناخن کوتاه

پدیکور ناخن کوتاه یا بلند

داشتن ناخن های بلند برای پاها خیلی مرسوم نبوده و ممکن است در هنگام راه رفتن و یا استفاده از کفش و جوراب مشکلاتی برای شما به وجود آورد. از این نظر بهتر است ناخن های پاهای خود را همیشه کوتاه نگه دارید و در هنگام پدیکور مراقب سلامتی ناخن ها و عدم آسیب رساندن به آنها باشید.

پدیکور ناخن بلند

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها