فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی ماتیکیا
صفحه اصلی پرسش و پاسخ های کار با مواد و آموزش رنگ کردن و رنگساژ و دکوپاژ و دکو کرم و کار برد پیگمنت و مانگالا

پرسش و پاسخ های کار با مواد و آموزش رنگ کردن و رنگساژ و دکوپاژ و دکو کرم و کار برد پیگمنت و مانگالا

پرسش و پاسخ های کار با مواد و رنگ کردن مو

آموزش کار با رنگ

راهکارهای پاک کردن موهای مشکی و شرابی چیست؟

برای این کار هم میتوانیم از مواد ریموور استفاده کنیم و هم میتوانیم از پودرهای رنگ بر که در بازار وجو دارد استفاده کنیم.

روشن کردن مو بدون دکلره چگونه هست؟

بسته به جنس مو می توانیم با استفاده از رنگ کردن مو ها را روشن کنیم ولی موهایی که خیلی ضخیم باشند بیشتر از 5 الی 6 درجه روشن نمیشود ولی خانم هایی که موهای نرم و نازکی دارند با چند مرحله رنگ کردن موهای روشنی پیدا میکنند. مانند: دکلره کردن

یکدست کردن موهای سفید به چه صورت هست؟

با استفاده از رنگهای ممیز دو صفر اینکار به راحتی انجام میشود ولی خانم هائی که جلوی سر آنها سفیدی بیشتری دارد باید از همان رنگ ولی با ولوم اکسیدان متفاوت استفاده کنید. در دو ظرف رنگ را یکبار با اکسیدان ضعیف برای جلوی مو و یکبار با اکسیدان قوی برای پشت سر آماده کنید. به این صورت شروع به رنگ کردن مو کنید.

رنگ موی سفید

 

چطور موهای خود را رنگ انگوری کنیم؟

برای این رنگ باید رنگ قرمز و بنفش را با هم ترکیب کرده روی پایه چهارقرار دهیم به نحوی که اگر میخواهید قرمزی رنگ بیشتر باشد از رنگ قرمز بیشتر و اگر میخواهید توناژ بنفش بیشتری داشته باشد از رنگ بنفش بیشتری استفاده کنید.

راهکاری برای چند رنگ کردن مو وجود دارد؟

روش های زیادی برای رنگ کردن مو وجود دارد. مانند هاف لایت و مون لایت که از متدهای رنگ کردن به شیوه لایت هست موها در دو رنگ مجزا رنگ میشود حتی میتوانید با تقسیم بندهای مختلف چند رنگی هم داشته باشید. به نحوی که با هر قسمت بندی که دوست دارید موها را تقسیم میکنید و بعد از رنگ کردن بین موهای رنگ شده را با نایلون از هم جدا میکنیم و در موقع شستشو هم دقت داشته باشید که یا سر مشتری را به جلو یا طرفین خم کنید و مو را شستشو کنید و یا اگر موهای پشت سر بود توی سرشور بشورید طوریکه رنگها روی هم تاثیر نگذارند. برای آموزش لایت و هایلایت کردن مو در سایت ماتیکیا کلیک کنید.

آموزش کار با مواد

نحوه کار با دکو کرم به چه صورت است؟

دکوکرم هم مانند رنگهای معمولی داخل تیوپ هست که باید با اکسیدان ترکیب شود و استفاده کنید به تجربه میتوان گفت که دکوکرم هم مانند دکلره آسیب های خود را دارد حتی در کسانی که زیاد از دکوکرم استفاده میکنند حساسیت نیز دیده شده و بهتر است برای مش های کلاهی و هایلایت از دکوکرم برای رنگ کردن مو استفاده کنیم.

دکوپاژ چیست؟

دکوپاژ یعنی پاک کردن رنگ از روی مو که با استفاده از ریموور و پودرهای مخصوص رنگ بری اینکار انجام میشود.کسانی که به تناوب از رنگهای مشکی و یا شرابی استفاده کردند نمیتوانند به راحتی موهای خود را روشن کنند. بنابراین باید ابتدا با تکنیک دکوپاژ موهای خود را پاکسازی کنند و سپس رنگ دلخواه روی موهای خود قرار دهند.

دکوپاژ رنگ

اصول ساختن یک رنگساژ خوب چیست؟

کسانی که میخواهند به عنوان یک مواد کار و یا ترکیب رنگ کار ماهر عمل کنند باید شناخت کافی از مثلث رنگ داشته باشند بطوری که بدانند که یک تیوپ رنگ چه رنگدانه هائی در آن موجود است و بنا به پایه موی مشتری چه رنگهایی را برای ایجاد رنگ جدید باید استفاده کند.

شوک اکسیژنه چیست؟

خیلی از خانمها بر این باورند زمانیکه در دکلره موی مشتری هنوز به پایه نزدیک نشده ولی حالت کش سانی بخود گرفته از شوک اکسیژنه استفاده میکنند به نحوی که مقداری یخ روی سر مشتری قرار میدهند که هم زودتر به پایه برسد و هم از سوختگی مو جلوگیری کنند در صورتی که این یک باور غلط است و باعث آسیبهای بیشتری به مو میشود.

حمام رنگ چیست؟

زمانیکه موی دکلره شده بخاطر بی تجربگی آرایشگر آسیب میبیند به دلیل اینکه ارایشگر از ابتدا با اکسیدان ولوم سه شروع به کار میکند و مو بعد از مدتی استوپ کرده و دیگر رنگ باز نمیکند و در عین اسیب دیدن مو به زردی تمایل پیدا میکند.
بخاطر همین ما قبل از رنگساژ کردن از خنثی کننده هایی که در بازار وجود دارد استفاده کرده و زردی و یا نارنجی مو را میگیریم و بعد از آن شروع به رنگ کردن مو میکنیم.

شستن رنگمو

آبرسانی مو به چه صورت انجام میشود؟

مایع کورتکس 90 درصد از حجم موی هر فردی را تشکیل میدهد زمانیکه به دلیل عملکردهای نادرست مو آسیب میبیند در واقع مایع کورتکس مو از بین میرود و مو دچار کم وزنی میشود بنابراین بهتر است برای رفع این مشکل از ماسکهای ابرسان استفاده کنید که تا حدودی این مشکل برطرف شود.

چگونه رفله زردی بعد از دکلره گرفته شود؟

امروزه شامپوهای مختلفی در بازار وجود دارد که همراه با موس و فوم هست و دارای توناژ بنفش و دودی هست که بعد از اینکه موی مشتری را شستیم و همچنان مرطوب هست آن را روی مو ماساژ میدهیم تا زردی موی مشتر از بین برود و چون داخل این شامپو فوم وجود دارد خود این ماده باعث درخشندگی مو میشود و تا حدی باعث کراتینه شدن مو میشود که حالت کشسانی مو را هم تا حدی بهبود میبخشد..

دکره مو

چرا در دکلره کردن و یا رنگ کردن به رنگ دلخواه نمیرسیم؟

از آنجا که شرکت های سازنده رنگ و پودرهای دکلره باهم متفاوت هستند امروز در سراسر دنیا برای ترکیب رنگ از ترازو استفاده میکنند تا بصورت دقیق میزان رنگ و اکسیدان را بدانند تا به نتیجه مطلوب برسند.


ظروف تهیه رنگ باید از چه جنسی باشد؟

همانطور که میدانید از قدیم تا الان از کاسه های رنگ پلاستیکی و فرچه های موئی برای اینکار استفاده میشد ولی باپیشرفت تکنولوزی برای اینکه مواد کمتری را در حین انجام رنگ از دست بدهیم از ظروف و فرچه های سیلیکونی استفاده میشود که حتی کمترین مقدار رنگ هم از بین نمیرود.

کاسه

کاربرد پیگمنتهای رنگی به چه صورت هست؟

پیگمنتهای رنگی بسته به شرکت سازنده در بسته بندی و رنگهای مختلف در بازار وجود دارد که به تنهایی برای تکنیک های کهکشانی و یا ترکیب با رنگها و رنگساژها استفاده کنیم, حتی به عنوان رفله گیر هم میتوانیم از این پیگمنتهای رنگی استفاده کنیم . مثلا زمانیکه موی مشتری به زردی میزند در ترکیب رنگساژ آن میتوانیم مقدار کمی از پیگمنت بنفش استفاده کنیم.

تفاوت مانگالا و پیگمنت های رنگی در چیست؟

مانگالاها هم در رنگها و بسته بندیهای مختلف در بازار وجود دارند که مانند پیگمنتهای رنگی عمل میکنند و زمانیکه مشتری بصورت مدوام از این مواد استفاده کند جدایی از لطافت و درخشندگی که به موها میدهند دوام رنگ مشتری را نیز زیاد میکند و برای افرادی که شاغل هستند و نمیتوانند برای تجدید رنگساژ به سالن های زیبایی مراجعه کنند بسیار مناسب است .

پرسش و پاسخ های کار با مواد و رنگ ساژ و دکوپاژ و یک دست کردن مو سفید
پرسش و پاسخ های کار با مواد و رنگ ساژ و دکوپاژ و یک دست کردن مو سفید

مطالب مرتبط با ماتیکیا

شینیون کاغذی یکی از مدل های به روز و جدید می باشد که امروزه طرفداران زیادی دارد . تنوع و طرح در این مدل از شینیون زیاد است که شما ب راحتی با دانستن اصول اولیه آن می توانید  مدل های زیادی را یاد ب ...

|آموزش رنگ کردن مو در منزل در این ایتم آموزشی قصد داریم نحوه رنگ کردن مو را در منزل به شما عزیزان یاد دهیم پس با ما همراه باشید اکثرا خانم ها به دلیل داشتن مشغله کاری , داشتن درصد موهای سفید و ... ...

آموزش درشت کردن چشم با آرایش  برای درشت کردن چشم  با آرایش مناسب برای چشم های ریز با پشت چشم کوتاه با این ایتم اموزشی با ما همراه باشید. در ابتدا انواع روشهای درشت کردن چشم را به شما ...

آموزش ویتامینه کردن مو با محصولات و کرم های خانگی انواع روشهای ویتامینه کردن مو : 1- ویتامینه کردن به روش خانگی 2- بوتاکس مو 3- کراتین سرد 4- کراتین گرم ویتامینه کردن مو به روش خانگی چیس ...

آموزش تهیه ماسک صورت خانگی با تاثیر دهی فوری برای جوان سازی و رفع جوش پوست صورت ماسک های خانگی که صورتتان را تا ده سال جوان‌تر می‌کند. اگر به مهمانی دعوت شدید و می خواهید در مدت زمان کوت ...