دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

سوالات متداول در مورد رنگ مو و پاسخ های آن

راضیه جعفری

به روز رسانی : 1398/08/08

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 01:36

بازدید : 604

سوالات متداول در مورد رنگ مو و پاسخ های آن

رنگ کردن مو در منزل هر چند می تواند به نوعی در هزینه ها صرفه جویی کند اما اگر به درستی و با رعایت نکات اصلی رنگ کردن مو همراه نباشد علاوه بر اینکه موهای شما را دچار آسیب میکند، هزینه های گزافی را نیز برای شما به دنبال خواهد داشت. حال با توجه به  اهمیت این موضوع بر آن شدیم تا به سؤالات متداول و ابهاماتی که در این باره وجود دارد، پاسخ دهیم.

رنگ مو در منزل

آیا رنگ مو به پوست سر آسیب می رساند؟

هر چند روش هایی برای جلوگیری از برخورد رنگ مو با پوست سر وجود دارد اما اگر رنگ کردن مو در منزل انجام شود تماس آن با پوست سر دیگر اجتناب ناپذیر بوده و ممکن است سر شما دچار خارش شود. این خارش ها پس از شستن سر به طور کامل و گذشت زمان 10 دقیقه ای کاملاً بر طرف خواهد شد.

آیا رنگ مو به پوست سر آسیب میزند

رنگ موهای من اصلاً خوب نشده و می خواهم عوض کنم؟

یکی از دلایل اصلی خوب نشدن رنگ مو در منزل عدم تناسب آن با رنگ پوست شما و یا استفاده از ترکیب اشتباه برای رنگ مو است. برای تغییر در رنگ موی خود نیاز به استفاده از ریموور و یا دکلره کردن موها و سپس جایگزینی رنگ های جدید است. برای استفاده از رنگ موهای روشن و بلوند این کار حتماً لازم می شود.

رنگ موی من اصلا خوب نشده؟

چگونه موهای تیره خود را بلوند کنیم؟

روش های خانگی مختلفی برای تغییر رنگ تیره طبیعی و یا غیر طبیعی به رنگ های بلوند وجود دارد. می توان از رنگ های سوپر پلاتینه برای این کار استفاده کرد و یا از طریق دکلره کردن مو اقدام به روشن کردن موها کرد.

چگونه موهای تیره خود را بلوند کنیم؟

چقدر وقفه برای مکث رنگ روی سر مجاز است؟

ماندن بیش از حد و یا کم رنگ مو روی سر شما علاوه بر مضراتی که روی پوست سر شما خواهد داشت ممکن است دیگر رنگ و طیف مد نظرتان را نیز بجا نگذارد. بهترین زمان برای شستن سر بعد از استفاده از رنگ مو همانی است که روی جعبه هر رنگ مو قید شده است.

چقدر وقفه برای مکث رنگ روی سر مجاز است؟

تیرگی موهایم به اندازه کافی نبود؟

این مشکل بسیاری از خانم ها بعد از رنگ کردن موها در خانه است. آنها به تیرگی لازم برای موهای خود نرسیده و از این بابت ناراحت هستند. ویژگی برخی از رنگ موها این است که باید چند بار روی موهای سر استفاده شده و طی چند مرحله استفاده از آنها به تیرگی لازم رسید. برخی رنگ موها هم برعکس رنگ های تیره برای رسیدن به شفافیت و روشنی لازم باید چند باری شسته شوند.

تیرگی موهایم به اندازه کافی نبود؟

چقدر رنگ مو برای رنگ زدن نیاز خواهید داشت؟

این هم از سؤالاتی است که ذهن همه افراد را به خود مشغول کرده است. همیشه به یاد داشته باشید که کمی اضافه ماندن رنگ بهتر از کم بودن آن است؛ بنابراین هر جایی که حس کردید که رنگ برای موهای شما بقدر کافی هست کمی بیشتر از رنگ استفاده کنید. میزان رنگ مو بسته به اندازه موها و پرپشتی آنها متفاوت است.

چقدر رنگ مو برای رنگ زدن نیاز است؟

چگونه رنگ موی یک دست داشته باشیم؟

بسیاری از خانم ها ترس این را دارند که بعد از رنگ کردن موها در خانه رنگ موی آنها یکدست پخش نشده و برخی نقاط پر رنگ و برخی نقاط دیگر به طور نامنظم کم رنگ شوند. برای رفع این مشکل می توانید از کمی رنگ بیشتر استفاده کرده و با کمی صبر و حوصله رنگ را روی ساقه موی خود قرار دهید.

چگونه رنگ موی یکدست داشته باشیم؟

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها