دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

انواع پودر موبر و نحوه استفاده از آن

راضیه جعفری

به روز رسانی : 1398/08/11

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 01:47

بازدید : 295

انواع پودر موبر و نحوه استفاده از آن

از بین بردن کامل موهای زائد یکی از اصلی ترین خواسته های آراستگی هم در مردان و هم در زنان می باشد. آنها هر روز انواع محصولات و برندهای مختلف پودر موبر را تهیه و به امید از بین رفتن دائمی موهای زائد خود به کار می گیرند.

انواع پودر موبر

پودر موبر از یک ماده جامد و خشک تشکیل شده است به عبارت دیگر از تعداد زیادی ذرات بسیار ریز که می توانند آزادانه سبب تحریک یا کج شدن و حتی از بین بردن مو ها شوند . این پودرها یک طبقه خاصی از مواد گرانولی هستند اگرچه واژه های پودر و گرانول اغلب برای تشخیص طبقات مجزا از مواد استفاده می شود ولی به طور خاص این پودرها از مواد گرانولی که دارای اندازه دانه های ظریف هستند تشکیل گردیده اند . و در حال حاضر در انواع مختلفی در بازار ارائه می شود که معمولاً همه آنها کاربرد یکسان و البته کارایی یکسانی هم دارند و تنها تفاوت آنها در نوع استفاده از آنها خواهد بود. پودر موبرهای خشک پودری، اسپری، تیوپی، ژل و کرم از پرکاربردترین نوع این پودر هستند.

انواع پودر موبر

محل های استفاده از پودر موبر

هدف اصلی استفاده از پودر موبر از بین بردن موهای زائد بدن است. از این رو در تمام قسمت هایی از بدن که موهای زائد وجود دارد می توان از این پودرها استفاده کرد. تنها در نواحی حساسی مانند دور چشم به دلیل شیمیایی بودن مواد داخل موبرها امکان استفاده از آنها وجود ندارد.

نحوه استفاده از پودر موبر

یکی از دلایلی که بسیاری از افراد بعد از چند بار استفاده از پودر موبر دیگر تمایلی به استفاده مجدد آن نداشته و به نتیجه لازم از آن نمی رسند در عدم رعایت اصول استفاده از این پودرها می باشد. پودرهای موبر باید به روش اصولی و درست مورد استفاده قرار بگیرند تا بهترین نتیجه را در بر داشته باشند. نکات زیر می تواند در کسب این نتیجه شما را یاری کند.

نحوه استفاده از پودر موبر

حتماً از پودرهای موبر روی سطح پوست خشک استفاده کنید. استفاده از انواع پودر موبر در حین استحمام و روی پوست خیس علاوه بر عدم کسب نتیجه از آنها باعث ایجاد عوارضی در بدن نیز خواهد شد. برای خمیر کردن این پودر از آب نسبتا داغ استفاده کنید و کافیست آرام آرام به پودرتان آب اضافه کنید تا خمیری نسبتا غلیظ تهیه شود و مانند حنا که به سر میمالید نباید خمیر شل باشد البته در حدی هم غلیظ نباشد که خاصیت چسبندگی اش کم باشد و سپس بعد از طی این مراحل می توانید از آن استفاده کرده و بر روی ناحیه مورد نظربمالید.دقت کنید که هر برندی از انواع پودر موبر دارای شرایط و مراحل استفاده خاصی است که معمولاً روی جعبه آنها ذکر شده است. یکی از شرایط اساسی برای کسب نتیجه عالی از پودر موبر زمان لازم برای ماندگاری پودر روی پوست است. این زمان نباید کمتر و بیشتر از زمان ذکر شده باشد وگرنه نتیجه کار تحت الشعاع قرار میگیرد. دقت داشته باشید که پودر موبر قرار نیست برای شما معجزه کند. سطح انتظارات افراد یکی از مهم ترین رازهای استفاده از پودر موبر می باشد. استفاده مداوم از پودر موبر در گذر زمان می تواند موهای زائد بدن شما را به مرور کم رنگ تر و محو کند و این موضوع یک پروسه طولانی مدت بوده و با یک بار استفاده نمی توان از استفاده آن چنین انتظاری داشت.

انواع پودر موبر

فواید پودر موبر

بیشتر فواید این پودر به علت وجود آرسنیک در آن است که متاسفانه امروزه این ماده در کارخانجات از آن جدا شده و به خارج از کشور صادر می گردد .  از دیگر فواید پودر موبر کم پشت تر شدن و محو شدن موهای زائد است. البته برای رهایی کامل از موهای زائد نیاز به استفاده مداوم از آن است. استفاده از موبرها بدلیل رعایت بهداشت فردی بسیاری از بیماری ها و آلودگی ها را از بدن دور کرده و خاصیت تمیزکنندگی و ضدعفونی کنندگی دارد. نیاز ما به استفاده از تیغ با موبرها رفع خواهد شد و دیگر صدمات ناشی از استفاده از تیغ را روی بدن نخواهیم داشت. هیچ دردی در هنگام استفاده از موبر برخلاف روش های مکانیکی وجود ندارد. پس از گذشت مدتی از استفاده از موبر حجم مو ها  کم تر و ظریف تر شده و بازه زمانی لازم برای استفاده دوباره از آنها نیز بیشتر می شود،همچنین این پودر می تواند به لایه برداری و سفید کنندگی پوست هم بپردازد.

فواید پودر موبر

عوارض پودر موبر

استفاده از پودر موبر می تواند کمی وقت گیر باشد. کثیف کاری استفاده از این روش بیشتر از سایر روش ها است. پودر موبر به دلیل دارا بودن ترکیبات شیمیایی می تواند برای برخی پوست های حساس، آلرژی زا باشد. برای رفع این مشکل قبل از استفاده کمی از پودر را روی پوست خود امتحان کنید. برندهای خوب این ماده کمی گران هستند.

و نکته آخر اینکه:

به دلیل اهمیت پودر موبر در صنعت و پزشکی امروزه این ماده به کشورهای همسایه نیز صادر می شود . به طور معمول، یک پودر موبر می تواند فشرده شود یا در گستره وسیعی از مواد جامد باشد. هنگامی که با آب ترکیب می شود خاصیت رفع موهای زائد آن فعال می شود و همینطور یک پودر ممکن است خیلی سبک و کرمی باشد و هنگام ارتعاش یا فشرده شدن بسیار متراکم شود.

عوارض پودر موبر

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها