دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

فیلم مراقبت از پوست برای شادابی و لطافت آن

زهرا سپهرنوش

به روز رسانی : 1398/08/29

مدت زمان ویدیو : 04:23

بازدید : 798

نکات مهم فیلم برای داشتن پوستی بدون لک و جوش

– مصرف ید نمک طعام خود را کنترل نمایید، زیرا برخی افراد نسبت به ید موجود در غذای خود حساسیت نشان می دهند و ید موجود در غذا موجب جوش و کهیر روی پوست آن ها می شود.
– به خال های بدن خود توجه نمایید، از آن ها مراقبت کنید و سعی در از بین بردن آن ها داشته باشید زیرا بیماری ملانوم که یکی از خطرناک ترین نوع سرطان های پوستی است از خال ها ناشی می شود .
– حتما مقداری روغن را در رژیم غذایی خود بگنجانید زیرا کمبود آن در بدن سبب خشکی پوست می شود. پس بهتر است از روغن های سالم و مفید مانند روغن زیتون، روغن موجود در آجیل، آووکادو و …  در رژیم غذایی خود استفاده نمایید .
–نوشیدن آب را فراموش نکنید و حتما در طول روز به مقدار کافی آب مصرف کنید، زیرا در زمان تشنگی پوست بدن خشک و تیره می گردد و شما می توانید با نوشیدن آب به مقدار کافی از این اتفاق جلوگیری کنید. توجه داشته باشید که باید سعی کنید از نوشیدنی های ساده، میوه ها و سبزیجات به جای نوشیدنی های گازدار برای تامین آب بدن استفاده نمایید .
–در طول شبانه روز خواب به مقدار کافی داشته باشید، همچنین شب ها زود بخوابید زیرا هنگام خواب پوست خود را ترمیم میکند و شب نیز بهترین زمان برای آن است که پوست مواد سازنده فعال مواد غذایی را جذب کند و به ترمیم خود بپردازد.
– به پشت بخوابید تا از ایجاد چین و چروک روی پوست صورت خود جلوگیری کنید. زیرا خوابیدن روی صورت سبب کاهش جریان خون در صورت می شود و این امر نیز سبب پیری و  ایجاد چین و چروک روی پوست می گردد .

– برای نرمی و شادابی پوست پاهای خود شب ها هنگام خواب مقداری وازلین روی پاهای خود مالیده و جوراب کلفت بپوشید، پس از چند بار تکرار این کار متوجه نرمی و لطافت پوست پای خود خواهید شد.
– به استخر و سونا بروید و شنا کنید ولی توجه نمایید زمان سونا تنها ۱۵ الی ۲۰ دقیقه باشد .
– میزان مصرف ویتامین ث را افزایش دهید، زیرا ویتامین ث برای تولید کلاژن که یک پروتئین ساختاری است و سبب استحکام پوست می شود ضروری است. از جمله مواد غذایی حاوی مقادیر فراوان ویتامین ث می توان به پرتقال، کلم بروکلی و فلفل قرمز اشاره نمود، همچنین در رژیم غذایی خود از غذاهای رنگی استفاده نمایید زیرا این مواد حاوی مقادیر بالای فیتوکمیکالز هستند که نقش آن ها در انسان حفاظت از پوست و بدن می باشد .
– نکته آخر که مهم ترین نکته در سلامت و شادابی پوست می باشد شاد بودن است، شما باید در زندگی شاد باشید و لبخند بزنید تا پوست سالم و زیبایی داشته باشید زیرا لبخند جریان خون در صورت شما را افزایش می دهد و باعث سرخ شدن و شادابی پوست شما می گردد.

 

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها