دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

آموزش کاشت مو و مفاهیم آن: ترمیم و پیوند مو

مجله ماتیکیا

به روز رسانی : 1398/08/25

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 03:30

بازدید : 1044

آموزش کاشت مو و مفاهیم آن: ترمیم و پیوند مو

بررسی و آموزش کاشت مو , پیوند مو , ترمیم مو

کاشت ترمیم و پیوند مو به زبان خیلی ساده جابجایی موهای خود فرد میباشد نه کاشت از طریق موهای مصنوعی یا شخص دیگر. در علم کاشت مو اصطلاحی به نام بانک مو داریم که منظور از این بانک مو, موهایی هست که هر فردی پشت سر خود دارد که این موها تحت تاثیر هورمون های جنسی مردانه قراره نمیگیرد (هورمون هایی که عامل اصلی ریزش مو هستند) این موها استعداد ریزش ندارند و در دوره سنی هر فرد مقدار ثابتی از این موها بدون ریزش باقی در بانک موی هر فرد باقی میماند. در این روش , موها رو جابجا میکنیم به مناطقی که کم پشت شده یا دچار طاسی شده , کاشت ترمیم و پیوند مو ازدیاد مو نیست فقط جابجا کردن مو های خود شخص از قسمت پر پشت به قسمت کم پشت مو به طوری که مشتری دوست دارد. نکته قابل توجه این است که فقط از موهای خود شخص داوطلب استفاده میشود (از موهای پشت سر یا موهای بدن) که در منطقه جلو و وسط سر کاشته میشود.

کاشت مو

انجام  و آموزش کاشت پیوند و ترمیم مو در بهترین کلینیک زیبایی در تهران با قیمت و هزینه ارزان

سه نوع  آموزش کاشت مو داریم که  بهتر است بگوییم سه نوع برداشت , چون تقسیم بندی بر اساس برداشت مو از بانک موی هر فرد هست. لازم به ذکر است که بدانید از طریق جراحی انجام میشود پیوند موی زنده هستش که با ترمیم مو و استفاده از کلاه گیس کاملا متفاوت است.

آموزش کاشت مو به روش fut

یه باریکه از پوست سر و مو با جراحی از پشت سر برداشته میشود که این باریکه معمولا چیزی حدود 1.5 الی 2 سانت که بر اساس شل و سفت بودن پوست سر میباشد. مهارت جراح و موارد دیگه باید طوری باشد که بتوانیم با کمترین کشیدگی پوست نواحی بریده شده را با کمترین خط بخیه به هم برسانیم (که همین مسئله یکی از علتهایی هست که افراد ترس بخصوصی از این روش کاشت دارند و این مسئله همانطور که گفته شد به مهارت جراح بستگی دارد) به نحوی که پشت سر بخیه میشه و آن قطعه پوست و مو زیر میکروسکوپ خرد میشه و قطعات کوچیکی بنام گرافت ازش حاصل میشه که بصورت گرافت به گرافت در منطقه مورد نظر کاشت میشود.

 آموزش کاشت مو به روش fue) fit)

مو ها به صورت دونه دونه با پانچ های ظریف از پشت سر برداشته میشه و بصورت دونه به دونه در منطقه مورد نظر کاشت میشود.

آموزش کاشت مو به روش fue) fit) و معایب آن

معایب این روش این هست که باعث تخریب بانک مو میشود زمانی که ما یک پانج برمیداریم ممکن است به گرافت های مجاور خودش آسیب بزند و برای شخصی که از این روش استفاده میکند برای سری دوم این روش روش مناسبی نیست در واقع fit یکبار برای همیشه است که غیر قابل تکرار می باشد.

ترمیم مو

 آموزش کاشت مو ترکیبی fut+fit و ترمیم موهای شکسته شده

مخصوص کسانی میباشد که ریزش مو شدید دارند و اگر بانک موی آنها اجازه دهد در یک جلسه از طریق هر دو روش کاشت مو انجام میشود که یا باید در دو سال متفاوت عمل ها انجام شود مثلا دوتا fut با فاصله یکسال یا اینکه از هر دو روش در یک روز ستفاده میکنیم. بطوریکه هم یک باریکه از پشت سر برمیداریم و هم به روش پانج از اطراف خط بخیه گرافت برمیداریم. این روش در چند سال اخیر خیلی رواج داشته است. فقط باید بدانید اگر در هر روش پنج هزار تار مو اضافه میشود نباید انتظار داشت که در روش ترکیبی این میزان دو برابر شود ولی نسبت به تک روش تار موی بیشتری کاشت میشود و وسعت بیشتری از سر را پوشش میدهد.

روش های دیگر غیر از سه روش اصلی چیست؟

روشی غیر از این سه روش وجود ندارد و فقط ممکن هستش از اسامی مختلف این روشها استفاده شود.

سوالات شما عزیزان و پاسخهای دکتر رضائی به عنوان متخصص جراحی و کاشت مو

بهترین زمان برای کاشت ترمیم و پیوند مو چه زمانی هست؟ و چه کسی کاندید کاشت مو هستند ؟

پاسخ : باید در انتخاب شخصی که کاندید کاشت مو هست دقت لازم انجام شود اولین معقوله سن طرف می باشد که بهترین سن بعد از 25 سالگی هست. به شرط اینکه میزان ریزش موی به حدی باشه که نیاز به کاشت باشد. افرادی که قبل 25 سال نیاز دارند اگه یه قسمتی از سرشون خالی شده و دیگه موئی برای ریزش وجود نداشته باشه و هفت الی هشت سانت وسعت داشته باشد. میتوانیم کاشت مو را برایشان انجام دهیم. بصورت کلی جدائی از بحث سن در معقوله کاشت مو باید به دلایل قابل توجه تری اشاره کرد. اینکه شخص کاندید کاشت مو و قسمتی از سر  که کاندید هست باید زیر نور معمولی پوست سر کاملا واضح قابل روئیت باشد و کسانی که دچار کم پشتی مو هستند و از این قضیه رنج میبرند از نظر علمی کاندیدای مناسبی برای کاشت نیستند چون همانطور که عرض کردم قسمتی که قرار است کاشت مو در ان منطقه انجام شود باید زیر نور معمولی بصورت کاملا واضح دیده شود.

بهترین روش های کاشت مو

در بعضی مواقع از حجم مو چیزی کم نمیشود ولی در ظاهر مو به سمت پست سر عقب نشینی میکنید , آیا این افراد کاندیدای کاشت مو هستند؟

پاسخ : اگر بحث وراثتی را در این زمینه در نظر بگیریم افرادی که پدر، دایی و عموشون اداری ریزش مو بوده اند و این فرد هم روز به روز عقب نشینی موهایش در حال زیاد شدن باشد کاشت مو راه حل مناسبی برای این فرد نیست حتی اگر عقب نشینی در حد 1 الی 2 سانت باشد باز هم زمان مناسبی برای کاشت نمی باشد. ما باید صبر کنیم تا ریزش مو به طور کامل برطرف شود و بعدا قدام به کاشت کنیم. زیرا اگر بعد از آن دوباره دچار ریزش شود خط کاشت زشت دیده می شود چون در روش های کدام از روشها در یک جلسه حداقل میتونیم 8 الی 10 سانت کاشت انجام دهیم. بنابراین ما به کسانی که فقط 2 سانت از پیشانی آنها بلند شده و میدانیم که در سالهای آینده فضای بیشتری از موها خالی میشود کاشت مو را اصلا توصیه نمیکنیم چون خط موئی ایجاد میکنیم که چند سال بعد برای شخص مورد کاندید ایجاد دردسر میکند و دوباره باید پشت خط موی کاشته شده مو کاشته شود که دردسر های خاص خودش را دارد.

آموزش تخصصی کاشت مو در تهران با هزینه و قیمت ارزان

سوال : آیا امکان این وجود دارد که در یک جلسه 16000 تا 20000 تار مو کاشته شود؟

پاسخ : در سالهای گذشته با توجه به رقابت کاری در زمینه کاشت مو و عدم آگاهی مردم نسبت به روشها و عملکردهای کاشت این شایعه ی قابل امکان در بین مردم رواج پیدا کرده بود اما با توجه به اطلاع رسانیها وپخش چندین مستند علمی و افزایش آگاهی مردم این ذهنیتها به مروز از بین رفت و لازم به ذکر است که بدانید برداشت بیش از حد مو به بانک مو آسیب میرساند در بانک موی هر فرد چیزی حدود  30 الی 40 هزار تار مو بیشتر وجود ندارد که با توجه به مراحل کاشت در هر مرحله تعداد قابل توجهی قابل برداشت هست مثلا در مرحله اول کاشت چیزی  بین 8 الی 12 هزار تار مو  در مرحله دوم  5 الی 6 هرار تار مو و در مرحله سوم چیزی حدود 3 الی4 هزار تار مو قابل برداشت نیست که در نهایت بیشتر از 20هزار تار مو از بانک مو قابل برداشت نیست چون اگر بیش از این برداشت شود خود ناحیه پشت سر دچار کم پشتی میشود.

سوال : آیا خانم ها هم میتوانند از کاشت مو استفاده کنند؟

پاسخ: مشکلی که اکثر خانم ها دارند مشکل کم پشتی مو هستش و با توجه به اینکه برای ایجاد تراکم نیست و فقط در نواحی که واقعا دچار کم موئی شدند مناسب هست نمیتونم با قطعیت بگوئیم که کاشت  برای خانم ها مناسب هست و از آنجا که برداشت مو از پشت سر انجام میشود خانم ها در این نواحی برعکس آقایان دچار ریزش مو و کم پشتی هستند بنابراین در بین خانم ها اولا نمیتوانیم تراکم زیاد ایجاد کنیم دوما نمیتوانیم تضمین کنیم که موی کاشته شده دچار ریزش نشود یا موی کاشته شده دائمی باشد و ممکن است در چند سال آینده دچار ریزش شود.

دو روش برای رفع کم پشتی مو خانم ها توصیه میشود:

  1. روش درمانی طبی دارویی که براساس آزمایشات و بررسی علتهای ریزش مو طی یک دوره درمانی از داروها و ویتامین هائی که برا رشد مو و جلوگیری از ریزش مو موجود هست استفاده میشود.
  2. روش PRP که در مورد تاثیرات این روش شباهت زیادی وجود دارد ولی ناچارا در خانم هائی که هنوز به اون حد از ریزش مو و کم پشتی نرسیده اند این روش توصیه میشود.

سوال: آیا کاشت ابرو هم قابل انجام است؟

پاسخ: کاشت ابرو عمل رایجی هست برای خط بخیه و یا قسمتی از ابرو دچار ریزش شده باشد کاشت انجام میشود فقط لازم است بدانید که کاشت ابرو برای مواردی چون پرپشت کردن ابرو , تغییر فرم ابرو و یا زیباتر کردن ابرو مناسب نیست چون ابروئی که کاشته میشود نسبت به ابروی طبیعی و نرمال خود فرد از کیفیت کمتری برخوردار است قابل توجه خانم هائی که به دلیل تتو ابرو دچار ریزش ابرو شدند لازم است بدانید که کاشت ابرو برای کسانی که تتو انجام دادن هم قابل انجام هست و هم از کیفیت خوبی برخوردار است.

آموزش کاشت مو

سوال : آیا کاشت موی صورت برای آقایان امکان پذیر است؟

پاسخ: با توجه به اینکه موهای برداشت شده از پشت سر برداشته میشود و تفاوت بارزی با موهای صورت دارد افراد نتیجه مطلوبی از کاشت مو برای صورت نمیگیرند و ما هم همچین کاشتی را توصیه نمیکنیم ولی افرادی که در منطقه محاسن دچار جوشهای صورت , سوختگی و یا بخیه هستند میتوانند برای پنهان کردن این نواحی از کاشت مو استفاده کنند با اینکه با قسمتهای دیگر صورت کمی متفاوت میشود ولی برای این افراد کاشت مو مناسب اشت

سوال : آیا کاشت مژه قابل انجام است؟

پاسخ : کاشت مژه نیز مثل سایر کاشتها قابل انجام است اما نه برای پرپشتی مژه و زیبائی چشمها بلکه کاشت مژه صرفا برای افرادی که بنا به دلایلی (شیمی درمانی – سوختگی و یا عوامل ژنتیکی) مژه های خود را از دست دادن مناسب است با اینکه مژهای کاشت شده با مژهای طبیعی خود فرد کاملا متفاوت است ولی ناچارا بهتر از نداشتن مژه است و قابل ذکر است که بدانید کاشت مژه بسیار دشوار و سخت است. لازم به ذکر است از آنجا که از موهای پشت سر برای کاشت مژه استفاده میشود و این موها انحنا و حالتی ندارند فردی که کاشت مژه برای زیبائی و پرپشت کردن مژه انجام داده همیشه باید درگیر حالت دادن و ایجاد انحنا مژه هلای کاشته شده با مژهای طبیعی خود باشد.

سوال : کسانی که دچار ریزش موی منطقه ای یا سکه ای شده اند میتوانند کاشت مو انجام دهند؟

پاسخ : ریزش موی سکه ای جزء موارد ممنوعیت های کاشت مو هست چون امکان دارد که مو رشد کند ولی دوباره همان مو دچار ریزش شود.

سوال : آیا میتوان برای کسانی که دچار طاسی کامل شدن از قسمتهای دیگر بدن مو برای کاشت برداشت شود؟

پاسخ : از موی بدن هم برای کاشت میشود استفاده کرد ولی برای افرادی که کاملا دچار ریزش مو شدند و مویی ندارند جلوه بسیار بدی پیدا میکند و این افراد بهتر است دنبال روشهای مصنوعی باشند.

سوال: آیا کاشت مو عوارض خاصی دارد؟

پاسخ : با توجه به اینکه افراد استرس و دلواپسی زیادی از کاشت مو دارند لازم است که بدانند یه عمل ساده و سرپائی میباشد که مانند پرکردن یه دندان میباشد که عوارض و مراقبت های خاصی ندارد ولی نکته قابل توجه این است که از آنجا که کار کاشت مو با خون افراد سروکار دارد توصیه میشود که اینکار توسط جراح مجرب و در کلینیکهای مجهز و دارای تجهیزات پیشرفته و کاملا استریل انجام شود.

پیوند مو

سوال : آیا بعد از کاشت مو استفاده از دارو لازم است؟

پاسخ : از آنجا که داروهای تقویتی و هورمونی معمولا روی موهای کاشته شده تاثیری ندارند ما داروی خاصی رو پیشنهاد نمیکنیم ولی از آنجا که کاشت مو هم یک نوع جراحی هست به مدت 10 الی 12 روز داروهائی مثل مسکن , آنتی بیوتکها و ویتامین c جهت تسریع در بهبود بخیه ها تجویز میشود حتی افرادی که کاشت مو انجام میدهند هم در معرض ریزش مو هستند به همین دلیل داروهایی برایشان تجویز میشود که صرفا برای جلوگیری از ریزش موهای خودشان است نه موهای کاشته شده

سوال: آیا روشی برای جلوگیری از ریزش مو وجود دارد قبل از اینکه به مرحله کاشت برسد؟

پاسخ : یکی از عوامل اساسی در آقایان وراثتی هست که هورمون های جنسی نیز روی این عامل تاثیر دارد پیشنهاد ما استفاده از داروهای ضد هورومون هست که  هورمون های جنسی رو کمتر و شدت ریزش رو کم میکنه ولی تا الان داروئی که با قطعیت بشه گفت برای درمان ریزش مو موثر است ساخته نشده و کسانی که این ادعا را دارند احتمالا از داروهای هورمونی قوی استفاده میکنند که عوارض بدی روی سیستم بدن میگذارد.

سوال : آیا روشهای جدیدی برای کاشت مو به غیر از سه روش ذکر شده وجود دارد؟

پاسخ : متاسفانه تا امروز روشی غیر از این سه روش برای کاشت مو گفته شده وجود نداشته و هر روز تکنیک ها و ریزه کاری های جدیدی از این سه روش ارائه میشود ولی سعی بر این است که در سالهای آینده روشی رو مبتنی بر کشت مو ارائه دهیم که در آن روش تعدادی از موی افراد را در محیط آزمایشگاه تکثیر میکنیم و از آن موها برا کاشت استفاده میکنیم.

امیدوارم به طور کامل با مفاهیم آموزش کاشت مو آشنا شده باشید. با ما همراه باشید.

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها