دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

هر آنچه باید در رابطه با کاشت ناخن پا بدانید!

راضیه جعفری

به روز رسانی : 1398/07/15

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 01:58

بازدید : 1381

هر آنچه باید در رابطه با کاشت ناخن پا بدانید!

کاشت ناخن پا

کاشت ناخن هم به جهت زیبایی و هم در برخی افراد به جهت شکننده بودن ناخن ها، نداشتن ناخن های زیبا و خوشرنگ به دلایل ژنتیکی و ... بسیار رایج شده است. اگر شما هم در فکر انجام آن هستید مقاله زیر را در این خصوص مطالعه کنید تا با اطلاعات کافی و طیب خاطر اقدام به کاشت ناخن نمایید.

مراحل کاشت ناخن پا

روش های مختلف کاشت ناخن پا

کاشت به روش ژل: در این روش ابتدا ماده ضد قارچ را روی ناخن ها می گذارند، سپس مواد ژل ناخن که به صورت آماده در بازار موجود است را بر روی ناخن ها گذاشته و در دستگاه مخصوص ( یو وی) قرار می دهند تا ناخن ها کاملا خشک شوند.

روش های مختلف کاشت ناخن پا

کاشت به روش پودری

ناخن های مصنوعی را از نیمه ناخن طبیعی، کار می گذاریم. در این روش مانند روش ژل اول ماده ضد قارچ به ناخن ها می زنیم، حالا پودر کاشت را روی ناخن ها گذاشته و در راستای قالب ناخن کار می کنیم. در این روش ناخن ها را با سوهان برقی شکل می دهیم تا جایی که در هر ده انگشت هیچ تفاوتی دیده نشود. این نوع کاشت بهترین روش کاشت است که کمی زمان بر بوده و نسبت به سایر روش های کاشت محکم تر و مقاوم تر است.

کاشت ناخن پودری

کاشت به روش قالبی

کاشت قالبی راحت ترین نوع کاشت است و هم چنین نسبت به دو روش ژل و پودری کیفیت و ماندگاری کمتری دارد و نمی توان در این روش ناخن ها را سوهان کشید. برای انجام این روش اول مواد را درون قالب ناخن مصنوعی می ریزیم تا شکل بگیرد. بعد از اینکه ماده ضد قارچ را روی ناخن ها ریختیم، قالب ناخن مصنوعی را روی ناخن ها گذاشته و فشار می دهیم تا شکل بگیرد و کمی صبر میکنیم و در آخر ناخن های مصنوعی را برمی داریم. بهتر است از این روش برای کاشت ناخن استفاده نشود، زیرا پس از مدتی ناخن ها هوا می گیرند و با توجه به اینکه رعایت بهداشت پا سخت تر است به سرعت مستعد قارچ زدن می شوند.

آموزش کاشت ناخن پا با فرمر

کاشت به روش میکس

در این روش ماده ضد قارچ را روی ناخن ها ریخته و کاشت به روش پودری را شروع می کنیم. بعد از سوهان کشیدن ناخن ها، فقط لایه ژله ای را بر روی ناخن گذاشته و در دستگاه مخصوص خشک می کنیم. این روش از کاشت نسبت به روش های دیگر از کاشت گران تر است و مقاومت بیشتری دارد.

پا و کاشت ناخن های آن

کاشت ناخن پا چه معایبی دارد؟

ناخن ممکن است برخی افراد به مواد کاشت حساسیت داشته باشند و این حساسیت باعث بروز اگزما شود. همچنین اگر نکات بهداشتی را رعایت نکنند ناخن هایشان دچار قارچ می شود.

کاشت ناخن پا فانتزی

بعد از کاشت ناخن چه نکاتی را باید رعایت کنیم

هنگام کار با مواد شیمیایی حتما از دستکش استفاده کنید. به وسایلی که آلوده هستند دست نزنید. به ناخن های کاشته شده ضربه یا فشار وارد نکنید. از رفتن به استخرهای عمومی بپرهیزید زیرا ممکن است احتمال بروز قارچ را در ناخن ها افزایش دهد.

نکاتی برای کاشت ناخن پا

قیمت کاشت ناخن پا

قیمت کاشت ناخن پا بستگی به مواد مورد استفاده برای کاشت، منطقه و سالن کاشت ناخن و مهارت ناخن کاردارد.

آیا کاشت ناخن پا خطرناک است؟

ناخن های پا به دلیل این که نسبت به ناخن های دست در طول روز در هوای آزاد کم تری قرار می گیرد، نیاز به مراقبت بیشتری دارند و هم اینکه معمولا بهداشت پا نسبت به بهداشت دست کم تر رعایت می شود بنابراین دو دلیل کاشت ناخن پا می تواند خطرناک باشد.

قیمت کاشت ناخن پا

وسایل مورد نیاز برای کاشت

سوهان برقی، دستگاه مخصوص برای خشک کردن ژل، میز و صندلی مخصوص کاشت، بالشتک مکنده، دستگاه طراحی ناخن، قلم، گوشت گیر، کاتر، سوهان دستی، ناخن گیر،فرمر، چسب طراحی ناخن و ... لوازم مورد نیاز برای کاشت ناخن هستند.

ابزار کاشت ناخن

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها