دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

گریم داماد و آرایش مردانه

راضیه جعفری

به روز رسانی : 1398/07/22

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 02:13

بازدید : 365

گریم داماد و آرایش مردانه

گریم داماد

هینریش بروگش ـ خاورشناس آلمانی در کتاب "سرزمین آفتاب " درباره ی شمایل مردان ایرانی اینگونه می نویسد: « مردان اصیل ایرانی که من امکان دیدن و تحقیق درباره هزاران نمونه‌اش را داشته‌ام، دارای قدی بلند، اندامی متناسب، دست ‌و پایی ظریف و کوچک و چهره‌ای بیضی شکل اند؛ اندازه سرش به ‌قاعده، دماغش کشیده، دهانش خوش ‌ترکیب، چشمانش سیاه و درشت و ابروانش پرپشت و کمانی و اغلب به‌هم‌ پیوسته است. پیشانی ‌اش نسبتا بلند و موهایش سیاه ‌رنگ و صاف، ریش پرپشت و مجعد است و اکثرا در اثر استفاده از مواد رنگی، اندکی به سرخی می‌زند. لبانش، دارای خطوطی مشخص و دندان‌ هایش کاملا سفید است.» و در انتها یادآور می شود که « آنچه برایم مسلم است، این است که یک مرد معمولی ایرانی، می‌تواند ادعا کند زیبایی مردانه ‌اش خیلی بیشتر از حد متعارف است.»

آرایش مردانه

داماد قرار نیست آرایش کند!

حتما با خواندن مطالب بالا با خود می گویید کسی با داشتن اینهمه وجنات و زیبایی دیگر نیازی به آرایشگر و گریم ندارد! درسته؛ به هیچ عنوان قرار نیست چهره ی مردانه ی آقای داماد در به یاد ماندنی ترین شب زندگی اش دچار تغییرات محسوس و تصنعی شود. هزینه ی گریم چهره ی داماد شاید دو درصد از کل بودجه مراسم عروسی را هم شامل نشود اما شخصی که قرار است در تمامی لحظات شب عروسی در کنار عروس حضور داشته باشد و این لحظات با شکوه قطعا قرار است به ثبت برسند پس رقابت میان عروس خانم و آقای داماد در آراستگی کاملا منطقی به نظر می رسد. وقتی بهترین لباس و استایل داماد در شب عروسی با گریم صورت ضعیفی همراه باشد مسلما نمی توان انتظار معجزه از عکاس های این شب رویایی داشت تا بتوانند زیر نور فلش دوربین های عکاسی تمام خطوط و لکه ها و دورنگی های صورت او را بپوشانند. سالن های زیبایی مختص آقایان برای ارائه خدمات در جهت متعادل و متناسب سازی، هماهنگی و تقارن چهره ی آقایان برنامه ریزی شده اند و این فرصتی است که داماد نیز چون عروس در این شب با شکوه بدرخشد.

متعادل سازی چهره مردانه

گریم داماد چگونه است؟

گریم صورت داماد باید به دست یک آرایشگر ماهر و حرفه ای و در آرایشگاهی مطمئن صورت پذیرد چون قرار نیست شاهد استفاده ای نابجا از لوازم آرایشی باشیم. در واقع آرایش صورت آقایان هرگز به مفصلی آرایش خانم ها نیست بلکه استفاده از گریم اینجا دست یافتن به رنگ پوستی یک دست بخصوص در نواحی اصلاح شده صورت و سیاهی های دور چشم است. اینکه برخی از آرایشگران در شب عروسی از انواع لوازم آرایشی برای داماد استفاده می کنند؛ قطعا به معنای گریم نیست. قرار است آرایش چهره ی داماد به گونه ای باشد که حتی نزدیک ترین افراد او نیز متوجه این تغییرات مثبت نباشند و این در حالی است که همه زیبایی او را ناخودآگاه تحسین خواهند کرد چرا که در این شب آقای داماد دارای چهره ای هماهنگ سازی شده و پوست صورتش یکدست و چهره ای شاداب و جوان تر از قبل خواهد داشت.

گریم صورت داماد

دانستنی های آرایشی و گریم داماد

انجام کارهای پوستی داماد در اولویت گریم قرار دارد. دست یافتن به پوستی شاداب و جوان بلندترین گام در این مسیر است. سم زدایی و استفاده از ماسک و کرم های گیاهی خنک کننده و پاک ساز می تواند کمک شایانی به داشتن گریمی طبیعی کند.
کوتاهی موها و شکل دهی به آنها: بخش بزرگی از جذابیت آقایان مربوط به این بخش است که باید بر اساس فرم چهره ی شخص صورت پذیرد. مدل موی مردانه یک عنصر و دارایی بسیار مهم و تاثیرگذار در استایل آقایان است و نقش به سزایی در جذابیت آنان دارد.
رفع موهای زائد روی گونه ها: اصلاح موهای زائد روی گونه ها بهتر است یک روز قبل از گریم با کمک وکس و یا بند انجام شود. چون این موها باعث کاهش زیبایی چهره ی داماد می شوند.

نکات آرایشی صورت مردانه

نکات مهم اصلاح صورت برای یک آرایش مردانه جذاب

اصلاح صورت: اصلاح صورت تنها برای آقایانی استفاده می شود که ریش ندارند چون پس از زدن ریش، ریشه باقی مانده در صورت باعث ایجاد رنگ سبز بر روی پوست می شود برای از بین بردن این دو رنگی از کرم های مخصوصی استفاده می شود تا جای ریش محو شده و پوست صورت یکدست و یکنواخت شود. ناگفته نماند برای یکنواختی پوست صورت قرار نیست از کرم های رنگی استفاده شود بلکه فقط از مواد بی رنگ برای گریم کردن صورت داماد استفاده می شود و بعد از اتمام کار گریم از پودر فیکس برای ثابت نگه داشتن گریم صورت داماد بهره می برند.  مرتب کردن ابروها : از آنجایی که ابرو مکمل زیبایی چشم است نمی توان نقش آنها را در زیبایی چهره نادیده گرفت. دستکاری ناشیانه و بی ملاحظه ابرو می تواند حالت و شکل چشم ها را نیز تحت تاثیر قرار دهد از این رو مدل ابرو باید متناسب با فرم چهره و کاملا مرتب انجام شود. کم کردن موهای ابرو به گونه ای که مو از ریشه خارج شود تفاوت رنگ محسوسی را در چهره ی آقایان ایجاد می کند چون پوستی که در زیر ابرو قرار دارد چند درجه از پوست صورت روشن تر است؛ به همین جهت نبایستی از موهای اطراف ابرو کم شود و تنها به مرتب کردن آنها بسنده کرد.
مدل ریش: مدل ریش آقایان باید هماهنگ و متناسب با میمیک چهره، پوشش و تیپ و البته مدل موی آنها انتخاب شود. مدل ریش می تواند آقایان را به فردی عبوس، با جذبه، جنتلمن و ... مبدل سازد. آرایشگران حرفه ای در انتخاب مدل ریش به مقوله ی تناسب آن با سن و قد و وزن نیز توجه می کنند.

آموزش گریم مردانه

نحوه کانتورینگ چهره مردانه

متعادل سازی بینی: در گریم داماد برای انواع فرم های بینی چاره اندیشی شده است. در صورت کشیده بودن بینی البته اگر بلندی آن بیش از حد استاندارد باشد می توان با ایجاد سایه روشن، آن را کوتاه تر نموده تا با بقیه ی اجزا صورت هماهنگ شود. در صورت پهن بودن بینی از ابتدای سوراخ بینی تا محلی که پهنای بینی قابل مشاهده است سایه تیره زده می شود و همینطور برای زیر پل بینی نیز از سایه تیره استفاده می شود و... آرایشگران و متخصصان آرایش و زیبایی در گریم صورت داماد قبل از انجام هر کاری ابتدا فرم صورت را تشخیص می دهند و در صورت داشتن عیب، آنها را با کمک تکنیک های گریم صورت از بین می برند و شما می توانید شاهد صورتی بی نقص و با طراوت باشید.

گریم حرفه ای مردانه

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها