خاصیت لیمو روی پوست و علت اسیدی بودن پوست

در یکی از ویدئو های قبلی من به اشتباه گفتم که لیمو خاصیا قلیایی دارد و اسیدی نیست و هیچ آسیبی به پوست نمی رساند. اما با تحقیقاتی که کردم متوجه شدم که لیمو اسیدی است و که مقدار اسیدی بودن لیمو ۲،۲  می باشد. ولی برای پوست اسیید بودن نیاز است و خود پوست اسیدی است. علت آن این است که  میکروب های در هوا وجود دارد که برای پوست مضر هستند. وقتی که این میکروب ها روی پوست می نشیند خاصیت اسید پودن پوست سبب می شود این پمیکروب و باکتری ها از بین برود و وارد پوست نشود.

علت اصلی بیماری و حساسیت های پوستی چیست ؟

همه بیماری هایی که پوست ما دچار آن می شود مثل جوش آکنه چرب شدن خشکی پوست پوسته پوسته شدن ترک خوردن اگزما و سایر بیماری های پوستی که به آن دچار می شویم علت اصلی آن نامناسب بود شرایط سطح پوست می باشد. خلی از موارد اگر داخل بندن مان مشکلات بیماری مثل تنظیم نبودن ph بدن سبب ایجاد بیماری پوستی می شود. یکی از این بیماری ها که روی پوست صورت تاثیر می گذارد بیماری کبد چرب است مه سبب ایجاد جو ش های قرمز روی سطح پوست می شود. شما اگر پوسس تان خشک باشد یا چربب= باید سعی کنید مخیط پوست را در یک مرحله خنثیا بودن نگه دارید.یک پوست سالم و رمال پوستی است ک حالت اسیدی و مقدار آن بین ۴٫۵۰ الی ۵٫۵٫۰ می باشد. پوست های چرب دارای منافذ بسته هستند و همچنین  پوست های خشک منافذ باز دارند که حالت تدافعی آن پایین است.

مقدار مصرف آبلیمو برای ساخت ماسک خانگی با لیمو

برای ماسک خانگی صورت ما باید حالتی را ایجاد کنیم که حالت خنثی به پوست بدهد . و باید لیمو را مستقیم روی پوست نزنیم شاید در همان لحظه یه حالت سادبی و خوبی ب پوست بدهد ولی به مرور زمان به پوست آسیب می زند. کلا موقعی که میخواهیم ماسک خانگی با لیمو درست کنیم بهتر است ترکیبات دیگری نیز در آن اضافه کنیم  این ترکیبات می تواند عسل باشد و مقدار کمی لیمو اضافه کنی.

برای دید ویدئو های برای آموزش ساخت ماسک خانگی با لیمو فیلم بالا را ببینید.

برای دیدن آموزش ساخت ماسک خانگی به روش های مختلف کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *