این ویدئو راجب مراقبت از  پوست بعد از زایمان است که من خودم بعد از یک سال و نیم انجام دادم و به مرور زمان نتایج خوبی گرفتم و پوست صورتم مثل دوران قبل از بارداری شده به همین دلیل گفتم برای شما هم بگم که دیگه نگران لک و کک و مک بعد از دوران بارداری نشید.

نکات مهم  مراقبت از پوست بعد از زایمان

 1. همانطور که میدانید قرص هایی در زمان باردای مصرف می کنید به پوست آسیب می رساند و تغذیه نامناسب باعث کدر شدن پوست می شود.
 2. و همچنین غذا ی گرمی جوش صورت را زیاد می کند بهتر اس که این غذا ها را کم تر بخورید مثل فسنجان.
 3. اولین مسئله مهم تغذیه و شرایط زندگی است که روی پوست تاثیر به سزایی دارد.
 4. برای بازسازی پوست دیر نیست اگر از فارغ شدن تان زمان زیادی گذشته نگران نباشید از همین امروز شروع کنید.

کارهایی که باید برای مراقبت از پوست بعد از زایمان انجام داد

 1. استفاده از میوه سبزیجات را بعد از بارداری زیاد کنیم تا آب مورد نیاز بدن تامین شود .
 2. غذاهایی که به آن ها آلرژی داریم و بعد از آن صورتمان جوش میزند را کمتر بخوریم . معمولا غذا های که طبع گرم دارند مثل گردو و خرما بعد از خوردن باعث ایجاد جوش روی صورت می شوند بهتر اس بعد از خوردن این ها برای مراقبت از پوست آبلیمو بخوریم.
 3. همان طور که میدانید مراقبت از پوست بعد از زایمان  روشن نیاز به مراقبت های بیشتری دارند و حساس تر هستن و جای لک و جوش روی آن ها بیشتر می ماند.
 4. کرم های روز و شب را فراموش نکنید برای مراقبت از پوست بعد از زایمان ضروری هستند.
 5. کرم مرطوب کننده را نیز به طور مداوم استفاده کنید البته قبل از خرید توجه کنید که با پوستتان سازگار باشد و مخصوص تنوع پوست شما باشد. کرم مرطوب کننده ای خوب است که پوست را چرب نکند و سریع جذب پوست شود و صورت را لطیف کند.
 6. یکی از نکات خیلی مهم نحوه ی شستن صورت و پاک کردن آرایش است . همیشه با شوینده مناسب به پوست صورت تان بشورید سعی کنید از صابون  استفاده نکنید و اگر استفاده کردی ph  مناسب داشته باشد و هوشمندانه چربی های مضر را از بین ببرند . به هیچ عنوان با آرایش نخوابید و آرایش را به طور کامل پاک کنید.
 7. اگر زیاد بیرون می روید  گرد و خاک روی پوست زیاد می شیند به محض رسیدن به منزل صور تان را بشورید.
 8. در دوران بارداری داروهایی که مصرف می کنید شاید باعث این بشود که پوست تان آسیب ببنید نگران نباشید با دکتر خود مشورت کنید.
 9. مصرف یک سری از دارو های دیگر نیز باعث ایجاد جوش و یا خشک شدن پوستی شود کاتالوگ درون دارو را بخوانید تا مطمئن شوید یک سری از آن ها باعث ایجاد اکنه می شود.
 10. خوردن لبنیات زیاد مثل شیر  باعث می شود ph خون پایین شود که خون اگر سلامت نباشد تاثیر مستقیم روی پوست دارد . پس بهتر است برای مراقبت  از پوست بعد از زایمان از لبنیات استفاده نکنید.
 11. از پاک کننده های آرایش صورت برای مراقبت از پوست استفاده کنید توجه کنید که دارای الکل نباشد و ویژگی آبرسانی پوست داشته باشد و وجود روغن های گیاهی در این پاک کننده ها باعث لطافت پوست می شود.

با موارد گفته شده می توانید مراقبت از پوست بعد از زایمان را انجام دهید حتی اگر زمان زیادی از فارغ شدن شما می گذرد . نگران نباشید با رعایت نکات گفته شده سلامت پوست را دوباره با مراقب از پوست بدست خواهید آورد و مثل سابق پوستی جوان و شاداب خواهید داشت . حتی شما می توانید از ماسک های خانگی دست ساز استفاده کنید که باعث ابرسانی و شفافیت می شود برای دیدن آموزش کلیک کنید .

مراقبت پوست بعد از زایمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *