آموزش گذاشتن و برداشتن لنز چشم و مراقبت های آن

آموزش گذاشتن لنز چشم

قبل از هر کاری دقت نمایید که چشم نسبت به میکروب ها موادخارجی بسیار حساس است پس اول از همه دست خود را به خوبی با آب و صابون بشویید و دقت کنید هنگام برداشتن لنز دستان شما پرز یا کرم یا سایر موادخارجی دیگر نداشته باشد سپس ابتدا در قوطی نگهداری لنز را باز کنید  با انگشت اشاره لنز را بردارید و آن را چند بار پست دست خود بکشید تا آب محلول آن گرفته شود تا کمی خشک شود سپس دقیقا وسط پرز را سر انگشت اشاره خود قرار دهید و با دو انگشت دست دیر پلک پایین را به سمت پایین و بکشید و لنز را در چشمان خود قرار دهید .

پس از گذاشتن لنز چندبار پلک بزنید و چشمان خود را به اطراف حرکت دهید تا لنز به طور کامل سر جای خود قرار بگیرد .

اگر برای اولین بار گذاشتن لنز چشم را انجام می دهید ممکن است کمی اذیت شوید که کاملا طبیعی است و ممکن است اگر چشم های حساسی دارید در ابتدا کمی سبب سوزش چشم شما گردد ولی پس از مدتی به حالت طبیعی برمی گردد .

آموزش برداشتن لنز چشم

برای برداشتن لنز چشم ابتدا دست خود را به خوبی شستشو دهید و برای شروع کا ربرداشتن لنز چشم کمی سر خود را پایین بیاورید و پلک پایین چشم را به طرف پایین بکشید و با دو انگشت و بدون استفاده از ناخن به آسانی لنز را از درون چشم خود بردارید .

نیازی نیست هنگام برداشتن لنز چشم ترسی داشته باشید که به چشمان شما آسیب ببیند زیرا این کار خطری ندارد وبدون ترس این کار را انجام دهید .

مراقب های استفاده از لنز چشم

-بسیاری از افراد که حرفه ای هستند و بارها عمل گذاشتن لنز چشم را انجام داده اند با ناخن خود لنز چشم را برمی دارند و در چشمان خود می گذارند ولی اگر شما برای بار اول است که عمل گذاشتن لنز چشم را انجام می دهید بهتر است با انگشت خود این کار را انجام می دهید زیرا انجام این کار اگر در انجام آن ماهر نباشید می تواند به چشمان شما آسیب برساند و یا لنز را خش دار کند که سبب اذیت شدن شما شود .

-پس از هر بار استفاده از لنز چشم سرم نگهداری آن را که در قوطی آن است تعویض کنید و لنز چشم را نیز درون سرم بشویید و درون سرم جدید قوطی نگهدارنده لنز چشم قرار دهید .

فیلم آموزش گذاشتن و برداشتن لنز چشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *