اسکالپ میکروپیگمنتیشن چیست ؟

اسکالپ میکروپیگمنتیشن کاشت رنگدانه در سطحی ترین لایه پوست سر می باشد و برای خانم ها و آقایان که دچار کم پشتی مو هستند کاربرد دارد در واقع  کلمه اسکالپ به معنای کف سر یا پوست سر می باشد و کلمه میکروپیگمنتیشن به معنای هاشور زدن است که هر دو این ها با هم به معنای هاشور زدن کف سر می باشد . این روش با استفاده از ترکیب رنگ های مختلف و البته شبیه به رنگ موی مراجعه کننده انجام می گیرد .

مقایسه اسکالپ میکروپیگمنتیشن ابرو و سایر روش ها در پرپشت تر کردن مو

موضوع اول محدودیت هایی است که این روش ها دارند که در میکروپیگمنتیشن محدودیتی وجود ندارد و کاشت مو بدلیل تراشیده شدن تمام موهای سر محدودیت دارد و دارو نیز محدودیت دارد زیرا که هر جا که شخص می رود باید دارو را نیز همراه خود داشته باشد و در مورد پودر نیز محدودیت آن هنگام باران است که در صورت بارش باران پودر یا تاپیک خراب می شود و در آخر در مورد اکستنشن نیز محدودیت ها این ها می باشد که هر ماه نیاز به ترمیم دارد و همچنین گره خوردن و… آن از محدودیت های آن می باشد .

موضوع دوم دوره بازگشت به زندگی عادی آن می باشد که از آن به عنوان دوره نقاهت نیز یاد می شود که این مدت زمان در روش میکروپیگمنتیشن وجود ندارد و درد و نیاز به بانداژی ندارد ولی در مورد کاشت مو برگشت به زندگی عادی طولانی است چون مو ها به طور کامل تراشیده می شوند و مدت زمانی طول می کشد تا مو ها بلند شوند و همچنین داروهای بی حسی که استفاده می شود برای مدتی در حدود ۱ الی ۲ روز روی سر می مانند و فرد در ناحیه سر احساس سنگینی می کند و سر دارا بانداژ می باشد .

در مصرف دارو بازگشت به زندگی عادی طولانی می باشد و تا زمان اتمام دارو ها می باشد و در پودر (تاپیک) و اکستنشن نیز محدودیتی در زمینه زمان بازگشت به زندگی عادی وجود ندارد .

موضوع سوم گارانتی می باشد که تنها روش دارای گارانتی روش میکروپیگمنتیشن است و سایر این روش ها دارای گارانتی و تضمین بعد از انجام نیستند .

عوارض جانبی روش های کاشت مو

هیچ یک ازروش های اسکالپ میکروپیگمنتیشن کاشت مو پدر و اکستنشن عوارض جانبی ندارند اما در مصرف دارو ممکن است از لحاظ مشکلات هورمونی در بعضی افراد عوارضی ایجاد شود .

چرا اسکالپ میکروپیگمنتیشن بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است ؟

با خواندن مقایسات بالا به وضوع مشخص می شود که چرا اسکالپ میکروپیگمنتیشن مدتی است نسبت به روش های دیگر پرپشت کردن مو بیشتر مورد توجه افراد قرار گرفته است و طیف وسیعی از مخاطبان را جذب کرده است .

چه کسانی می توانند مخاطب و کاربر اسکالپ میکروپیگمنتیشن باشند ؟

-کسانی که کاشت مو انجام داده اند طی یک الی دو جلسه و به نتیجه مطلوب خود نرسیده اند و تراکم موی مد نظرشان حاصل نگردیده کاندیدای استفاده از اسکالپ میکروپیگمنتیشن هستند.

-آقایانی که به دلیل فشار عصبی یا دلایل دیگر دچار ریزش سکه ای موها در ناحیه ریش و سبیل شده اند می توانند از این روش برای همگن کردن مو های موجود و قسمت های خالی استفاده کنند.

-افرادی که دچار ریزش مو و طاسی دوره ای می شوند .

-برای خردسالان که نمی توانند کاشت یا ترمیم مو انجام دهند .

-افرادی که خون رسانی به بخشی از سر آن ها مختل گردیده است به دلایل مختلف از جمله سوختگی و شکستگی سر و زخم و …

مدت زمان انجام اسکالپ میکروپیگمنتیشن و تعداد جلسات آن به چه صورت می باشد ؟

اسکالپ میکروپیگمنتیشن نیاز به ۲ تا ۳ جلسه انجام کار دارد و فاصله میان این جلسات میتواند ۲ تا ۳ هفته باشد .

اسکالپ میکروپیگمنتیشن بهترین روش برای پر پشت کردن مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *