چرا باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنیم ؟

نورخورشید  سبب بسیاری از بیماری های پوستی می گردد و همچنین سبب سوختگی و لک و چروک پوست نیز می گردد بنابراین استفاده از کرم ضد آفتاب برای محافظت از پوست ضروری می باشد به همین دلیل ما در سایت ماتیکیا آموزش انتخاب بهترین ضد آفتاب را قرار داده ایم تا شما عزیزان از آن نهایت استفاده را ببرید .

نور خورشید صدمه های بسیاری به پوست ما می زند زیرا این نور طیفی پیوسته از امواجی مانند فروسرخ و مرئی و فرابنفش می باشد که نور فرابنفش برای پوست ما مضر است و دو نوع<< آ >> و << ب >> را داراست که نوع اول آن بسیار خطرناک است و تا لایه های عمقی پوست ما نفوذ می کند و علاوه بر سوختگی و… ممکن است حتی سبب سرطان نیز بشود و نوع دوم آن نوعی از آن می باشد که از لایه اپیدرم پوست ما فراتر نمی رود و سبب سوختگی و لک و چروک پوست می گردد البته به هیچ وجه نمی توان منکر فواید نور خورشید نظیر ویتامین های آن شد ولی پوست ما در مقابل نور آفتاب نیاز به محافظت داراست و اینجاست که انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب اهمیت فراوانی پیدا می کند .

به صورت یک باور غلط افراد تصور می کنند زمانی که هوا ابریست نیازی به استفاده از محافظ پوست نیست این در حالی است که ابر تنها نور مرئی از طیف نور خورشید را جذب می کند و نور فرابنفش همچنان به زمین می رسد و به پوست آسیب می رساند و باید از آن استفاده نماییم .

در مقاله از سایت ماتیکیا ما قصد داریم آموزش انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب ها را جهت مراقبت از پوست به شما ارائه دهیم .

کرم های ضد آفتاب دو دسته هستند دسته اول آن ها به صورت شیمیایی هستند و اشعه فرابنفش را جذب می کنند و دسته دوم یک لایه محافظ در برابر نور خورشید روی پوست ما ایجاد می کنند ولی بیشتر کرم های موجود ترکیبی از این دو دسته ذکر شده هستند .

آموزش انتخاب کرم ضد آفتاب متناسب با پوست خود

برای انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب حتما تا حالا روی کرم ضد آقتاب ها مشاهده کرده اید که عددی تحت عنوان اس پی اف نوشته شده است که این اعداد زمان آفتاب سوختگی شما در هنگام استفاده از  محصول مورد نظر نسبت به زمان بدون استفاده از آن می باشد برای درک بهتر این موضوع یک مثال می زنم ممکن است شما زیر نور مستقیم کرم آفتاب در مدت ۳۰ دقیقه به طور طبیعی آفتاب سوخته شوید حال اگر از یک ضد آفتاب با اس پی اف ۱۵ استفاده نمایید این مدت زمان ۱۵ برابر می شود و شما زیر نور مستقیم خورشید در مدت ۷ ساعت و ۳۰ دقیقه آفتاب سوخته می شوید .

انتخاب کرم با اس پی اف مناسب سلیقه ای و همچنین وابسته به پوست افراد و مقاومت آن دارد اما معمولا متخصص های پوست استفاده از کرم های با اس پی اف بالای ۱۵ را پیشنهاد می کنند .
نکته خیلی مهم در استفاده از ضد آفتاب استفاده مرتب و درست آن است که سبب کارایی بیشتر آن می شود و در هنگام استفاده از آن باید آن را به تمام سطح پوست بزنیم و اینکه حتما ۲۰ الی ۳۰ دقیقه قبل از قرار گرفتن زیر نور آفتاب از محافظ کننده پوست در برابر آفتاب استفاده نمایید .

ادامه نکات و آموزش های انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب را در سایت ماتیکیا مشاهده نمایید .

انتخاب بهترین ضد آفتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *