اکسیدان مو

اکسیدان مو در واقع یک فعال کننده شیمیایی است که رنگ های مو را فعال می کند و سبب می شوند که این رنگ ها جذب موی سر گردند همچنین می تواند از موی سر رنگ زدایی یا دکلره انجام دهد به همین دلیل است که هنگام رنگ مو یا دکلره مو آن ها را با اکسیدان ترکیب می کنند .

شناخت اکسیدان ها موضوع بسیار مهمی در رنگ مو می باشد زیرا شما برای بدست آوردن رنگ موی دلخواه باید بدانید چه اکسیدانی و چه مقداری از آن را با رنگ مو ترکیب نمایید تا رنگ موی موی دلخواه را بدست آید .

اکسیدان ها در انواع و کاربرد های مختلفی وجود دارند که براساس درصد عمل یا حجم دسته بندی می شوند و ما در این مقاله از سایت ماتیکیا قصد داریم انواع اکسیدان مو را به همراه کاربرد آن ها به شما معرفی نماییم .

معرفی انواع اکسیدان مو به همراه کاربرد

– اکسیدان مو ۱۰ حجمی یا ۳% که اکسیدان بسیار ضعیفی است و آسیب خیلی کمی به موی سر می زند و سبب آن می شود موی شما براقیت و شفافیت خود را حفظ نماید و برای زمانی که قصد تیره کردن موی روشن را داشته باشیم یا پوشش دادن سفیدی مو یا رنگساژ کردن موی دکلره کاربرد دارد .

-اکسیدان مو ۲۰ حجمی یا همان ۶% که آسیب چندانی به موی سر نمی رساند و برای از بین بردن سفیدی موها و تیره کردن مو ها کاربردی است .

-اکسیدان مو ۳۰ حجمی همان ۹% است که برای رنگ مو عادی از آن استفاده می گردد و رنگ مو را روشن می کند همچنین برای هایلایت و دکلره مو نیز بسیار کاربردی و عالی می باشد و مو ها را روشن می کند و پیشنهاد ما این است برای رنگ مو وهایلایت و دکلره مو از این اکسیدان استفاده نمایید چون برای این اعمال فوق العاده است و آسیب کمتری به موی سر شما می رساند .

– اکسیدان مو ۴۰ حجمی همان اکسیدان ۱۲% است که کاربرد کمی دارد دلیل آن هم قوی بودن آن است و آسیبی که به مو می زند و موها را خشک می کند و اگر مبتدی هستید پیشنهاد می کنیم از آن استفاده ننمایید یا با دقت و مواظبت فراوان استفاده نمایید .

اکسیدان های دیگری نیز وجود دارد که کمتر از ۱۰ حجمی هستند که بسیار ضعیف هستند و کاربرد چندانی ندارند و همچنین اکسیدان هایی با حجم بالاتر از ۴۰ که شامل ۵۰ یا ۶۰ حجمی هستند که بسیار کم هستند و فوق العاده خطرناک هستند و پیشنهاد ما این است که به هیچ وجه از آن ها استفاده ننمایید .

معرفی انواع اکسیدان مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *