دکوکرم چیست ؟

دکوکرم مخلوطی از پودر دکلره و روغن و کرم است که با فعالیت شیمیای خود پیگمنت های رنگی درون تارهای مو را به بیرون  می کشد و در واقع عمل دکلره مو را به صورت ضعیف انجام می دهد و تنها چند درجه مو را روشن می کند .

آموزش ساخت دکوکرم

دکوکرم ممکن است در منطقه شما وجود نداشته باشد و دسترسی به آن آسان نباشد بنابراین ما فیلم آموزش ساخت دکوکرم را را برای شما عزیزان قرار داده ایم تا با استفاده از آن و تهیه مواد آن خود به تنهایی در منزل دکوکرم بسازید و از آن استفاده نمایید .

مواد مورد نیاز برای آموزش ساخت دکوکرم شامل روغن نارگیل که در دمای اتاق به حالت جامد است و برا استفاده باید روی حرارت غیر مستقیم قرار گیرد تا به حالت مایع در بیاید همچنین می توانید به جای آن از روغن آرگان نیز استفاده نمایید و یک رنگ حرفه ای مو شماره E-0 و بهتر است از مارک ایگورا رویال باشد و دلیل استفاده از آن نیز این می باشد که حالت مایع پیدا کند و روی مو حرکت نماید و در نهایت پودر دکلره سفید که ضعیف تر از پودر دکلره آبی است و استفاده از آن راحت تر می باشد و همچنین در انجا م این کار به اکسیدان نیز نیاز داریم که بهتر است ضعیف باشد .

ساخت دکوکرم بسیار آسان است و کافیست این مواد را در یک ظرف غیر فلزی با هم مخلوط نمایید ولی نکته مهم در آن مقدار ترکیب این مواد برای انجام کار های مختلف است و مقدار استفاده از رنگ E-0 بستگی به خود شما و بلندی مو های شما دارد که خودتان می توانید آن را تشخیص دهید ولی ما در این مقاله مواد را بر اساس ۶۰ میلی لیتر E-0 توضیح می دهیم .

برای ساخت بیس یا پایه رنگ : یک قاشق غذاخوری پودر دکلره و دو تا سه قاشق غذاخوری روغن نارگیل و ۱۲۰ الی ۱۵۰ میلی لیتر اکسیدان در ازای هر ۶۰ میلی لیتر E-0

برای هایلایت مو : دو قاشق غذاخوری پودر دکلره و  دو تا سه قاشق غذاخوری روغن نارگیل و ۱۲۰ الی ۱۵۰ میلی لیتر اکسیدان در ازای هر ۶۰ میلی لیتر E-0

نکات مهم در ساخت دکوکرم

– نکته قابل توجه در انتخاب اکسیدان این است که بهتر است برای هایلایت و همچنین دکوکرم برای مو های مشکی از اکسیدان ۳۰ حجمی یا ۹% استفاده نمایید ولی اگر مو های ضعیف و آسیب پذیر یا موی با رنگ روشنی دارید و همچنین برای بیس یا پایه مو می توانید از اکسیدان ۲۰ حجمی در ساخت دکوکرم استفاده نمایید.

– دکوکرم ساخته شده نباید مدت طولانی بدون استفاده بماند و سعی کنید تا حداکثر ۳۰ دقیقه پس از ساخت دکوکرم آن را مصرف نمایید زیرا به دلیل واکنش های شیمیایی که درون آن اتفاق می افتد خنثی و بی مصرف می گردد .

– بهترین روغن برای ساخت دکوکرم روغن نارگیل می باشد و بهتر است قبل از همه پروسه ها رنگی بهتر است با استفاده از آن مو ها را چرب نمایید زیرا این عمل سبب آسیب کمتر به مو می گردد ولی در صورت در دسترس نبودن آن می توانید از روغن آرگان نیز استفاده نمایید .

– اشخاص دارای رنگ موی مشکی غیرطبیعی و شرابی دارند نباید این کار را انجام دهند زیرا ساختار رنگ آن ها فرق دارد و باید از ریموور ها استفاده نمایند

فیلم آموزش ساخت دکوکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *