این ویدئو راجب لک و اکنه پوستی است من کلی تحقیق کردم تا این ویدئو ساخته بشه و یک منبع مسوخه

لک  صورت چیست و چگونه بوجود می آید

در پوست ما یک سری سلولی وجود دارد به اسم ملانوست وظیفش تولید ملانین یا رنگ دانه است این رنگ دانه ها باعث تغییر رنگ پوست ما و ایجاد لک صورت می شود همون چیزی که طی سالها باعث ایجا رنگ پوست گندمی  ما میشود و باعث می شود که باشه رنگ افراد در ناحیه افریقا سیاه شود. وقتی تو تشکیل ملانین ها یا رنگ دانه های پوستی اختلال ایجاد ی شود باعث می شود که پوست ما دچار لک صورت بشود . یکی از علل های اختلال در تغییر رنگ ملانین و ایجاد لک صورت خورشید هست. هر چه مقدار ملانین پوست و فعالیت آن بیشتر باشد پوست تیره تر می شود.

لک های ذاتی :ژنتیکی و خانوادگی هست که در مادر و پدر و خانواده شما وجود داشته  لک صورت  ذاتی راه درمان دارد و نمی شود با لایه برداری و از بین برد

لک اکتسابی : لک هایی هستند که اتفاق می افتد مثل جوش جای زخم بارداری لک مشکل گوارشی و تغذیه افتاب سوختگی مشکل هورمونی مصرف دارو ها مصرف یک سری غذا ها و تماس با مواد شیمیایی باعث به وجود آمدن لک اکتسابی می شود.

لک صورت های دوران بارداری نیز از بین نمی رود ولی بیشتر لک اکتسابی بیشتر مواقع از بین می رود. هیچ وقت بخاطر از بین بردن لک ها سر خود دارو و کرم استفاده نکنید مممکن است دارو و قرصی که روی یک نفر جواب می دهد روی لک صورت شما نتیجع عکس داشته باشد.

طریقه ی از بین بردن لک صورت و جلوگیری از تشکیل کک و مک

  1. مصرف قرص  ویتامین ها مثل E , B , B12 یا مواد غذایی که این ویتامین ها را دارد.
  2. استفاده از ضد افتاب ها مخصوصا در فصل گرما که خیلی مهمه . یا حد اقل از کرم روزانه و یا کرم پودری استفاده کنید که ضد آفتاب در آن باشد. به طور کل نمی توان گفت که کدام ضد آفتاب برای پوست شما مناسب و خوب می باشد. باید به نوع پوست نگاه کنید و یک کرم ضد افتاب مناسب با جنس پوست و محل زندگی خود بخرید . در کل برای خرید ضد آفتاب حساسیت به خرج ندید  پیش یک پزشک متخصص برید تا یک انتخاب درست داشه باشید . کرم پودر هایی که حاوی ضد افتاب هستند به BBC  ( ب ب کرم ) معروف هستند اگر شما می خواهید از این نوع استفاده کنید کرم را بخرید که این علامت روی ضد آفتاب باشد.
  3. لایه برداری پوست به روش درست : منظور کیسه کشیدن پوست نیست کیسه کشیدن در بعضی مواقع باعث به وجود آمدن لک میشود.
  4. بعضی عطر ها نیز در اثر برخورد با تابش نور خورشید با پوست واکنش می دهند که باث ایجاد لک میشود.
  5. کرم های لانکوم نیز کرم های خوبی هستند که می توانید از آن ها استفاده کنید.
  6. شما حتی می توانید لیزر و میکرولیدینگ کنید که در مطب های پزشکی وجود دارد استفاده کنید البته همه این ها به طور کلی یک کار را انجام می دهند فقط فرایند در مان و قطعی بودن آن متفاوت است.

طریقه از بین بردن لک ها به طور کلی سه مرحله دارد :

  1. لیزر : که در صدر قرار دارد و حرفه ای تر و عمیق تر انجام می شود . و برای خال ها و لک  صورت های بزرگ است که حتما باید در مطب انجام بشود.
  2. میکرونیدینگ : سطحی تر از لیزر است و در سالن آرایشی انجام می شود.
  3. درمارولر : که سطحی تر است و شما خودتان می توانید خودتان در منزل انجام دهید برای دیدن آموزش در مارولر در منزل کلیک کنید.
ازبین بردن لک صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *