پیری زود رس

به نظر می رسد که برخی از قسمت های بدن زودتر از قسمت های دیگر نشانه پیری را ظاهر می سازند قسمت های خاصی از بدن که نشانه های پیری را ظاهر می سازند. قسمت خاصی از بدن ما در سنین پیری نرم و کشیده باقی می ماند . آن قسمت هایی از بدن که نشانه  پیری غالبا در آن ها زود تر ظاهر می شود صورت ، گردن و دستها هستند. برای درک اینکه چگونه صورت و دست و گردن چروک و پیری پوست پیدا می کند لازم است علل پیری پوست را درک کنیم. پیری زود رس پوست در مردان

علت اینکه چین ها و چروک پیری پوست ظاهر می شود چیست ؟

پیری پوست دلایل و علت های زیادی دارد ولی پنج علت اصلی وجود دارد که برایتان می گوییم. اولین علا هوا است: لباس تقریبا همه ی قسمت های بدن جز صورت گردن و دست ها را محافظت می کند. افرادی که در محیط سر پوشیده کار می کنند مثل کارکنان کار خانه جات از زیان های خورشید سوزان و وزش های بادهای تند که موجب خشکی و زبری پوست می شود در امان باشید. کلا به نظر می رسد که کارکنانی که در محیط سر پوشیده کار می کنند دیر تر از مزرعه داران ، دریا نوردان ، ورزش کاران یا آن هایی که برای مدت طولانی در انواع شرایط اقلیمی به سر می برند ، پیر می شوند .

دومین علت عدم کشیدگی طبیعی عضلانی در ماهیچه های صورت و گردن است : چنانچه عضله های صورت را ورزش ندهید بافتهای عضله کیفیت خود را از دست داده و منقبض می شوند. بین یک صورت پیر و جوان چه تفاوتی وجود دارد. تفاوت آن ها در کشیدگی طبیعی عضلانی و جریان خون در عضله صورت و پوست می رسد به مراتب آهسته تر میشود. در نتیجه میزان اکسیژن و مواد غذایی و ذخیره خونی که به عضله ها و پوست نفوذ می کند کاهش می یابد.

سومین علت جاذبه ی زمین است : کشش به سمت پایین که ما را روی زمین نگه میدارد یکی از عوامل پیری است. این کشش مداوم به سمت پایین در طی سالها پوست را به سمت پایین می کشد. بدین ترتیب پوست شل شده و به نظر می رسد که دیگر سفت لطیف و کشیده نیست. بلکه پیر شده است.

چهارمین علت تشنگی است: بدون ان که  متوجه بشوید پوست شما ممکن است تشنه آب و مواد معدنی و مغذی دیگر و همچنین روغن و اکسیژن باشد. مواد مغذی  و اب هر دو از طریق خون به پوست می رسند. ولی با افزایش سن و یا انچه در آب و هوای خشک زندگی می کنید. ذخیره آب فراوان و مداومی نیاز است تا پوست تان شاداب و بشاش بماند. پوست فقط مس تواند سفت و قابل ارتجاع بماند که سلولهای آن به قدر کافی از آب اشباع شده باشند.

پنجمین علت خود شما هستید: روش زندگی ، نوع خوراک و عادتان می تواند تاثیر قابل توجهی بر پیر شدن پوست داشته باشد فقط شما می توانید حرکات و عاداتی را که عامل پیری است تغییر دهید. اخم کردن و بالا بردن ابرو ها عادت ای بدی هستند که غیر ضروری و قابل علاج می باشند. این انقباضهای بی معنی هستند که موجب تشکیل خطوط دائمی زود رس بر روی پیشانی شما می شوند.برخی از مردم این خطوط را خطوط حالات می نامند چیزی که در واقع اخم کردن است. پیشناهی بهتر از نقلط دیگر صورت می تواند نشان دهنده ی دو حالت باشد: حالت عصبانیت و حالت تعجب که با بالا بردن ابرو نمایان میشود. چرا باید هره تان عصبانی باشد؟ چنین چهره ای فقط شما را غیر جذاب جلوه می دهد. و از انجا که بالغ و نسبتا منطقی هستید ، چرا باید چیزی موجب تعجب شما گردد؟برخی مردم کرارا به هنگام صحبت و مطالعه و تماشای تلوزیون اخم کرده و قیافه ی گرفته ای به خود می گیرند. آن ها حتی از این عادات و خالات با خبر نیستند. احتمالا بیشتر خطوط صورت هنگام صحبت کردن ایجاد می شود. این خطوط بیشتر مواقعی ظاهر می شود و باعث پیری پوست می شود که  می خواهیم روی عبارتی تاکید کنیم. یا بدون اینکه حرفی بزنیم عکس العملی نشان دهیم.

پیری پوست در جوانی

چگونه می توان عادت های بد ی را که باعث پیری زود رس پوست می شوند را ترک کرد

حتی شرحی از بازی های سرگرم کننده آمده است که ممکن است به شما بگوید که موقع صحبت کردن اخم نکنید. سعی کنید این جمله را تکرار کنید  من مجبور نیستم اخم کنم. همانطور که این کلمات را تکرار می کنیدهنگامی که این جملات را تکرار می کنید چهره ی خود را باز نگه دارید. می بینید که می توانید این کار را بکنید ؟ چندین مرتبه به همین حالت تلاش کنید. و پس از مدت کوتاهی دائما مراقب چروکیدگی چهره خود خواهید شد. اولین قدم بزرگ به سوی چیره شدن بر عادات اخم و درهم کشیدن صورت تان است. عاداتی که درک عادت است. عاداتی که ترک آن بسیار اسان تر است که تصور می کنید.

پیری چوست در جوانان

چه نرمش هایی برای جلوگیری از پیری پوست خوب است ؟

نرمش های ای کتاب به شما کمک خواهد کردتا تمام عادات بدی را که موجب پیری پوست می شود را ترک کنید. زمانی که فرا میگیرید پیشانی خود را ثابت نگهدارید و هنگامی که این کار ار همزمان با نرمش های پروش صورت انجام دهید انگاه می توانید از ایجاد چروک  بیشتر جلوگیری کرده و چروک های فعلی صورت خود را از بین ببرند. طبیعت به نفع شماعمل می کند. و دوست شماستو حفاظت از طبیعت در واقع حفاظت از خودتان میباشد. فقط اشخاص بسیار مسن ، یا آن هایی که بیش از اندازه لاغرند ، و یا اشخاصی که تمام عمر خود را زیر اسعه مستقیم خورشید گذرانده اند ممکن است در بر طرف کردن خطوط پیشانی خود دچار مشکل می شوند. ولی اغلب مردم در مدتی کمتر تز دو یا سه هفته از این پیشرفت های چشمگیر متعجب خواهند شد. یکی از شاگردان من خطوط پیشانی خود را طی دو هفته کاملا از بین برد. وی میگفت :(( از وقتی به من گفتید دیگر لازم نیست اخم کنید دیگر اخم نکردم )). و حالا به شما (تمام خوانندگان این کتاب ) می گویم (( مجبور نیستین ام کنید)).

پیری پوست در سنین جوانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *