اسکالپ موی سر

میکروپیگمنتیشن در زمینه زیبایی و پزشکی کاربرد دارد که در زمینه زیبایی مثل هاشور ابرو ، بن مژه ، هاشور لب و … و در زمینه پزشکی برای کاشت مو به عنوان اسکالپ موی سر کاربرد دارد که به اسکالپ موی سر ، هاشور موی سر نیز گفته می شود .

اسکالپ موی سر محدودیت سنی ندارد و هم برای آقایان و هم برای خانم ها قابل استفاده می باشد و حتی برای بچه ها که بر اثر سانحه بخشی از سر آن ها جراحت پیدا کرده است .

بعضی ها به اشتباه تصور می کنند اسکالپ مو فقط برای مو های مشکی قابل استفاده می باشد در حالی که اسکالپ مو برای مو های  بلوند و روشن هم کاربرد دارد که اتخاب رنگ اسکالپ در این افراد متفاوت است به طور کلی رنگ اسکالپ موی سر با توجه به رنگ پوست و موی مراجعه کننده تعیین می شود و در آن محدودیتی ندارد .

شیوه کار اسکالپ نیز در افراد مختلف متفاوت استبه عنوان مثال برای آقایان که تا حدودی مو دارند به صورت هاشور کار و با رنگ های روشن کار می شود که حالت تیرگی یا خطای دید به مخاطب بدهد و …

اسکالپ در موارد مختلف مورد استفاده قرار میگیرد برای افرادی که مو دارند که دچار کم پشتی یا آلوپسی هستند که مو های آن ها به صورت سکه ای ریخته است که در این افراد  هماهنگ با رنگ موی فرد و جهت آن با توجه به جهت مو های فرد انجام می شود همچنین برای افرادی که اصلا مو ندارند نیز کاربرد دارد که به این افراد توصیه می گردد اسکالپ را در تمام سطح سر خود انجام دهند و تکنیک مورد استفاده برای این افراد به صورت فولیکولی و ظریف و متناسب با رنگدانه های پوست فرد می باشد که پس از اتمام کار به این صورت به نظر می رسد که تمام قسمت های سر آن ها مو داشته است .

همچنین اسکالپ موی سر مکمل بسیار خوبی برای کاشت مو می باشد و مناسب افرادی است که قبلا کاشت مو انجام داده اند و می خواهند که نتیجه بهتری بگیرند و کف سر آن ها پرتر دیده شود .

اسکالپ سر برای آقایان این هدف را دنبال می کند که مو ها را پرتر و طبیعی نشان دهد نه اینکه جنبه زیبایی داشته باشد و مصنوعی به نظر برسد مخصوصا برای قسمت هایی مثل ابرو که جاهایی از آن شکستگی دارد یا داخل سبیل یا ریش توجه اسکالپ مو بر این است که طبیعی به نظر برسد نه اینکه جنبه زیبایی و ظاهری مصنوعی پیدا کند .

اسکالپ موی سر

اسکالپ موی سر مناسب چه کسانی است ؟

-افرادی که دچار بیماری آلوپسی هستند که به طور کل پیاز موی خود ا از دست می دهند که فاقد مژه ابرو و موی سر هستند .

-افرادی که دچار کم مویی هستند یا بر اثر استرس مو های آن ها به صورت سکه ای ریزش پیدا کرده است .

-افرادی که بر اثر زخم یا سانحه دچار مشکلاتی شده اند که پیاز موی سر خود را کاملا از دست داده اند .

-افرادی که در ابرو ، سر یا سایر قسمت ها دچار شکستگی شده اند که سبب  شده است مو در این قسمت ها رشد نکند .

 

اسکالپ موی سر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *