بافت مو یکی از استایل های جذاب مو است که از دیرباز تاکنون و بخصوص در چند سال اخیر طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. بافت ها را نه تنها درموهای پشت سر بلکه در قسمت جلوی سرهم می توان به زیبایی انجام داد. بافت مو برای افرادی که می خواهند موهایشان جمع شود مانند دانش آموزان و دانشجویانی که مقنعه به سر می کنند انتخاب خوبی است، البته نه اینکه فقط مختص این افراد باشد بلکه از انواع بافت های مختلف می توان در مراسم ها و جشن ها نیز برای جذابیت موها و تیپ خود استفاده کرد و حتی امروزه عروس خانم ها نیز از بافت مو در طراحی موی خود استفاده می کنند. در ادامه به معرفی چند مدل پر طرفدار برای خانم های شیک پوش میپردازیم و همچنین ژورنالی از ترندهای جذاب بافت مو را برایتان تهیه کرده ایم تا بتوانید با الهام از این تصاویر ایده های خاص برای درخشیدن در میهمانی ها و جشن های خود داشته باشید.

بافت مو موی کوتاه

آموزش رایگان انواع مدل های بافت مو

آموزش بافت ساده مو زنانه

ابتدا موها را به خوبی شانه کنید تا موهایتان مرتب شود، حالا از جایی که می خواهید بافت آغاز شود موهای خود را به سه دسته مساوی تقسیم بندی کنید، شما الان سه دسته مو دارید، ابتدا دسته مو سمت راست را به شکل ضربدری روی دسته وسط می گذاریم و حالا دسته موی سمت چپ را بر روی دسته سمت راست که در وسط قرار گرفته است می گذاریم والان موقعه این است که به دست تان تغییر جهت بدهید. حال رشته سمت چپ را بر روی رشته وسط گذاشته و این روند را تا انتها ادامه دهید تا یک بافت ساده و زیبا داشته باشید.

آموزش بافت مو

آموزش مدل بافت آفریقایی

قبل از هر چیز باید موها را با کمک آب و کمی نرم کننده مو خیس کنید و شانه بزنید تا مرتب و منظم شوند، این نکته را در نظر بگیرید که موهای خود نباید کاملا خیس باشند فقط کمی مرطوب باشند.حالا باید موها تقسیم بندی کنید، تقسیم کردن موها را از جایی شروع کنید که می خواهید بافت از آنجا شروع شود،بقیه موها را به سمت دیگر سرتان بزنید. قسمت نازکی از موهایتان را جدا کنید و بافت را از نزدیک ریشه ها شروع کنید.قسمت اول موهای خود را به سه قسمت تقسیم کنید. بعد دسته سمت راست مو را در زیر دسته وسط مو قرار دهید و این بار دسته سمت چپ مورا در زیر دسته وسط بگذارید و این کار را یک بار دیگر تکرار کنید.حالا دسته بیرونی موها را در سمت دیگری نگه دارید و به قسمت وسط کمی مو بیفزایید و با هم ترکیب کنید، حالا سه قسمت از موی خودرا بردارید و مقداری مو به رشته وسطی اضافه کنید تا به انتها برسید و در پایان، انتهای مو را با کمک کش یا گیره بسته و به سمت قسمت دیگری از موها برای بافت بروید.

بافت مو دخترانه جدید

نکاتی که در مورد بافت آفریقایی باید بدانید:

با مراقبت های ویژه می توانید تا هفت روز حتی بیشتر این بافت را بر روی موهایتان نگه دارید. هنگام خوابیدن می توانید موهایتان را با روسری یا دستمالی بپوشانید تا بافت شل نشود. هنگامی که به حمام میروید موهایتان را با کلاهی مانند جوراب زنانه بپوشانید تا بافت تان بهم نریزد و برای شستشو از شامپویی که با آب مخلوط شده استفاده کنید.

آموزش بافت موی دخترانه مجلسی

آموزش بافت مو به روش فرانسوی

این مدل مو یک مدل مو فوق العاده برای روزهای گرم تابستان است و باعث می شود که موهای شما با پوستتان کمتر بر خورد کند و کمتر عرق کنید. برای انجام این بافت اول از همه موهایتان را کمی نم دار کنید و از ژل یا موس مو استفاده کنید تا موهایتان آشفته نشود، بعد همه موهایتان را به سمت راست سرتان بیاورید و اکنون باید تقریبا ۵ سانتی متر از سمت راست موهایتان را گرفته و شروع به بافت فرانسوی کنید.برای بافت فرانسوی دسته ای از موهایتان را گرفته و به ۳ دسته مساوی تقسیم کرده و با هر انگشتی که دوست دارید دسته های مو را نگه دارید و شروع کنید به بافتن معمولی موها، بعد از اینکه قسمتی از مو را بافتید، از هر سمت موها را اضافه کنید برای این کار باید از سمت راست پیشانی دسته ای از موها را گرفته و به لایه سمت راست بافت اضافه کنید و بر روی لایه وسطی مو بیاورید. موها کمی بکشید تا محکم شود، در حین کار سه دسته مو را از هم به طور جداگانه نگه دارید، این کار را در سمت چپ مو نیز انجام دهید.بافت را تا ۳ سانتی متر پایین تر از جایی که خط گردنتان شروع شده انجام دهید و در این قسمت بافت را به سمت شانه چپ تان انجام دهید وقتی که به قسمت گوش چپ تان رسیدید، همه موهایتان را بافت فرانسوی بزنید و در نهایتا موهایتان را با یک کش موی زیبا بیارایید.

نکات مهم هنگام بافت مو فرانسوی: اول اینکه موهایتان را حتما سعی کنید سفت ببافید تا مسیر بافت را راحت تر کنترل کنید. دوم اینکه اگر قرار است موهایتان را خودتان ببافید و اولین بارتان است بهتره که به آیینه نگاه نکنید چون ممکن است که گیج شوید و بافت تان اشتباه شود.

بافت مو

آموزش بافت مو جلوی سر به شکل تل

این نوع بافت تقریبا شبیه به بافت فرانسوی است، با این تفاوت که مو را از اطراف سر بر نمی دارید بلکه از یک سمت آن هم از جلوی سر موها را لایه لایه بر می دارید. سپس از بالای گوش تا بالای گوش دیگر فرق باز کنید و رشته های مو را جدا کنید. از بالای گوش یک لایه جدا کرده و به سه قسمت تقسیم می کنیم و به روش ساده می بافیم. از موهای جلوی سر یک ردیف بر می داریم و با لایه وسطی ترکیب می کنیم و دوباره می بافیم. همینطور این کار را ادامه می دهیم تا به بالای گوش دیگر برسیم.اگر موها بلند است تا آخر موها را بافته و انتهای آن را با کش می بندیم.

بافت موی فرانسوی ساده و زیبا

آموزش بافت مو مدل تیغ ماهی

ابتدا موهایتان را با یک کش ساده دم اسبی ببندید، سپس موهایتان را به دو دسته تقسیم کنید، با یکی از دسته های مو شروع کنید و یک مقدار از موهایتان را از دسته اول جدا کنید و از روی همه قسمت اول موها رد کنید و حالا با قسمت دوم مو ترکیب کنید.حالا همین کارها را با دسته دوم موهایتان انجام دهید تا به انتهای موهایتان برسید، باید موها محکم ببافید تا بافت مرتبی داشته باشید و در انتها موها را با کش ببندید و کش مویی که اول کار بسته بودید را قیچی کنید.

ابتدا موهایتان را با یک کش ساده دم اسبی ببندید، سپس موهایتان را به دو دسته تقسیم کنید، با یکی از دسته های مو شروع کنید و یک مقدار از موهایتان را از دسته اول جدا کنید و از روی همه قسمت اول موها رد کنید و حالا با قسمت دوم مو ترکیب کنید.حالا همین کارها را با دسته دوم موهایتان انجام دهید تا به انتهای موهایتان برسید، باید موها محکم ببافید تا بافت مرتبی داشته باشید و در انتها موها را با کش ببندید و کش مویی که اول کار بسته بودید را قیچی کنید.

بافت مو 2019 سال

آموزش بافت مو مکزیکی یا بافت کف سر

آموزش بافت مو مکزیکی یکی از انواع بافت آفریقایی است، موها را به قسمت های زیادی تقسیم بندی می کنیم و هر قسمت را به طور جداگانه می بافیم. که در نهایت به شکل ۴۰ گیس می شود. در این مدل از بافت چون بعد ازاتمام کار، پوست سر دیده می شود به بافت کف سر نیز معروف است.

بافت مو تیغ ماهی

آموزش بافت مو تاجی

ابتدا با یک شانه دم بارک فرق وسط باز کنید، بعد هر دو طرف مو را به روش ساده شروع به بافتن کنید، یک قسمت از موهای بافت شده را دور سر ببیچید و و با گیره محکم کنید. و قسمت دیگر از موهای بافته شده را در جهت مخالف دور سر ببیچید و محکم کنید، در نهایت کمی تافت بزنید تا بافت مرتبی داشته باشید.

آموزش رایگان بافت موی ساده

مراقبت هایی که باید بعد از بافت مو انجام دهید

اگر موهایتان را بافته اید خوب است که مراقبت های بعد از آن را نیز رعایت کنید تا بافت موهایتان حفظ شود و ماندگاری بیشتری داشته باشد، که در این قسمت نکات مراقبت از بافت موهایتان را عرض می کنیم: موهای بافته شده تان را باید زیر آب پر فشار یا دوش بگیرید، یادتان نرود که موهایتان حالت شل داشته باشد تا هنگام شست و شو کشیده نشود و به موهایتان آسیب نرسد. شامپوی خاصی برای موهای بافته شده وجود ندارد و برای شست و شوی موهای بافته شده تان باید از شامپوی معمولی استفاده کنید. برای خشک کردن موهای بافته شده این نکته را در نظر بگیرید که موها را نباید رها کرد تا خشک شود چون موها ممکن است بپوسد، به همین دلیل برای خشک کردن باید از سشوار استفاده کنید و حال می توانید برای حالت دادن موهایتان از کرم مو یا ژل موی مورد نظر خود کمک بگیرید. نکته مهم پایانی اینکه موهای ضخیم و کلفت، بیشتر تحمل وزن مو را دارند پس بافت موهای ضخیم نسبت به موهای نازک ماندگارترند.

ژورنالی از شیک ترین ترندهای بافت مو

جدیدترین مدل های بافت مو هلندی

 

فیلم آموزش رایگان بافت مو بافت موی ساده و زیبا

فیلم بافت موی ساده مجلسی دخترانه آموزش بافت موی خوب بافت مو 2017 بافت مو دخترانه جلوی موی ساده فیلم آموزش رایگان بافت مو بافت مو سال 98 انواع بافت مو دخترانه بافت مو پرفشنال فیلم بافت موی شیک سال بافت مو آفریقایی پرطرفدار ترین طرح های بافت مو بافت موی جدید تصاویر بافت مو بافت موی عروس طرح بافت مو برای عروس بافت موی مدرن 2019 گالری شیک ترین طرح های بافت مو بافت مو ترکیبی بافت موی بینظیر

آموزش بافت مو دخترانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *