کانتورینگ صورت

کانتورینگ صورت عملیاتی است که برای رفع نواقص چهره انجام می پذیرد و ما چهره خود را به فرم ایده آل نزدیک می نماییم . فرم چهره ایده آل به شکل بیضی می باشد و هدف ما در کانتورینگ صورت بیضی کردن چهره است و این عملیات به دو صورت با استفاده از رژ وکرم مانند و دیگری استفاده از می باشد که شخص با توجه به نوع پوست خود می تواند یکی از آن ها را برگزیند .

کانتور صورت پودری برای پوست های چرب بهتر است و مانتور صورت کرم مانند برای افرادی که پوست خشک دارند گزینه بهتری است زیرا برای این افراد بهتر ترکیب و محو می شود .

آموزش کانتور صورت

برای کانتور صورت ابتدا کانتورینگ پیشانی را انجام می دهیم که اگر پیشانی بلندی دارید آن را در مرز دلخواه کانتور نمایید و به طرف موها ترکیب و محو نمایید و اگر پیشانی کوتاهی دارید کانتورینگ را در بالاترین محل انجام دهید .

برای کانتورینگ گونه بالاترین نقطه استخوان گونه را پیدا کرده و از آن یک بند انگشت پایین تر بیایید و کانتورینگ را انجام دهید و آن را به طرف بالا محو نمایید دقت نمایید اگر این خط پایین تر از حد معمول باشد گونه های شما را افتاده نشان می دهد .

ناحیه زیر چانه که اصطلاحا قب قب گفته می شود را نیز می توانید با استفاده از کانتورینگ پوشش دهید و اگر چانه بلندی دارید نیز می توانید با استفاده از کانتورینگ آن را کوچک نمایید .

عملیات کانتورینگ را می توانید با کانتورینگ بینی ادامه دهید این عمل به این صورت است که هر چقدر دو خط کانتور روی بینی به هم نزدیک تر باشند بینی نازک تر و هر چه از هم دور تر باشند بینی پهن تر به نظر می رسد همچنین اگر سر بینی گردی دارید می توانید با استفاده از کانتور آن را به فرم ایده آل برسانید و اگر بینی سر پایینی دارید می توانید زیر بینی را نیز تیره نمایید تا این نقص برطرف گردد پس از انجام عملیات های فوق با استفاده از براش کانتور را ترکیب و محو نمایید به علت ظرافت بینی از انگشت دست خود نیز می توانید کمک بگیرید .

نکات پس از انجام کانتور صورت

پس از اتمام کار اگر از مانتور کرم مانند استفاد نمودید می توانید با استفاده از کانتور پودری مقدار کمی روی آن بزنید زیرا برای فیکس کردن کرم استفاده از پودر لازم است در انجام این عمل از پودر سفید هم می توانید استفاده نمایید ولی برای طبیعی تر شدن عملیات کانتور بهتر است از کانتور پودری برای فیکس کردن استفاده نمایید .

در پایان عملیات کانتورینگ می توانید از پودر فیکس عادی خود قسمت های سفید صورت را پوشش دهی کنید تا کانتور شما بهتر و بیشتر به چشم بیاید اگر در درک هر یک از مراحل فوق به مشکل خوردید می توانید از فیلم آموزش کانتور صورت به صورت حرفه ای استفاده نمایید .

 

 

فیلم آموزش کانتور صورت به صورت حرفه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *