در این ویدئو آموزشی در  مورد قلم های آرایشی نگهداری از قلم آرایشی و تمیز کردن و کاربرد آن ها صحبت می کنیم بن ما همراه باشید برای دیدن مدل قلمو ها توصیه می کنیم فیلم را حتما ببینید تا مدل قلم های آرایشی را با یک دیگر اشتباه نگیرید در این آیتم با ما همراه باشید.

از وقتی با قلم آشنا شدم متوجه شدم که چقدر آرایش راحت تر و تمیز تر است ب خاطر همین تصمیم گرفتم قلم آرایشی را باشما آشنا کنم و انواع و کاربرد آن ها رو هم هر کدوم را بهتون به طور کامل بگم

اگر نمی خواهید همه ی قلم ها را داشته باشید به شما می گویم کدام سایز ها را داشته باشد که بیشترین کاربرد را داشته باشد ک بتوانید با قلم آرایشی به صورت حرفه ای بدون دخالت دست آرایش کنید.

انواع قلم آرایشی برای میکاپ حرفه ای صورت

قلمو به طور کلی به دو دسته بزرگ و کوچیک تقسیم بندی میشه که هر کدوم دسته بندی دارای مدل های مختلفی است که در ادامه برایتان توضیح می دهیم و کاربرد آن ها را بیان می کنیم البته کار برد آن ها صرفا فقط چیزی نبیست که بیان کرده ایم فقط سهولت در کار و کاربرد اصلی آن است.

قلم های آرایشی سایز بزرگ

قلم بزرگ پفی با مو های پخش شده :این قلم ها مناسب برای زدن پودر ( پنکیک )مناسب است و پودر کمتری نیاز دارد و صرف جویی می شود.

مدل مسواکی یا قاشقی : یک سری قم هایی دارند که کم پرپشت تر و نازک تر هستند . از مدل مسواکی برای محو کردن کرم پودر و کانتوری استفاده می شود.

قلم با زاویه کج :زاویه کج بهتر  می باشد که برای رژ گونه و کانتور های صورت به رنگ های مختلف می شود استفاده کرد.

قام های نازک بادبزنی : پخش برای هایلایتر   استفاده می شوذ که البته از آن به عنوان انداختن خط رژ گونه مناسب تر است.

قلم های  آرایشی سایز کوچک

بیوتی بلندر : که معمولا یک سر نازک  دارند و یک سر بزگ.از سر بزرگ برای پخش کردن کرم پودر در سطح پوست و از سطح کوچک برای پر کردن اطراف چشم استفاره می شود . البته ترجیح من این ست که برای گوشه چشم از بیوتی بلندر سایز کوچک استفاده کنیم.

قلم بلندر ( محو کننده ) :برای آرایش چشم  : اگر بخواهید برای ارایش چشم و زدن سایه از دو رنگ استفاده کنید می توانید از این قلمو ها استفاده کیند یک مدل آن ها برای گودی زیر چشم است و یک مدل آن ها و برای ایاجاد خط صاف در آرایش چشم  برای  سر های کوچک تر برای گوشه هفت و هشت چشم که سر های باریک و بلند پهن ناز

قلم سر گرد کوچک: یک سری قلم ها برای مخفی کردن جای جوش ها و اکنه وجود دارد که خیلی ریز است و حتی بای زدن پودر دور چشم برای مدل های نرم تر برای زدن اکلیل روی چشم وجود دارد البته شما همه ی این کار ها را می توانید با دست و انگشت و یک مدل قلم انجام دهید ولی نتیجه مطلوبی نخواهید گرفت . و همچنین که عرض کردم در مقدار مصرف لوازم آرایشی تان نیز صرفه جویی می شود .

مدل های نازک کوتاه: برای زدن سایه برای زیر چشم که مدل زایه دار نازک مناسب است . برای کشیدن خط چشم و ابرو نیز مناسب هستند ولی من خودم به شخصه از این قلم آرایشی برای  سایه زیر چشم استفاده نمی کنم این قلم آرایشی برای کسی مناسب است که بخواهد سایه زیر چشمش یکم پهن تر باشد. ولی این مدل برا یکشیدن تاج ابرو فوق العاده عمل می کند

قلمو های شانه ای : این شانه ها پلاستیکی هستند و برای مرتب کردن ابرو ها استفاده می شود البته کاربرد هایدیگری هم دارد مثل اینک شاید برایتان پیش آده باشد که بعد از زدن ریمل مژه هایتان بهم چسبیده باشد با این برس ارایشی به راحتی می توانید بین مژه هایتان را شانه کنید تا از هم باز شوند. و حتی برای چسبندن مژه های مصنوعی نیز می توان از این قلم آرایشی استفاده کرد.

نگهداری و نحوه ی شست و شو قلم آرایشی

برای شستن قلم آرایشی از کاسه استفاده کنید و اب ولرم و شامپو بچه  که برای شستن آرایشم خوبه ( زیرا هیچ مواد شیمیایی درون آن وجو ندارد) رو درون ظرف بریزید و هم بزنید قلم آرایش رو دو سه دقیقه درون ظرف قرار بدید این مدت زمان بیشتر نشود زیرا امکان دارد به بافت مو های قلم آرایشی آسیب بزند. بعد از یک صفحه پلاستیکی شیار دار استفاده کنید. این صفحه شیار دارد که دارای دو مدل شیار است فرچه های کوچک را با سمت شیار کوک به حالت دورانی ( مطابق فیلم آموزشی) بشورید و فرچه های بزرگ گرد با سمت بزرگ شیار شست و شو می شود. خوبی استفاده از شامپو بچه این است که اگر قلمو ب خوبی شسته نشد و مقداری درون فرچه ماند ایجاد حساسیت نمی کند . اگر نمی خواهید که با آب بشورید راه حل دیگری نیز وجود دارد و آن این است که اسپری های ضد عفونی کننده مخصوص بخرید و مقداری روی قلمو بزنید خوبی این اسپره ها این است که حالت فرار دارد و سریع  می توانید بلا فاصله بعد از زدن اسپره از آن استفاده کنید و به شخص دیگری بدهید . جالب این جاس بدانید بعد از زدن اسپری های ضد عفونی کننده شما می توانید قلم آرایشی خود را به شخص دیگری بدهید این هیچ مشکل بهداشتی ندارد و آسیبی به پوست شما وارد نمی کند.

 

 

 

 

 

 

 

قلمو آرایشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *