علت اینکه کرم پودر روی صورت نمی ماند چیست و برای رفع این مشکل چه مراقبت پوستی باید انجام دهیم؟

امروز راجب یه موضوعی صحبت کنم که خیلی از من سوال میشه که کرم پودر چه مضراتی داره و چرا فاندیشن به خوبی روی صورت جهت مدت طولانی دوام نمی اورد و جهت مراقبت پوست چرب و خشک چه کار هایی باید انجام بدیم . کرم پودر یک لوازم آرایشه و در اصل نوع کرم پودر مهم نیست مهم پوست شماست که شاید ممکنه شما برید بهترین کرم پودر رو هم بخرید ولی با پوست شما سازگار نباشد ولی یک کرم پودر معمولی با مارک متفرقه بگیرید روی پوست شما به خوبی بماند همه ی این ها بستگی به جنس پوست شما و نوع پوست و مراقبت از پوست بستگی دارد. قبل اینکه برید خرید از کسی که کرم پودرش روی صورتش خوب مونده فقط سوال کردن راب اسم فاندیشن مهم نیست بلکه شما باید در مورد پوستشان سوال کنید و ببینید نوعش مثل شما است یا خیر اگر این طور نبود از خرید آن مارک صرف نظر کنید. قبل از همه ی اینها باید از پوست خودتان مراقبت کنید.

شستن صورت قبل از خواب برای بازسازی

مهم ترین چیز برای مراقبت از پوست شستن آرایش قبل از خواب است . سعی کنید همیشه قبل از خواب صورت تان را بشورید زیرا موقع خواب بدن شروع به سم زدایی می کند اگر آرایش روی صورت تان باشد باعث می شود دیگر چهره شما شفافیت نداشته باشد. وقتی با آرایش می خوابید صورت نمیتواند تا صبح نفس بکشه و سلول هایش باز سازی بشه . حتی اگر آرایش نمی کنید باید قبل از خواب صورت تان را بشورید ومخصوصا برای افرادی که در کلان شهر ها زندگی می کند و هوای آلوده ای دارند. نکته ی دیگری که برای شست و شوی مراقبت از پوست مهم است که به چه شوینده ای صورت خود را می شورید اگر پوست خشک یا چرب دارید شست و شو دهنده مخصوص آن را تهیه کنید. بعد از شستن نیز مرطوب کننده بزنید .

سرم چیست و چه تاثیری روی پوست دارد ؟

سرم نیز یکی از موادی است که با آن مراقبت از پوست را انجام می دادند و برای ترمیم کنندگی و باز سازی به کار می رود. همان طور که گفتن سرم ها قدرت نفوذ بیشتری روی پوست دارند و لایه های زیری پوست را هم ترمیم می کنند. برای همین افرادی استفاده کنند که سن شان بالای ۳۰ است و افراد کم سن از سرم های معمولی استفاده کند. دقت کنید که اول سرم بزنید و بعد مر طوب کننده . مرطوب کننده حالت آب رسانی دارد و پوست را نرم می کند . بعد از آن نیز بادی کرم دور چشم بزنید کرم دور چشم فقط برای زیر چشم نیست و باید تا بالاری ابرو ها نیز کشیده شود.

لایه برداری برای مراقبت از پوست خشک و چرب

یکی از  راه های دیگر از مراقبت از پوست لایه برداری اس که بسیار خوب است . و معمولا برای افرادی هستند که پوست چرب دارند و این کار را می توان هفته ای دو الی سه بار انجام دهند . افرادی که پوست خشک دارند نیز واجب است زیرا لایه های مرده وجود دارند . این لایه های مرده همان پوسته هایی است که در اطراف بینی و لب وجود دارد. باید این ها را از صورت جدا کنیم تا نفس بکشد. لایه برداری مدل های مختلفی دارد شما می توانید با تحقیقی و یا با رفتن به دکتر پوست یک انتخاب درست داشته باشید ( در ویدئو چند مارک معروف را معرفی کرده ایم که خوب است و قیمت مناسبی هم دارد برای آشنایی با آن ها فیلم را مشاهده کنید)

ماسک های خانگی بهترین روش برای مراقبت از پوست

ماسک های خاگی زیادی وجود دارند که طریقه درست کردن آن ها بسیار راحت است و شما با کم ترین هزینه می توانید یک پوست شاداب داشته باشید. ما در سایت ماتیکیا آموزش انواع ماسک خانگی را قرار داده ایم برای آشنایی با آن ها و یاد گرفتن لینک آن ها را در این صفحه برایتان قرار می دهم .

ماسک برنج برای بستن منافذ باز پوست

ماسک لبو برای باز سازی سلول ای مرده پوست

آموزش ۸ ماسک خانگی به روش جدید بسیار راحت در ۵ دقیقه

ماسک سیب زمینی برای جوانسازی و شادابی پوست

ماسگ صورت با آبلیمو و مضارت و فواید آبلیمو روی پوست

بعد از انجام دادن همه ی این ها و نکات گفته شده برای مراقبت از پوست کرم پودر به خوبی روی صورت تان میشینید سعی کنید قبل از استفاده از کرم پودر سعی کنید که پرایمر بزنید تا منافذ روی پوست تان بسته شود.

 

 

 

 

 

 

 

مراقیب از پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *