واریاسیون چیست ؟

شناخت واریاسون ها یک موضوع بسیار مهم در عمل رنگ مو می باشد و شما برای یک رنگ موی بی نقص شناخت واریاسیون ها کار آن ها و ویژگی های آن ها کمک بسیار زیادی به شما در فرایند رنگ مو می کند و ما در فیلم معرفی واریاسیون ها این مواد را به طور کامل به شما معرفی می نماییم .

واریاسیون ها گروهی از رنگ مو ها می باشند که کاملا خالص و قوی بوده و فقط دارای یک پیگمنت رنگی خاص هستند مثلا واریاسیون سبز دارای پیگمنت سبز به صورت خالص است و نمی توان واریاسیون ها را مانند رنگ مو استعمال نمود و باید به صورت خیلی کم و سانتی متری استفاده نمود .

واریاسیون ها به صورت کرم مانند هستند و واحد مصرف آن ها سانتی متر است و برای اندازه گیری مقدار واریاسیون مصرفی باید آن ها را روی یک سطح صاف ریخت و با چشم مقدار آن ها را بررسی نمود و یا کنار یک خط کش ریخت و مقدار آن را به سانتی متر اندازه گیری نمود و اندازه مورد نیاز برای مصرف هنگام عمل رنگ مو را از آن برداشت نمود .

در میزان واریاسیون مصرفی باید دقت نمایید که زیاد نباشد زیرا رنگ هایی بسیار قوی هستند که مقدار زیاد آن ها می تواند رنگ موی شما را به طور کامل خراب کند .

برای تشخیص این موضوع که چقد باید از واریاسیون استفاده نمود این فرمول را به خاطر بسپارید (۱۲-شماره رنگ مصرفی = مقدار واریاسیون مصرفی بر حسب سانتی متر ) یعنی شماره رنگ موی مورد نظر را از ۱۲ کم کنید و عدد باقی مانده مقدار واریاسیون مصرفی را به سانتی متر به شما نشان می دهد .

کاربرد واریاسیون ها

کار واریاسیون ها این می باشد که تناژ گرم ناخواسته ای که  بر اثر رنگ زدن مو روی آن بوجود می آید را خنثی می نماید یعنی اگر شما مو های تیره دارید و پس از رنگ زدن مو ، موی شما به عنوان مثال یک زردی ناخواسته به خود می گیرد واریاسیون این رنگ ناخواسته را خنثی می کند .

دقت نمایید شما نمی توانید از واریاسیون ها برای از بین بردن و خنثی نمودن رنگ های اصلی مو استفاده نمایید و تنها می توانید به وسیله آن ها رنگ های ناخواسته را خنثی نمایید و به هیچ وجه نمی توان از آن ها برای خنثی نمودن رنگ های گرم اصلی مو مانند شرابی و … استفاده نمایید .

واریاسیون ها به صورت ۰٫۱۱ که به رنگ بنفش کم رنگ است برای خنثی نمودن تناز گرم زرد رنگ ناخواسته مو و ۰٫۲۲ که به رنگ برای خنثی نمودن تناز گرم نارنجی ناخواسته مو و ۰٫۳۳ به رنگ سبز خالص است و تناز قرمز ناخواسته مو را از بین می برد .

برای توضیحات تکمیلی مبحث واریاسیون ، فیلم معرفی واریاسیون ها را مشاهده نمایید .

فیلم معرفی واریاسیون برای رنگ مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *